Maseczka z aspiryny z miodem na Twoją twarz

Dzięki składnikom zawartym w aspirynie i właściwościom organicznego miodu, stworzysz świetną maseczkę, która przyniesie Twojej twarzy wiele korzyści.
Maseczka z aspiryny z miodem na Twoją twarz
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Przemysł kosmetyczny rozwinął tysiące produktów, które mają wygładzić i upiększyć naszą skórę, a także opóźniać jej starzenie. Czy domowa maseczka z aspiryny z miodem stanowi dla nich dobrą konkurencję?

Produkty kosmetyczne niejednokrotnie są drogie, a tańsze mogą wywoływać reakcje alergiczne i negatywnie oddziaływać na naszą skórę. Z tego powodu wiele osób testuje różne naturalne i domowe sposoby.

Alternatywy te bardzo często są łatwe do wykonania, a składniki są ogólnodostępne i nie wywołują skutków ubocznych. Z łatwością można wykonać maseczki złuszczające, które redukują przebarwienia, blizny i zmarszczki w całkowicie naturalny sposób.

Działanie takie ma m.in. maseczka z aspiryny z miodem. Właściwości tego preparatu nadają twarzy świeży wygląd, a także posiadają wiele innych korzyści.

W tym artykule podpowiemy Wam, jak przygotować taką maseczkę i jakie korzyści niesie za sobą jej stosowanie. Jesteście zainteresowane?

Naturalna, odświeżająca i złuszczająca maseczka z aspiryny z miodem

Aspiryna to popularny lek przeciwbólowy, który sprzedawany jest na całym świecie. Pomaga przy bólach głowy, napięciach mięśniowych, a także przy problemach z krążeniem.

Wiele osób jednak nie wie, że aspiryna ma również bardzo dobre właściwości dla zdrowia skóry. Tyczy się to przede wszystkim skóry twarzy.

Wynika to przede wszystkim z wysokiej koncentracji rozpuszczalnych w tłuszczach hydroksykwasów. Wykorzystywane są one w wielu kremach, preparatach złuszczających i innych kosmetycznych produktach.

Jego stosowanie redukuje przebarwienia oraz blizny. Pomaga również w pozbywaniu się martwego naskórka.

Miód

Dodatkowo hydroksykwasy mają bardzo silne działanie przeciwzapalne. Pomoże to osobom, które mają trądzik i wrażliwą cerę.

Zmieszanie aspiryny z miodem tworzy środek rewitalizujący. Otrzymany krem redukuje zmarszczki uśmiechu i minimalizuje działanie wolnych rodników.

Polecany jest na wszystkie rodzaje skóry. Maseczka z aspiryny z miodem nie wpłynie na zmianę produkcji naturalnych olejków przez skórę oraz ureguluje poziom pH.

Dodatkowo pomaga wyeliminować nadmiar łoju zalegającego w porach.

Jeśli nadal jesteś zainteresowana, to czytaj dalej. Podpowiemy jak przyrządzić taką maseczkę i jak należy ją stosować.

Chcesz dowiedzieć się więcej? koniecznie przeczytaj więc ten artykuł: Zdrowa cera – 4 witaminy dla skóry

Przepis na maseczkę z aspiryny z miodem

To bardzo tania i łatwa do przyrządzenia maseczka. Jedyne, na co musisz zwrócić uwagę, to pochodzenie miodu. Miód musi być organiczny, aby dać Ci jak najwięcej korzyści.

Aspiryna w maseczce na twarz

Składniki

  • 4 tabletki aspiryny
  • 2 łyżki stołowe organicznego miodu (50 g)
  • 1 łyżka stołowa wody (10 ml)
  • 5 kropli witaminy E (opcjonalnie)

Instrukcje

  • Włóż aspirynę do moździerza i zgnieć na proszek.
  • Dodaj wodę i mieszaj, póki nie otrzymasz gęstej pasty.
  • Wymieszaj z łyżeczką organicznego miodu.
  • Jak otrzymasz gładką konsystencję, to znaczy, że gotowe.
  • Ewentualnie, na sam koniec możesz dodać witaminę E.

Stosowanie

  • Umyj dobrze twarz, zanim nałożysz maseczkę. Powinnaś to zrobić letnią wodą i neutralnym mydłem. Upewnij się, że zmyłaś cały makijaż i oczyściłaś twarz mleczkiem lub olejkiem.
  • Kiedy będziesz gotowa, rozsmaruj przygotowany krem po całej twarzy. Uważaj przy nakładaniu go w okolicach ust i oczu, staraj się je omijać.
  • Jeśli to możliwe, rozsmaruj maseczkę również na karku, by uzyskać lepsze rezultaty.
  • Masuj przez 3 minuty i pozostaw na twarzy na kolejne 10 minut.
  • Kiedy czas minie, zmyj maseczkę za pomocą letniej wody.
  • Zakończ kurację, wykorzystując krem nawilżający.
  • Powtarzaj zabieg 2 lub 3 razy w tygodniu. Potem wystarczy raz na tydzień.

Przeczytaj również ten ciekawy artykuł: Środki tonujące domowej roboty do skóry

Natychmiast poczujesz, że Twoja skóra jest czystsza, gładsza i odnowiona. Po pewnym czasie zauważysz również inne rezultaty. Zaliczać się do nich będą mniejsze pory, redukcja ciemnych plamek oraz mniej stanów zapalnych i opuchlizny.

Zanim jednak nałożysz krem na całą twarz, spróbuj najpierw go przetestować na jakiejś mniejszej powierzchni. To ważne, żebyś się dowiedziała, czy nie wystąpią żadne niepożądane reakcje.

Zwykle krem ten nie powoduje żadnych niechcianych skutków ubocznych. Jednakże nie możemy wykluczyć takiej możliwości przy niektórych rodzajach skóry, dlatego lepiej najpierw przetestować maseczkę.

Niech korzystanie z takiej maseczki stanie się Twoją rutyną. Dodatkowo zawsze pamiętaj – nie musisz wydawać majątku na profesjonalne kosmetyki, aby należycie zadbać o skórę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Kornhauser A, Coelho SG, Hearing VJ. Applications of hydroxy acids: classification, mechanisms, and photoactivity. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2010;3:135–142. Published 2010 Nov 24. doi:10.2147/CCID.S9042
  • Arif T. Salicylic acid as a peeling agent: a comprehensive review. Clin Cosmet Investig Dermatol. 2015;8:455–461. Published 2015 Aug 26. doi:10.2147/CCID.S84765
  • McLoone, P., Oluwadun, A., Warnock, M., & Fyfe, L. (2016). Honey: A Therapeutic Agent for Disorders of the Skin. Central Asian Journal of Global Health. https://doi.org/10.5195/cajgh.2016.241
  • Burlando, B., & Cornara, L. (2013). Honey in dermatology and skin care: A review. Journal of Cosmetic Dermatology. https://doi.org/10.1111/jocd.12058

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.