Cellulit - koniecznie wypróbuj ocet jabłkowy!
Która z nas nie uskarża się na koszmarny cellulit? Te nieestetyczne grudki pojawiające się na udach, brzuchu i pośladkach to odwieczny problem spędzający sen z powiek i wpędzający w kompleksy niejedną kobietę. Dyskomfort zaczynamy odczuwać szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy przychodzi czas ubrania stroju kąpielowego.
Może należysz do tych osób, u których cellulit nie zdążył jeszcze odbić się widocznym piętnem, lub wręcz przeciwnie — jest on już tak widoczny, że nie wiesz jak mu zaradzić. Najważniejsze to zdać sobie sprawę z tego, że żadna terapia i zabiegi nie spowodują zniknięcia cellulitu z dnia na dzień.
Niejednokrotnie w skrajnych przypadkach ostatecznym wyjściem na jego usunięcie jest zabieg chirurgiczny. Niemniej jednak przy odpowiedniej diecie, wprowadzeniu zdrowych nawyków i odrobiny wysiłku jest możliwe zminimalizowanie jego widoczności.
Oprócz tego dziś dowiesz się jak wykorzystać właściwości octu jabłkowego w walce z uporczywą skórką pomarańczową. Chcesz spróbować?
Redukujemy cellulit przy użyciu octu jabłkowego
Właściwością octu jabłkowego, która w tym przypadku jest szczególnie korzystna to jego zdolność do redukcji tkanki tłuszczowej w naszych komórkach. Ma on silne działanie oczyszczające, co zapobiega tendencji do gromadzenia się lipidów i toksyn w naszym ciele.
Oczywiście bez względu na te korzyści i zdolność do redukcji, przedstawiona przez nas terapia nie będzie polegać wyłącznie na piciu octu jabłkowego przez cały dzień. Nigdy tego nie rób! Ma on spełniać funkcję uzupełniającą zrównoważonej diety, zdrowego trybu życia i odpowiednich nawyków.
Właściwości octu jabłkowego:
- Ocet jabłkowy jest produktem bardzo popularnym i często stosowanym przez osoby cierpiące na nadwagę i cellulit. Pomaga on w efektywniejszym spalaniu tłuszczów i eliminacji nagromadzonych w organizmie toksyn.
- Usprawnia on procesy trawienne i pobudza metabolizm.
- Inną korzyścią octu jest dobroczynny wpływ na układ limfatyczny. Wspomaga on sprawny przepływ krwi.
- Obniża on ciśnienie krwi i zmniejsza poziom złego cholesterolu.
- Oprócz tego działanie octu jabłkowego jest podobne do wodorowęglanu sodu czy soku z cytryny. Reguluje odpowiednie pH organizmu zapewniając mu lekko zasadowy odczyn.
Jak korzystać z właściwości octu jabłkowego?
Aby skutecznie zabrać się za redukcję cellulitu, terapię należy stosować przez dwa tygodnie. Polega ona na przyjmowaniu octu jabłkowego przez 15 dni, a następnie zrobić przerwę trwającą dwa tygodnie. Po odpoczynku z powrotem należy wprowadzić preparat.
1. Doustne przyjmowanie octu jabłkowego a cellulit
Składniki:
- 1 litr wody
- 2 łyżki octu jabłkowego (30ml)
Sposób przygotowania i zastosowanie:
Przygotowanie polega na wymieszaniu wody z podaną ilością octu i tak otrzymany płyn należy przyjmować przez cały dzień. Oto jak należy to zrobić:
- Pierwszą szklankę mieszanki należy wypić zaraz po przebudzeniu na pusty żołądek.
- Następną dawkę należy wypić 20 minut po drugim śniadaniu. Właśnie wtedy rozpoczyna się trawienie i ocet może odpowiednio spełnić swoją funkcję oczyszczającą i zapobiegającą gromadzeniu się tłuszczów.
- Ostatnia szklanka powinna zostać wypita 20 minut po kolacji.
Jak zostało wspomniane wcześniej, tego porządku należy przestrzegać podczas kolejnych 15 dni, a następnie stosujemy dwa tygodnie przerwy.
Aby walka z cellulitem była skuteczną, terapię należy uzupełnić zrównoważoną dietą ubogą w tłuszcze, a bogatą w błonnik, owoce i warzywa. Musisz też znaleźć czas na aktywność fizyczną i ćwiczenia.
Koniecznie zobacz też artykuł: Domowy peeling – kawa i olej kokosowy na rozstępy
2. Zewnętrzne stosowanie octu jabłkowego a cellulit
W tym wypadku będziemy korzystać z właściwości octu jabłkowego poprzez bezpośrednią aplikację preparatu na skórę, gdzie występuje cellulit. Jak to zrobić? Niżej znajdziesz wszystkie wskazówki:
Składniki:
- 15 ml octu jabłkowego należy wymieszać z na co dzień używanym kremem nawilżającym do ciała lub olejkiem eterycznym;
Jak stosować:
- Preparat stosujemy dwa razy dziennie. Pierwsza aplikacja powinna mieć miejsce po porannym prysznicu, a druga przed położeniem się do łóżka. Wystarczy dokładnie wymieszać ocet z kremem nawilżającym i wykonać masaż w miejscach gdzie występuje cellulit.
- Masaż wykonywać okrężnymi, energicznymi ruchami w ten sposób usprawnimy cyrkulację krwi. Do pomocy można użyć drewnianego specjalnego wałka lub gąbki antycellulitowej. Pomogą one w wykonaniu głębokiego masażu stref ciała gdzie występuje cellulit.
Ten zabieg można wykonywać codziennie. W walce ze skórką pomarańczową najważniejsza jest regularność, konsekwencja i cierpliwość. Nie zapominajmy bowiem, że by nawet w minimalny sposób zredukować cellulit potrzeba czasu i wysiłku. Przestrzegaj przy tym odpowiedniej diety i nie zapominaj o codziennych ćwiczeniach!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Rossi, A. B. R., & Vergnanini, A. L. (2000). Cellulite: A review. Journal of the European Academy of Dermatology and Venereology. https://doi.org/10.1046/j.1468-3083.2000.00016.x
- KONDO, T., KISHI, M., FUSHIMI, T., UGAJIN, S., & KAGA, T. (2009). Vinegar Intake Reduces Body Weight, Body Fat Mass, and Serum Triglyceride Levels in Obese Japanese Subjects. Bioscience, Biotechnology, and Biochemistry. https://doi.org/10.1271/bbb.90231
- Johnston, C. S., Kim, C. M., & Buller, A. J. (2004). Vinegar Improves Insulin Sensitivity to a High-Carbohydrate Meal in Subjects with Insulin Resistance or Type 2 Diabetes [10]. Diabetes Care. https://doi.org/10.2337/diacare.27.1.281
- Fushimi, T., Suruga, K., Oshima, Y., Fukiharu, M., Tsukamoto, Y., & Goda, T. (2006). Dietary acetic acid reduces serum cholesterol and triacylglycerols in rats feda cholesterol-rich diet. British Journal of Nutrition. https://doi.org/10.1079/BJN20061740
- Johnston, C. S., & Buller, A. J. (2005). Vinegar and peanut products as complementary foods to reduce postprandial glycemia. Journal of the American Dietetic Association. https://doi.org/10.1016/j.jada.2005.07.012