Maseczki na trądzik - 4 niezawodne przykłady
Maseczki na trądzik usuwają nadmiar sebum, martwe komórki i toksyny ze skóry. Ponadto, działają oczyszczająco i dezynfekują skórę, a co najważniejsze można przygotować je samodzielnie w domu. W dzisiejszym artykule zdradzimy Ci przepisy na 4 niezawodne maseczki na trądzik, które nie zawierają żadnych substancji chemicznych, a wszystkie zawarte w nich składniki są naturalne i łatwo dostępne.
Naturalne maseczki zwalczają trądzik i stany zapalne. Ponadto, są doskonałym sposobem odżywienia skóry, nadając jej niezwykłej miękkości i wspomagając odnowę zniszczonego przez trądzik naskórka.
Jak nakładać maseczki na trądzik?
Naturalne maseczki na trądzik należy stosować raz w tygodniu. Jeżeli masz wyjątkowo tłustą cerę, możesz stosować je nawet dwa razy na tydzień.
- Najpierw dokładnie umyj twarz i wykonaj delikatny peeling z soli morskiej lub cukru, delikatnie masując skórę okrężnymi ruchami. Skup się szczególnie na najbardziej tłustych miejscach, omijając te, w których występuje trądzik.
- Następnie przemyj twarz wodą i wysusz ręcznikiem.
- Teraz nadszedł moment na nałożenie maseczki na trądzik. Rób to ostrożnie, omijając oczy. Pozostaw maseczkę na około 20 minut.
- Delikatnie umyj i wysusz twarz. Potem nałóż krem nawilżający. Pamiętaj, aby nie był tłusty. Możesz również użyć olejku kokosowego, ponieważ mimo swojej konsystencji nie należy do tłustych.
- Jeżeli masz wyjątkowo tłustą cerę, nałóż wyłącznie odrobinę wyciągu a aloesu.
Przeczytaj także: Domowe maseczki na rozszerzone pory
Aloes i cytryna
Aloes znany jest ze swoich właściwości nawilżających i łagodzących. Wyciąg z aloesu w formie żelu, można kupić w każdej aptece i w sklepach zielarskich. Polecamy jednak wyhodować go samodzielnie w domu.
W celu przygotowania maseczki należy odpowiednio obrać i oczyścić aloes, ponieważ przyda się jedynie to, co jest wewnątrz. Potrzebna będzie również cytryna, która posiada właściwości oczyszczające i doskonale eliminuje nadmiar tłuszczu.
Sposób przygotowania
- Najpierw wymieszaj żel z aloesu z sokiem z cytryny. Możesz również wykorzystać startą skórkę, o ile cytryny, z których korzystasz, są ekologiczne, czyli nie zawierają pestycydów i substancji chemicznych.
- Następnie połącz oba składniki, stopniowo dodając sok lub aloes, w zależności od konsystencji, którą chcesz uzyskać.
Zielona glinka
Glinkę już od czasów starożytnych stosowano do usuwania toksyn z organizmu. Idealnie nadaje się do celów kosmetycznych, jak i do łagodzenia bólów i obrzęków. Można ją bez problemu znaleźć w sklepach zielarskich.
Glinka świetnie spisuje się przy zwalczaniu trądziku, ponieważ pomaga wydobyć ze skóry wszystkie zanieczyszczenia i zmniejsza stany zapalne.
Sposób przygotowania maseczki
- Wymieszaj glinkę w proszku z letnią wodą. Wodę dolewaj stopniowo aż do uzyskania swego rodzaju pasty.
- Pamiętaj, aby nigdy nie korzystać z plastikowych lub metalowych przyrządów. Najlepsze będą te ze szkła, drewna lub porcelany.
Może Cię zainteresować: Blizny potrądzikowe? Oto maseczki na bazie kurkumy
Jogurt naturalny i wyciąg z drzewa herbacianego
Tego typu maseczka idealnie pasuje do cery mieszanej lub tłustej, ponieważ zawiera dwa niezwykle skuteczne składniki. Jogurt działa nawilżająco i nie zawiera tłuszczu. Ponadto, jest doskonałym produktem do redukcji nadmiaru sebum, w szczególności latem.
Drugim składnikiem jest olejek z drzewa herbacianego, który świetnie spisuje się w walce z infekcjami. Do przygotowania tej maseczki potrzebujesz 15 kropli olejku esencjonalnego i jeden jogurt naturalny bez cukru, słodzików i barwników.
Drożdże piwne i białko
To połączenie doskonale działa na każdy rodzaj skóry. Drożdże piwne pomagają wyeliminować toksyny ze skóry i są bogate w minerały, takie jak krzem, który wpływa na jędrność cery. Białko natomiast świetnie usuwa nadmiar sebum.
Sposób przygotowania
Mieszaj oba składniki aż do uzyskania odpowiedniej konsystencji. Pamiętaj, aby w tym przypadku nie wykorzystywać żółtka. Pamiętaj jednak, że żółtko jest idealnym składnikiem maseczek do cery suchej.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
Carretero, M. I. (2002). Clay minerals and their beneficial effects upon human health. A review. Applied Clay Science. https://doi.org/10.1016/S0169-1317(01)00085-0