Maseczki na trądzik – 4 niezawodne przykłady

· Styczeń 19, 2016
Maseczka z drożdży piwnych jest idealna przy każdym rodzaju cery. Dzięki zawartym w niej składnikom, nadaje jędrności, eliminuje toksyny i nadmiar sebum.

Maseczki na trądzik usuwają nadmiar sebum, martwe komórki i toksyny ze skóry. Działają oczyszczająco i dezynfekują. Możesz przygotować je sama, w domu.

W dzisiejszym artykule podzielimy się z Tobą przepisami na 4 niezawodne maseczki na trądzik, które nie zawierają żadnych substancji chemicznych. Wszystkie zawarte w nich składniki są naturalne i łatwo dostępne.

Jak działają maseczki na trądzik?

Naturalne maseczki na trądzik powinno się stosować raz w tygodniu. Jeżeli nasza cera jest wyjątkowo tłusta, możemy używać ich nawet dwa razy na tydzień.

 • Dokładnie myjemy twarz i stosujemy delikatny peeling z dodatkiem soli morskiej lub cukru, delikatnie masując skórę okrężnymi ruchami. Skupiamy się szczególnie na najbardziej tłustych miejscach, omijając te, w których występuje trądzik.
 • Przemywamy wodą i suszymy ręcznikiem.
 • Przyszedł moment na nałożenie maseczki na trądzik. Robimy to ostrożnie, omijając oczy. Pozostawiamy maseczkę na 20 minut.
 • Teraz dokładnie myjemy i suszymy twarz. Od razu nakładamy krem nawilżający (nie tłusty!). Możemy też użyć – na przykład – olejku kokosowego, który – pomimo swojej konsystencji – wcale nie należy do tłustych.
 • Jeżeli nasza cera jest wyjątkowo tłusta, nakładamy jedynie odrobinę wyciągu z aloesu.

Aloes i cytryna

Aloes jest znany ze względu na swoje właściwości nawilżające i łagodzące. Wyciąg z aloesu, w formie żelu, można kupić w każdej aptece lub w sklepach zielarskich. My, z kolei, polecamy wyhodować go samodzielnie, w domu.

W tym przypadku odpowiednio go obieramy i oczyszczamy, ponieważ będzie nam potrzebne jedynie to co jest wewnątrz.

W przypadku tej maseczki na trądzik, użyjemy też cytryny. Posiada ona właściwości oczyszczające i doskonale eliminuje nadmiar tłuszczu.

Sposób przygotowania

 • Mieszamy żel z aloesu z sokiem z cytryny. Możemy również wykorzystać startą skórkę (o ile nasze cytryny są ekologiczne: bez pestycydów i substancji chemicznych).
 • Łączymy oba składniki, stopniowo dodając albo soku, albo aloesu. Zależy od konsystencji, którą chcemy uzyskać.
Skórka z cytryny

Zielona glinka

Glinka już od Starożytności była używana do usuwania toksyn z organizmu. Można z niej korzystać zarówno w kosmetyce, jak i przy łagodzeniu bólów i obrzęków. Możesz ją kupic w sklepach zielarskich.

Glinka świetnie spisuje się przy zwalczaniu trądzika: pomaga wydobyć ze skóry wszystkie zanieczyszczenia i zmniejsza stany zapalne.

Sposób przygotowania

 • Mieszamy glinkę w proszku z letnią wodą. Wodę dodajemy stopniowo, aż do uzyskania swego rodzaju pasty.
 • Korzystamy z przyrządów ze szkła, drewna lub porcelany. Nigdy z plastikowych, ani metalowych.
Glinka na twarz

Jogurt naturalny i wyciąg z drzewa herbacianego

Tego typu maseczka jest idealna do cery mieszanej lub tłustej. Zawiera dwa niezwykle skuteczne składniki. Jogurt działa nawilżająco i nie zawiera tłuszczu. Jest doskonałym sposobem na nadmiar sebum; zwłaszcza latem.

Z drugiej strony, olejek z drzewa herbacianego świetnie spisuje się w walce z infekcjami. Do przygotowania tej maseczki na trądzik potrzebujesz 15 kropli olejku esencjonalnego i jednego jogurtu naturalnego (bez cukru, słodzików czy barwników).

Drożdże piwne i białko

To ciekawe połączenie doskonale spisuje się przy każdym rodzaju skóry. Drożdże piwne pomagają nam wyeliminować toskyny ze skóry i są bogate w minerały, takie jak krzem, który wpływa na jędrność naszej cery. Białko, z kolei, świetnie usuwa nadmiar sebum.

Sposób przygotowania

 • Mieszamy oba składniki aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji.
 • W tym przypadku nie wykorzystamy żółtka. Warto jednak, żebyś wiedziała, że żółtko jest idealnym składnikiem maseczek do cery suchej.