Napój leczniczy z lnem na cellulit
Napój o działaniu leczniczym przygotowywany na bazie siemienia lnianego to nie tylko doskonały element zrównoważonej diety. To również naturalny sposób na walkę z cellulitem i poprawę kondycji skóry.
Cellulit to problem estetyczny charakteryzujący się tworzeniem pod skórą małych grudek, widocznych również na zewnątrz. Jest to przypadłość, z którą boryka się ponad 90% kobiet na całym świecie. Nic więc dziwnego, że ciągle poszukuje się nowych sposobów, by zmniejszyć widoczność tak zwanej skórki pomarańczowej na udach i pośladkach.
Cellulit ot najczęściej efekt nadmiaru tkanki tłuszczowej, zaburzeń hormonalnych, problemów limfatycznych czy retencji płynów. Mimo że nie jest to poważny problem zdrowotny, warto walczyć z nim u jego źródeł, tak aby poprawić nie tylko wygląd swojej skóry, ale i samopoczucie.
W tym wszystkim pomoże Ci właśnie napój na bazie lnu, na który przepis znajdziesz poniżej!
Właściwości lnu a cellulit
Napój leczniczy na bazie siemienia lnianego to naturalny sposób na cellulit oraz popularny w ostatnim czasie suplement diety odchudzającej.
Len jest doceniany przez specjalistów do spraw żywienia na całym świecie głównie przez wzgląd na jego działanie moczopędne, przeczyszczające i oczyszczające, ale także za sprawą dużej zawartości witamin, minerałów i niezbędnych kwasów tłuszczowych. Wszystkie te substancje są doskonale przyswajalne przez organizm i świetnie wpływają na zdrowie i wygląd naszej skóry.
Siemię lniane to również porcja dietetycznego błonnika, który ułatwia procesy trawienne i tym samym przyspiesza wydalanie z organizmu produktów przemiany materii. Dzięki temu lepiej funkcjonuje cały nasz organizm, z układem limfatycznym włącznie.
Napój na bazie lnu dostarczy Ci także kwasy tłuszczowe omega-3, które działają przeciwzapalnie i zapobiegają retencji płynów w organizmie.
Len, a więc i zawierający go napój, zapewni Ci także odpowiednią dawkę witaminy B i kwasu foliowego, które są niezbędne do utrzymania skóry w dobrej kondycji i zapewnienia jej jędrności, odpowiedniego nawilżenia i odżywienia.
Z kolei za sprawą właściwości moczopędnych napój na bazie lnu pomoże Ci uporać się z nieestetycznymi grudkami tworzącymi się pod skórą w wyniku nadwagi czy otyłości.
Przeczytaj również: Cellulit – dlaczego nie potrafisz się go pozbyć?
Jak przygotować leczniczy napój na cellulit?
Ten naturalny sposób na cellulit zawierający siemię lniane jest niezwykle prosty w przygotowaniu i w dodatku bardzo ekonomiczny.
W przypadku tego sposobu nie aplikuje się niczego bezpośrednio na skórę, gdzie problem cellulitu jest najbardziej widoczny, ale przygotowuje się napój o właściwościach leczniczych, który pobudza wydalanie toksyn i produktów przemiany materii, tym samym zwalczając ,,skórkę pomarańczową” od wewnątrz.
Oczywiście napój ten nie jest magicznym eliksirem, dzięki któremu cellulit zniknie z Twoich ud i pośladków w ciągu jednej nocy.
Warto jednak włączyć go do swojej codziennej rutyny, gdyż w połączeniu z ćwiczeniami fizycznymi i zrównoważoną dietę, przyniesie Ci naprawdę widoczne efekty.
Co więcej, ten naturalny sposób odkwasza organizm i działa przeciwzapalnie, a podczas trawienia przyspiesza metabolizm i poprawia odporność organizmu.
Przeczytaj również: Dieta antycellulitowa – najważniejsze wskazówki
Potrzebne składniki
- 5 łyżek stołowych siemienia lnianego (50 g)
- 1 litr wody
Sposób przygotowania
- Doprowadź wodę do wrzenia. Gdy się zagotuje, dodaj siemię lniane.
- Gotuj na wolnym ogniu przez 2 minuty. Po tym czasie przelej do szklanego naczynia, najlepiej z zamknięciem.
- Odstaw do przestygnięcia, a następnie wypij.
- Najlepiej jest przygotować napój dzień wcześniej, aby odpowiednio się zaparzył i ostygnął.
- Po odpowiednio długim czasie mieszanka zgęstnieje, dzięki czemu zadziała jeszcze skuteczniej.
Jak stosować napój?
- Pij pół szklanki napoju odchudzającego 3-4 razy dziennie.
- Staraj się pić tak przygotowaną mieszankę na pół godziny przed każdym posiłkiem – uchroni Cię to przed podjadaniem i przejadaniem się.
- Jeśli pomiędzy posiłkami dopadnie Cię mały głód, możesz wypić kolejną porcję napoju, który pozwoli Ci zapanować nad chęcią przekąszenia czegoś.
- Najlepiej jest stosować tę metodę przez 10 dni z rzędu, a następnie zrobić sobie tydzień przerwy.
Przeciwwskazania
- Siemię lniane może wchodzić zaburzać przyswajanie niektórych leków. Jeśli stosujesz jakieś lekarstwa na stałe, skonsultuj się z lekarzem przed przygotowaniem napoju na bazie lnu.
- Napoje na bazie lnu nie są zalecane osobom cierpiącym na niedrożność jelit czy zapalenie okrężnicy, ponieważ mogą wywoływać skutki uboczne.
- Len to źródło fitosteroli, odradza się więc spożywanie go kobietom cierpiącym na endometriozę.
- Stosuj zalecaną dawkę napoju – nie nadużywaj tego środka, aby uniknąć skutków ubocznych.
Czy teraz wiesz już wszystko, co powinnaś o napoju, który pomoże Ci zwalczyć cellulit i poprawić kondycję Twojej skóry? Koniecznie włącz go do swojego jadłospisu, nie zapominając jednak o odpowiednich ćwiczeniach i zbilansowanej diecie.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
-
Mohamed, S. A., Abdel-Mageed, H. M., Tayel, S. A., El-Nabrawi, M. A., & Fahmy, A. S. (2011). Characterization of Mucor racemosus lipase with potential application for the treatment of cellulite. Process Biochemistry. https://doi.org/10.1016/j.procbio.2010.11.002
-
Avram, M. M. (2004). Cellulite: A review of its physiology and treatment. Journal of Cosmetic and Laser Therapy. https://doi.org/10.1080/14764170410003057
-
Rawlings, A. V. (2006). Cellulite and its treatment. International Journal of Cosmetic Science. https://doi.org/10.1111/j.1467-2494.2006.00318.x
-
Terranova, F., Berardesca, E., & Maibach, H. (2006). Cellulite: Nature and aetiopathogenesis. International Journal of Cosmetic Science. https://doi.org/10.1111/j.1467-2494.2006.00316.x
-
Emanuele, E. (2013). Cellulite: Advances in treatment: Facts and controversies. Clinics in Dermatology. https://doi.org/10.1016/j.clindermatol.2013.05.009