Styl życia – zmień go 25-dniowym planem!

8 lipca, 2019
Chociaż z początku codzienna medytacja może wydać ci się nieprzydatną praktyką, już po krótkim czasie pomoże ci ona zmienić styl życia, abyś czuł się dobrze zarówno pod względem fizycznym, jak emocjonalnym.

Zmień styl życia i zapomnij o szarej rutynie!

W życiu każdego z nas pojawiają się momenty, gdy czujemy się zmęczeni, wyczerpani bądź znudzeni, zarówno pod względem fizycznym, jak psychicznym. Właśnie te chwile są najlepsze na podjęcie decyzji o ubarwieniu swojej codzienności.

Niestety większość z nas boi się zmian, a zatem z nieufnością i lękiem myśli o nowych, nieznanych rzeczach. Chociaż zmiana dotychczasowego życia jest zadaniem trudnym i może kosztować sporo wysiłku, naprawdę warto zmienić styl życia.

Dzięki tej decyzji będziesz cieszyć się lepszym samopoczuciem na co dzień, wyższą samooceną, spokojem i po prostu będziesz szczęśliwszy. Przestań traktować siebie jak robota! Czy przypadkiem nie wymagasz od siebie zbyt wiele, a twój perfekcjonizm nie doprowadza cię do szaleństwa?

Bycie idealnym jest bardzo męczące – wysysa z nas energię i nie pozostawia jej na codzienne, zwyczajne cieszenie się życiem. Praca nie jest najważniejsza. Staraj się każdego dnia znaleźć chwilę dla siebie i pomyśleć o swoich potrzebach.

Nie odkładaj swojego szczęścia na później, zatroszcz się o nie już dziś!

Zmień styl życia i zacznij myśleć o sobie

 • Codziennie znajdź chwilę tylko dla siebie. Pamiętaj, że twoim zadaniem nie jest jedynie troska o bliskich – ty też masz swoje potrzeby i głośno powinieneś o nich mówić. Zrób listę rzeczy, które cię uszczęśliwiają oraz tych, których zawsze chciałeś spróbować lub nauczyć się, lecz nigdy nie znajdowałeś na to odpowiedniego momentu.
 • Przeznaczaj przynajmniej godzinę dziennie na robienie tego, co sprawia ci przyjemność. Naucz się myśleć o sobie i odrzuć przekonanie, że skupianie się na własnej osobie jest przejawem egoizmu. Każdy z nas zasługuje na codzienne chwile odprężenia i radości.
 • Żyj chwilą i przestań się zadręczać tym, co jeszcze nie nastąpiło. Skup się na dniu dzisiejszym – nigdy nie będziesz mógł go powtórzyć. Bądź wdzięczny za to, co masz i przestań obsesyjnie myśleć o przyszłości.
 • Analizuj swoje dotychczasowe osiągnięcia oraz wyznaczaj sobie realne cele. Nieustannie szukaj motywacji i nie wymagaj od siebie niemożliwego. Mierz siły na zamiary!
 • Naucz się cieszyć z drobnych rzeczy. Poranny spacer, piknik na świeżym powietrzu, ciekawa książka, relaksująca kąpiel… Weź głęboki oddech i po prostu ciesz się chwilą!
 • Myśl pozytywnie i staraj się utrzymywać odpowiedni dystans od negatywnych i toksycznych ludzi. To zazwyczaj oni stanowią barierę dla twojego wewnętrznego rozwoju, a także stają na drodze do spełniania marzeń. Krótko mówiąc, zatruwają ci życie i uniemożliwiają bycie szczęśliwym.
Młoda kobieta bierze głęboki oddech

Zmieniając styl życia, już po krótkim czasie poczujesz, że żyjesz. Odczujesz przypływ niesamowitej energii i szczęścia. Na powrót zaczniesz być sobą – osobą świadomą swoich potrzeb i marzeń, a nie marionetką w rękach otaczającego cię otoczenia.

Przeczytaj również: 7 rzeczy, których będziesz żałować na starość

Zadbaj o codzienną aktywność fizyczną

Wstań z kanapy i zacznij się ruszać! Aktywny tryb życia przynosi naszemu organizmowi same korzyści. Zrób sobie postanowienie, że każdego dnia wyjdziesz na godzinny spacer. Oczywiście nie chodzi o zakupy, lecz o energiczny marsz pośród zieleni. Twoje ciało będzie ci za to wdzięczne!

