Maść Vicks VapoRub – wiele zastosowań!

Styczeń 27, 2016
Idealna na napięciowe bóle głowy okazuje się maść Vicks VapoRub – wetrzyj odrobinę w czoło i już po kilku minutach poczujesz ulgę.

Vicks VapoRub jest maścią stosowaną od dziesięcioleci do leczenia kaszlu i innych objawów przeziębienia. Z pewnością każdy z nas pamięta, jak jego mama czy babcia wykorzystywały ten produkt zawsze, kiedy w dzieciństwie dopadało nas przeziębienie.

Jednak mało kto z nas wie, że Vicks VapoRub poza właściwościami łagodzącymi objawy przeziębienia i grypy, posiada również szereg innych zastosowań. Dowiedz się, do czego możesz wykorzystać tę popularną na całym świecie maść. Poniżej przedstawiamy 10 najpopularniejszych zastosowań tego produktu.

Vicks VapoRub na zmęczone i obolałe stopy

Biorąc pod uwagę, że nasze stopy każdego dnia podtrzymują cały ciężar naszego ciała, w połączeniu z rozmaitymi czynnościami, jakie wykonujemy w ciągu dnia, nie dziwi fakt, że wieczorami nasze stopy mogą być obolałe i spuchnięte.

Aby ukoić ich ból i zmęczenie po całym dniu, wystarczy, że nasmarujesz je przed snem maścią Vicks VapoRub. Wykonuj przy tym relaksujący masaż, a następnie nałóż skarpetki i połóż się spać. Następnego ranka twoje stopy będą miękkie i wypoczęte.

Lek na napięciowy ból głowy

Napięciowy ból głowy

Często bóle głowy są wynikiem stresu lub nagromadzonego napięcia. Idealna na napięciowe bóle głowy okazuje się maść Vicks VapoRub – wetrzyj odrobinę w czoło i już po kilku minutach poczujesz ulgę.

Usuwanie zaskórników i pryszczy

Składniki zawarte w maści Vicks VapoRub pomagają usuwać zaskórniki i pryszcze. Wystarczy, że bezpośrednio posmarujesz zmiany skórne cienką warstwą maści. Stosuj zabieg regularnie.

Bóle mięśni

Ból mięśni

Po intensywnym treningu często odczuwamy zmęczenie oraz bóle mięśni w różnych obszarach ciała. Przynieś im ulgę wcierając w obolałe miejsca maść Vicks VapoRub. Wykonuj przy tym delikatny relaksujący masaż. Szybko poczujesz ulgę oraz poprawisz krążenie krwi.

Lek na oparzenia

Bez względu na to, czy oparzenie jest wywołane przez słońce, gorącą wodę, odpryski gorącego oleju… Zastosowanie maści od razu przynosi ulgę, koi ból oraz przyspiesza proces gojenia się rany.

Środek przeciw komarom

Komar na skórze

Komary nie lubią intensywnego zapachu maści Vicks Vaporub. Jeśli posmarujesz nią odkryte części ciała, skutecznie odstraszysz insekty oraz zapobiegniesz ukąszeniom.

Maść ta jest również przydatna do samego leczenia ran po ukąszeniu – łagodzi swędzenie oraz przyspiesza proces gojenia się rany. Pamiętaj, aby zawsze z okresach wzmożonej aktywności komarów zawsze mieć przy sobie tę popularną maść.

Środek łagodzący podrażnioną skórę

Maść Vicks VapoRub jest również doskonałym środkiem łagodzącym podrażnienia skórne oraz trądzik różowaty. Stosuj maść Vicks VapoRub niczym krem nawilżający – przed pójściem spać oraz z samego rana – w zależności od potrzeb.

Spierzchnięte usta

Suhe i spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta poza tym, że wyglądają nieestetycznie, również mogą być oznaką, że coś niedobrego dzieje się w naszym organizmie. Aby zregenerować wysuszony naskórek ust i głęboko je nawilżyć, stosuj maść Vicks VapoRub niczym balsam do ust.

Nakładaj ją zawsze, gdy tylko poczujesz potrzebę nawilżenia delikatnej skóry ust.

Smar do zawiasów

Twoje drzwi wydają irytujące skrzypienie? Jeśli chcesz się go skutecznie pozbyć, nasmaruj zawiasy maścią Vicks VapoRub. Efekt jest natychmiastowy!

Domowej roboty krem wyszczuplający

Maśc Vicks VapoRub również skutecznie przyczynia się do miejscowego spalania tłuszczu. Oczywiście produkt ten sam w sobie nie czyni cudów, ale owszem, stymuluje spalanie zgromadzonego tłuszczu, szczególnie w miejscach, z których najtrudniej pozbyć się nieestetycznych wałeczków, czyli na udach czy brzuchu.

Domowej receptury krem wyszczuplający pomaga w spalaniu nadmiernej tkanki tłuszczowej, wspomaga walkę z cellulitem oraz ujędrnia skórę. Doskonale nadaje się do zabiegów mających na celu pozbycie się podwójnego podbródka, uzyskanie płaskiego brzucha czy wyszczuplenia nóg.

Jak przygotować krem?

Zaopatrz się w maść Vicks VapoRub, kamforę, sodę oczyszczoną i trochę alkoholu. Zmieszaj ze sobą wszystkie składniki, a następnie nanieś krem na obszar ciała, który chcesz wyszczuplić i dokładnie owiń czarną folią. Możesz stosować krem w domu, w pracy lub tuż przed treningiem.

WIĘCEJ DLA CIEBIE