Pozbądź się nadmiaru soli z organizmu

· Październik 15, 2015
Po za regularnym piciem wody, wiedziałeś o tym, że pietruszka wspomaga oczyszczanie nerek? Nerki są odpowiedzialne za filtrowanie nadmiaru soli z twojego krwiobiegu.

Nie wyobrażamy sobie życia bez soli, która jest niewątpliwie jedną z przypraw najczęściej używaną w kuchniach w różnych częściach świata.

Niestety wiele badań wykazuje, że nadmiar soli w organizmie może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, dlatego należy znacznie ograniczyć jej spożycie.

Oczywiście Twój organizm potrzebuje soli czy sodu, dla prawidłowego funkcjonowania, jednak nie można nadużywać tych składników. Specjaliści zapewniają, że najlepiej jest zrezygnować z dodawania soli do swojej diety i przyjmować dzienną dawkę sodu w innych produktach.

Jedzenie zbyt dużych ilości soli może prowadzić do wielu konsekwencji zdrowotnych, takich jak choroby układu krążenia, udarów i wielu innych. Nadmiar soli jest na przykład główną przyczyną zatrzymywania się wody w organizmie i opuchlizny.

Na szczęście możesz pozbyć się niezdrowego nawyku dodawania soli do wszystkiego, co jesz i w ten sposób uwolnić się od negatywnych skutków.

Jak pozbyć się nadmiaru soli z organizmu?

Rozsypana sól

  • Pij dużo wody: eksperci zalecają picie 6-8 szklanek wody dziennie, ponieważ paradoksalnie, picie wody wspomaga wydalanie nadmiaru płynów z organizmu i wspomaga pozbycie się sodu wraz z moczem. Prosty nawyk picia wody pomoże Ci oczyścić organizm, zapewni nawodnienie i ograniczy opuchliznę.
  • Wyeliminuj sól ze swojej diety: dla wielu z nas sól jest niezbędnym składnikiem wielu potraw, jednak warto poszukać alternatywnych sposobów dodawania smaku.

Oczywiście możesz spożywać niewielkie ilości soli, najlepiej w domowym jedzeniu. Pamiętaj jednak, że w przetworzonej i gotowej żywności będzie jej znacznie więcej, niż potrzeba Twojemu organizmowi. Wzbogać swoją dietę w owoce i warzywa, a pomoże Ci to w przyspieszeniu trawienia i wydaleniu nadmiaru soli z organizmu.

  • Zastąp sól innymi przyprawami: przyzwyczaj się do zastępowania soli innymi przyprawami, na przykład czosnkiem, czarnym pieprzem, curry, pietruszką, oregano czy rozmarynem.
  • Ćwicz regularnie: aktywność fizyczna wywołuje pocenie się, a w raz z potem z organizmu wydalane są szkodliwe substancje i nadmiar soli. Wybierz najbardziej odpowiadający Ci sposób aktywności i nie zapomnij zabierać ze sobą butelki wody na każdy trening.

Pietruszka sposobem na pozbycie się nadmiaru soli

Sok z pietruszki

Pietruszka to roślina znana ze swoich właściwości oczyszczających. Pobudza ona pracę nerek i stymuluje wydalanie toksyn wraz z moczem. Nerki zajmują się filtrowaniem krwi, a ich dobre funkcjonowanie jest niezbędne dla pozbycia się nadmiaru soli z organizmu.

Jak wykorzystać właściwości pietruszki?

Aby wykorzystać oczyszczające właściwości pietruszki, możesz przygotować z niej napar. Użyj garści pokrojonych liści pietruszki i dodaj je do litra wrzącej wody, następnie gotuj przez 10 minut. Tak przygotowaną herbatkę pij na pusty żołądek. Napar możesz przechowywać w lodówce i pić kilka razy w ciągu dnia.

Zapamiętaj!

  • Aby picie naparu z pietruszki było skuteczne, połącz ją z innymi sposobami na pozbycie się soli z organizmu opisanymi powyżej.
  • Herbatka z pietruszki pomoże Ci także uporać się z nadmiarem wody w organizmie, zapobiega nadciśnieniu i wspomaga utratę zbędnych kilogramów. Nie zapominaj jednak, że koniecznym warunkiem jest zmiana nawyków na zdrowe i ogólna poprawa swojego stylu życia.