Twoja wymówka kontra zdrowy styl życia!

· Maj 5, 2016
Zapomnij o swoich kompleksach i uprzedzeniach i skoncentruj się na stanie swojego zdrowia i samopoczuciu. Między innymi ćwiczenia pomogą nam poprawić nasz stan zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Dziś większość ludzi na całym świecie prowadzi siedzący tryb życia mimo tego, że jak nigdy mamy mnóstwo możliwości do aktywnego spędzania czasu, a i prowadzenie zdrowego trybu życia nie jest tak skomplikowane, jakby się wydawało. Jednak zawsze znajdzie się wymówka, która usprawiedliwi nas przed wykonaniem odrobiny wysiłku i aktywowaniem swojego ciała, jak i wprowadzeniem kilku zdrowych nawyków.

Rozwój technologii i ogromy rozwój cywilizacyjny, który silnie zmienił naszą planetę, ułatwiając realizację wielu zadań, które wcześniej były bardziej skomplikowane do wykonania jednocześnie doprowadził do znacznej redukcji aktywności fizycznej.

Pochłaniająca nas praca, internet, który jest największym złodziejem naszego wolnego czasu, jak i przetworzona żywność są w głównej mierze odpowiedzialne za wiele chorób występujących w dzisiejszym świecie.

Jaka zatem jest Twoja wymówka, by zdrowy tryb życia odłożyć na później?

Realna przeszkoda czy wymówka?

Wszystkie te ułatwienia, które sprawiają, że w codziennym życiu wysilamy się coraz mniej, doprowadziły do tego, że ludzie przestali dbać o swoje zdrowie, bez przerwy szukając usprawiedliwień na brak chęci i zapału do poprawienia jakości swojego życia i stanu swojego organizmu.

Dziś przedstawimy Ci osiem najpopularniejszych wymówek, przez które najczęściej ludzie nie podejmują prób prowadzenia zdrowego trybu życia. Sprawdź, czy któraś zabrzmi dla Ciebie znajomo.

Wymówka nr 1 – „Nie mam na to czasu”

Bardzo prawdopodobne jest, że w ciągu tygodnia znajdziesz kilka godzin na wypoczynek, rozrywkę, czy swoje hobby. Czy jesteś pewny zatem, że nie znajdziesz kilku chwil na ćwiczenia?

Co prawda dla niektórych może nie być to przyjemna forma spędzania wolnego czasu, jednak pozytywnie wpływa na nasze zdrowie i poprawia ogólny stan organizmu. Spróbuj i sama się przekonaj!

Wymówka nr 2 – „Zdrowe jedzenie jest drogie”

Zdrowe jedzenie

To prawda, że żywność przetworzona i półprodukty ze względu na swoją niską wartość odżywczą są tańsze od produktów ekologicznych i niskokalorycznych. Jeżeli jednak dobrze się zorganizujesz wiele niezdrowych produktów, możesz zastąpić świeżymi warzywami, owocami czy artykułami pełnoziarnistymi.

Czasem, zamiast inwestować w imprezy, alkohol czy paczkę papierosów warto sięgnąć po coś zdrowego!

Wymówka nr 3 – „Nie mogę walczyć ze swoją genetyką”

Jest to jedna z najgorszych i najbardziej niebezpiecznych wymówek. To prawda, że zdolność organizmu do gromadzenia tłuszczu lub mięśni w określonych miejscach jest uwarunkowana genetycznie, jednak nie powinno być to pretekstem do rezygnacji z walki o siebie i wybrania złych nawyków i nieodpowiedniej diety.

Wręcz przeciwnie, aby walczyć z otyłością lub innymi zaburzeniami, które swoje podstawy mają zapisane w genach, jest wskazane ćwiczyć i trzymać się jak najzdrowszej diety opartej na produktach wysokiej jakości, które pozwolą Ci lepiej kontrolować Twój problem.

Wymówka nr 4 – „Nie lubię siłowni”

Najczęściej słowa te padają z ust osób, których stopa nigdy nie stanęła w siłowni. Jeżeli należysz do tej grupy ludzi, sprecyzuj dokładnie problem, który sprawia, że tak Cię ona zniechęca. Co tak naprawdę Ci przeszkadza? Inni ludzie? Maszyny? Wykonywanie ćwiczeń?
Możesz sprawdzić kilka miejsc i wybrać to, które najbardziej Ci odpowiada i to w którym czujesz się komfortowo. Oferty są różne i mają szeroki wachlarz możliwości, maszyn, ćwiczeń i zajęć. Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

Wymówka nr 5 – „Nie mam czasu iść na siłownię”

Ćwiczenia w domu

Jeżeli Twoim problemem jest czas, poszukaj serii ćwiczeń, które można z powodzeniem wykonywać bez wychodzenia z domu. Istnieje wiele treningów cardio oraz sesji wytrzymałościowych, które mogą być wykonywane w pomieszczeniach zamkniętych bez konieczności przemieszczania.

Wymówka nr 6 – „Zdrowa żywność jest niesmaczna”

Jednym z głównych powodów, dla których ludzie twierdzą, że zdrowa żywność jest niesmaczna to przyzwyczajenie się do niepowtarzalnych i uzależniających smaków produktów przetworzonych.

Prawda jest taka, że za tymi atrakcyjnymi wrażeniami smakowymi kryje się cała masa szkodliwych substancji chemicznych i sztucznych dodatków, które doprowadzają do tego, że w momencie zakupów sięgamy właśnie po nie.

Wymówka nr 7 – „Odżywiając się zdrowo w końcu umrę z głody”

Nic bardziej mylnego! Decydując się na modyfikację diety nie oznacza to, że musimy przestrzegać rygorystycznych zasad planu żywienia i eliminować posiłki z dziennego menu.

Dostarczając produkty o wysokiej wartości odżywczej, jednak o niższej wartości kalorycznej, Twoje ciało zostanie odpowiednio nasycone, a jednocześnie dostarczysz mu substancji, które są mu niezbędne do optymalnego funkcjonowania.

Wymówka nr 8 – „Nie muszę nikomu niczego udowadniać”

To prawda, że nie powinniśmy zmieniać swojego życia tylko po to, by zrobić wrażenie na innych. Jednak nie powinno stać się to wymówką. Główną ideą prowadzenia zdrowego trybu życia jest poprawienie swoje samopoczucie zarówno fizycznego, jak i psychicznego.

Zostaw z boku to, co inni myślą, ustal swoje własne osobiste cele i staraj się im sprostać dla samego siebie nie dla innych.

Człowiek i zdrowy tryb życia

Oczywiście pokonanie tych wszystkich przeszkód i wymówek nie jest proste jednak nie niemożliwe. Najważniejsze jest podjęcie decyzji i zrobienie pierwszego kroku, a potem cierpliwe wprowadzanie zdrowych nawyków.

Sama nie zorientujesz się, jak Twój dotychczasowy tryb życia z czasem nabierze nowego, zdrowszego wyglądu. Nie czekaj i spróbuj już od dziś!