Cellulit: dlaczego nie potrafisz się go pozbyć?

Czy masz wciąż problem z pozbyciem się tego nieznośnego oraz nieestetycznego problemu, jakim jest cellulit? Na przykład Twoja dieta może stanowić sporą przeszkodę w drodze do gładkiej i jędrnej skóry.
Cellulit: dlaczego nie potrafisz się go pozbyć?

Ostatnia aktualizacja: 06 marca, 2017

Jeśli już próbowałaś wcześniej wyeliminować ten nieestetyczny cellulit ze swoich nóg lub brzucha i nie odniosłaś oczekiwanego rezultatu, w grę może wchodzić znacznie więcej przyczyn, niż Ci się na początku wydawało. Niektóre produkty spożywcze mogą na przykład znacznie utrudniać Ci to zadanie.

Rzućmy zatem okiem na to, co może stanowić sporą przeszkodę lub niekiedy wręcz zupełnie uniemożliwić zlikwidowanie przyczyn, dla których powstaje u Ciebie cellulit.

Pewnie już próbowałaś prawie każdego środka dostępnego na rynku, a przeznaczonego do usuwania cellulitu. Zapewne także bez większego powodzenia. Bez względu na to, ile pieniędzy wydasz lub ile produktów przetestujesz, cellulit po prostu wydaje się być całkowicie odporny na wszelkie Twoje zabiegi i starania.

W naszym dzisiejszym artykule postaramy się zająć tym problemem. Omówimy niektóre z możliwych powodów, dla których cellulit nie chce zniknąć z dowolnego miejsca Twojego ciała. W ten sposób będziesz w stanie lepiej przeanalizować swój własny, indywidualny przypadek i uporać się z tym problemem na zawsze.

Zapraszamy więc do lektury!

Cellulit? Dostosuj sposób jego zwalczania do swojego przypadku!

Nie każdy cellulit jest taki sam. Oznacza to, że nie zawsze można go wyeliminować w taki sam sposób. Podczas gdy jedna metoda może okazać się niesamowicie wręcz skuteczna w przypadku jednej z kobiet, nie jest powiedziane, że tak samo zadziała u innej. Efekt może być zgoła odmienny i nie będzie w tym nic dziwnego.

Masaż uda

Dlatego też trzeba przeanalizować i ustalić różne czynniki, które mają wpływ na Twój cellulit. To najlepszy sposób, który pozwoli Ci uzyskać oczekiwane rezultaty bez żadnych zbędnych wyrzeczeń.

Chociaż każda z nas może od razu powiedzieć, że zdrowy tryb życia przyczynia się do usuwania wielu problemów natury estetycznej, takich jak cellulit, to jednak znajomość dokładnej przyczyny jego występowania może pomóc nam wyeliminować go jeszcze szybciej i przy mniejszym nakładzie wysiłku.

Spożywanie zbyt wielkiej ilości soli

Nadmierne spożycie soli jest sprawcą wielu problemów, zarówno jeśli chodzi o zdrowie, jak i Twój wygląd. Jeśli stosujesz nadmierne ilości soli w swoim jedzeniu, to efektem jest zwiększona tendencja do zatrzymywania płynów w Twoim organizmie.

A zjawisko to jest bezpośrednio odpowiedzialne za wywoływanie tak niepożądanego efektu skórki pomarańczowej na Twojej skórze. Co gorsza, sprawia ono również, że cellulit staje się o wiele trudniejszy do usunięcia.

Nawet jeśli nie masz w zwyczaju zjadać zbyt dużo słonej żywności, ani też nie solisz nadmiernie swoich potraw, to jednak istnieje na rynku ogromna liczba gotowych produktów spożywczych, w których sól występuje w olbrzymich ilościach (nawet, jeśli nie czuć tego w ich smaku).

Należą do nich na przykład pizza, sery, żywność w puszkach, marynowane produkty spożywcze, suszone owoce, itp. Jeśli uda Ci się ograniczyć spożycie tych produktów żywnościowych w jak największym stopniu i będziesz używać jedynie niewielkich ilości soli morskiej, to łatwiej Ci będzie zlikwidować niechciany cellulit.

Trzymanie się nieprawidłowych nawyków żywieniowych

Jedną z najważniejszych przyczyn wywołujących cellulit jest nieprawidłowa dieta. Oprócz nadmiaru soli, która jest jednym z najbardziej decydujących czynników, należy znać także inne czynniki, które wpływają negatywnie na kondycję Twojej tkanki podskórnej, głównie na udach i na brzuchu.