Biegnąca kobieta - zdrowy styl życia

Codzienny spacer tak wpłynie na twoje ciało i umysł:

 • Wzmocni układ sercowo-naczyniowy.
 • Poprawi krążenie krwi oraz wzmocni mięśnie i kości.
 • Przyspieszy przemianę materii oraz usprawni proces spalania tłuszczów.
 • Ułatwi zasypianie oraz zadba o nieprzerwany nocny odpoczynek.
 • Pozytywnie wpłynie na poczucie własnej wartości oraz poprawi pewność siebie.
 • Stanie się fantastyczną motywacją do troski o siebie oraz o twoje zdrowie psychiczne.
 • Złagodzi stres oraz odgoni lęki.
 • Poprawi samopoczucie i doda ci pozytywnej energii do życia.

Stosuj techniki relaksacyjne i medytuj

Bez aktywności fizycznej zdrowy styl życia nie jest możliwy. Pamiętaj jednak, że równie ważny jest relaks i prawidłowe przetwarzanie bombardujących nas codziennie negatywnych emocji. Dzięki różnym technikom relaksacyjnym nie tylko będziesz w stanie w naturalny sposób złagodzić stres, ale także rozpoczniesz podróż do wnętrza swojej duszy.

Medytacja to okazja do poznania siebie, do uświadomienia sobie łączności z naturą i kosmosem. Codzienne ćwiczenia relaksujące pomogą ci dotrzeć do twoich najgłębszych pragnień. Być może dotychczas nawet nie zdawałeś sobie z nich sprawy.

Będąc w kontakcie ze swoją duszą, łatwiej będzie ci obrać swoją życiową drogę. W Internecie można znaleźć mnóstwo praktycznych porad na temat medytacji. Kieruj się nimi, by złagodzić stres oraz oczyścić swój umysł z negatywnych myśli.

Medytacja – kilka przydatnych porad

Zorganizuj tak dzień, aby znaleźć czas na aktywność fizyczną oraz medytację. Pamiętaj jednak, by być konsekwentnym i nie pominąć ani jednego dnia podczas 25-dniowego planu.

Po tym okresie będziesz mógł odnotować pierwsze rezultaty zmiany stylu życia. Poczujesz się znacznie lepiej zarówno pod względem fizycznym, jak umysłowym.

Medytacja, spokojny styl życia

 • Idealny czas medytacji dla początkujących to około 10-15 minut.
 • Nie musisz medytować w absolutnej ciszy. Bardzo relaksująco na ludzki umysł wpływa delikatna muzyka (harfa, pianino, połączenie cichej muzyki z dźwiękami przyrody: deszczem, ogniem, szumem morza, śpiewem ptaków).
 • Dobrym tłem do medytacji okażą się również dźwięki natury bez muzycznego akompaniamentu. Poczujesz się, jakbyś znajdował się pośrodku lasu.
 • Medytuj w cichym, wygodnym i przyjemnym miejscu, gdzie nikt ani nic nie będzie ci przeszkadzać. Możesz położyć się, zasiąść w fotelu lub też usiąść na podłodze po turecku..
 • Na czas medytacji wyłącz telefon – wówczas nikt nie będzie ci przeszkadzał.
 • Dla lepszej atmosfery możesz zapalić kadzidełko lub zapachową świecę.

Pamiętaj, że moment medytacji powinien być dla ciebie „święty”. Specjaliści zalecają, by medytować zawsze o tej samej porze.

Przeczytaj również: Medytacja przez 2 minuty dziennie dla zdrowia

Medytacja i nowy styl życia to klucz do zdrowia i szczęścia

Chociaż teraz trudno ci w to uwierzyć, twój nowy styl życia odmieni cię nie do poznania. Nie ukrywamy, że początki tej„rewolucji” mogą być trudne i minie kilka dni zanim przyzwyczaisz się do nowej rutyny. Może ci się nawet wydawać, że medytacja to strata czasu i niczemu nie służy.

Jeśli jednak się przełamiesz i przetrwasz początkowe trudności, już wkrótce nie będziesz sobie wyobrażał dnia bez chwili na „odłączenie się” od świata.

Korzyści, jakich nasz organizm doświadcza podczas aktywności fizycznej i medytacji, są ogromne. Ruch i relaks wprowadzają wewnętrzną harmonię, oczyszczają umysł, poprawiają zdrowie organizmu, ułatwiają podejmowanie decyzji oraz uczą dystansu do świata.

Zmień styl życia już od dziś i poczuj przypływ pozytywnej energii!