Nieprawidłowa dieta
 • Ziarno przetworzone metodami przemysłowymi: zawsze wybieraj produkty pełnoziarniste o wysokiej zawartości błonnika i innych składników odżywczych.
 • Cukier biały: wyeliminuj cukier biały ze swojej diety. Zamiast tego możesz wykorzystać do słodzenia miód, brązowy cukier trzcinowy i stewię, oczywiście w umiarkowanych ilościach.
 • Uwodornione tłuszcze, takie jak margaryna i wszystkie odmiany występujące w smażonych potrawach: zastąp je dowolnym rodzajem zdrowego tłuszczu, takich jak oliwa z oliwek, olej kokosowy, suszone owoce i nasiona, awokado, itp.
 • Kawa: zielona herbata jest naprawdę zdrową alternatywą dla codziennej kawy. Na dodatek posiada właściwości skutecznie redukujące cellulit w większości przypadków.
 • Napoje alkoholowe: Jeśli chcesz pobudzić się z rana lub dostarczyć sobie dodatkowej dawki energii, możesz na przykład przygotować swój własny sok lub koktajl z owoców i warzyw, jakie masz w domu.

Brak wystarczającej ilości ćwiczeń fizycznych

Może już od dawna stosujesz odpowiednio zbilansowaną dietę, a specjalnych kremów i maści do zwalczania cellulitu właściwie nie wypuszczasz z rąk. Ale nieważne jak bardzo się starasz, ten paskudny cellulit po prostu nie ma najmniejszego zamiaru zniknąć.

Brak wystarczająco intensywnej aktywności fizycznej może być tego zasadniczą przyczyną.

Zacznij od unikania przyjmowania jednej pozycji (zwłaszcza siedzącej) na dłużej niż 45 minut, wykonuj także ćwiczenia o umiarkowanej lub w miarę wysokiej intensywności co najmniej dwa lub trzy razy w tygodniu.

Można również zrezygnować z używania windy lub schodów ruchomych na rzecz chodzenia po schodach, dzięki czemu znacząco zwiększy się Twoja codzienna aktywność, w dodatku w pełni naturalny sposób, który nie koliduje ze standardowym rozkładem Twojego dnia.

Problemy z krążeniem krwi

Jeśli masz genetyczne predyspozycje w kierunku słabego krążenia krwi, co niestety niekorzystnie wpływa na Twój cellulit, to jego usunięcie będzie znacznie trudniejsze w takim przypadku, niż to ma miejsce u innych kobiet.

Masaż łydek

Ale nie ma co popadać w czarną rozpacz, bo dobrą wiadomością jest bez wątpienia to, że możesz wykorzystać różne techniki i sposoby, które pozwolą wpływać stymulująco na krążenie krwi. Są to na przykład:

 • Zimne prysznice lub poddawanie się nagłym zmianom temperatury – wystarczy, aby na Twoją skórę na przemian oddziaływało zimno oraz gorąco.
 • Masaże z wykorzystaniem olejków eterycznych, które poprawiają krążenie, takich jak olejek rozmarynowy.
 • Szczotkowanie specjalną szczotką, na sucho.
 • Unoszenie nóg w górę przez co najmniej pół godziny każdego dnia – wystarczy w tym celu oprzeć nogi na przykład na pufie podczas wieczornego oglądania telewizji lub czytania książki.

Zaburzenia równowagi hormonalnej w Twoim organizmie

Zakłócenia poziomu hormonów w Twoim organizmie zawsze wpływają bezpośrednio na cellulit. Takie zjawisko powoduje, że niektóre kobiety mają niekiedy spore trudności w pozbyciu się go.

Może to stanowić poważny problem nawet w przypadku bardzo szczupłych i wysportowanych kobiet.

Jeśli jest to także Twój przypadek, radzimy rozważyć poddanie się leczeniu mającemu na celu wyregulowanie gospodarki hormonalnej Twojego organizmu przy użyciu naturalnych środków. Niektóre z bardziej znanych substancji o korzystnych w takim przypadku właściwościach to na przykład:

 • Olejek z wiesiołka
 • Olej lniany
 • Koper włoski
 • Drożdże piwowarskie
 • Niepokalanek pospolity
 • Szałwia

Nieprzestrzeganie zasady picia odpowiedniej ilości wody

Zazwyczaj nigdy nie przykładamy wystarczającej wagi do picia odpowiednio dużych ilości wody przez cały dzień. Jednak może to być jeden z najprostszych sposobów pozwalających skutecznie usunąć cellulit ze swoich ud i brzucha.

Picie wody

Woda pita na czczo, a także pomiędzy posiłkami skutecznie oczyszcza Twój organizm z toksyn. To z kolei poprawia krążenie krwi i zwalcza zjawisko zatrzymywania płynów w sposób ciągły i wyjątkowo skuteczny.

Po prostu pamiętaj o tym, aby wypijać co najmniej dwie szklanki wody dziennie pomiędzy posiłkami i trzy szklanki wody zaraz z rana, na pusty żołądek. W ten sposób uda Ci się skutecznie wyeliminować toksyny ze swojego organizmu.

Następnie wypij kolejne trzy szklanki w trakcie całego popołudnia, a na pewno już wkrótce uda Ci się dostrzec pierwsze efekty takiego postępowania.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.