Grejpfruty - świetna metoda na zrzucenie wagi
Grejpfruty są bardzo smacznymi i zdrowymi owocami cytrusowymi. W ostatnich latach znacząco zyskały na popularności głównie ze względu na swoje naturalne właściwości odchudzające i wynikające z nich korzyści dla zdrowia.
Grejpfruty są bogate w przeciwutleniacze. Co więcej, cechują się właściwościami antybakteryjnymi. Te wspaniałe pod względem smaku owoce cytrusowe stanowią także istotne źródło witamin: A, B, C, D, E i cennych minerałów. Zaliczają się do nich między innymi wapń, fosfor, magnez, mangan, cynk, miedź i żelazo. Samo zdrowie.
W trakcie starań mających na celu zrzucenie wagi zawsze warto szukać różnych alternatyw, które pomogą nam łatwiej spalić nadmiar tłuszczu i uzupełnić stosowaną dietę o cenne składniki pozwalające skuteczniej pozbywać się tych dodatkowych kilogramów.
W tym artykule opowiemy Ci o tym, jak grejpfruty mogą stać się Twoimi najlepszymi sprzymierzeńcami. Podpowiemy też co zrobić, aby zauważyć pożądane rezultaty już po krótkim czasie.
Czy jesteś zainteresowana wiedzą na temat tego, jak grejpfruty mogą pomóc Ci schudnąć?
Grejpfruty to naturalne spalacze tłuszczu
Wyniki różnych badań wskazują na to, że częste spożywanie owoców cytrusowych, takich jak grejpfruty to doskonały sposób pozwalający przyśpieszyć spalanie tłuszczu. Tym samym pomga w zwalczaniu nadwagi.
Jednakże w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów należy oczywiście połączyć picie soku grejpfrutowego ze zdrową dietą i zestawem niezbędnych ćwiczeń fizycznych. Naprawdę warto!
Wspomaganie odchudzania zapewniane przez grejpfruty związane jest głównie z wysoką zawartością w tych owocach potasu i enzymów. Są one dobrze znane ze swojej zdolności do przyspieszenia wiązania tłuszczu odkładającego się w organizmie.
Składają się one w 90% z wody, co przyczynia się do poprawy metabolizmu i ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów.
Podczas utraty wagi ważne jest ograniczenie w jak największym stopniu kaloryczności spożywanego jedzenia. Nie bez znaczenia jest też maksymalne zredukowanie ilości spożywanej soli.
Pod tym względem te popularne owoce cytrusowe wykonują kawał naprawdę dobrej roboty. Zawierają tylko 74 kalorii dla przeciętnej wielkości owocu. Mają także bardzo niską zawartość soli, za to zawierają sporo potasu.
Inne istotne korzyści zapewniane przez grejpfruty
Oprócz pomocy w procesie odchudzania te popularne owoce cytrusowe oferują także wiele innych istotnych korzyści, które warto poznać i zapamiętać.
- Mają właściwości pomagające podczas zwalczania problemów w postaci zaparć i chorób układu moczowego.
- Intensywny aromat, z jakich znane są grejpfruty jest stosowany w produkcji olejków eterycznych używanych do celów aromaterapii.
- Grejpfruty zawierają pektynę, która pomaga obniżyć poziom „złego” cholesterolu w naszym organizmie.
- Zawierają likopen stymulujący usuwanie toksyn i wszystkich innych rodzajów substancji, które są niebezpieczne dla naszego organizmu.
- Picie soku grejpfrutowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na bezsenność.
- Ze względu na wysoką zawartość witaminy C owoce te stanowią również doskonałą pomoc przy wzmacnianiu układu odpornościowego, który z kolei przyczynia się do zapobiegania przeziębieniom, zapaleniom stawów i powstawania innych stanów zapalnych.
- Pektyna zawarta w grejpfrutach pomaga regulować metabolizm i stymuluje spalanie tłuszczu.
- Częste spożywanie grejpfrutów może pomóc powstrzymać rozwój różnego rodzaju nowotworów, ponieważ zawierają one składnik o nazwie naringenina.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj też do artykułu: Uporczywe zaparcia – 4 lekarstwa na bazie oliwy z oliwek
Jak zrzucać wagę przy pomocy grejpfrutów?
Jeśli grejpfruty w końcu zwróciły teraz Twoją uwagę i będziesz chciała włączyć je do swojej diety jako pomoc w wysiłkach związanych z odchudzaniem się, to powinnaś postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami. Pomoże Ci to w pełni skorzystać z ich licznych zalet.
Podstawową kwestią jest konieczność spożywania połowy grejpfruta trzy razy dziennie, przed każdym z głównych posiłków. Metoda ta jest idealna, aby spalić tłuszcz i schudnąć, ponieważ oprócz stymulowania metabolizmu zapewnia nam również poczucie sytości.
Drugą opcją jest przygotowanie szklanki świeżo wyciśniętego soku grejpfrutowego, który pomoże Ci schudnąć łatwo i bez żadnych wyrzeczeń. Aby uzyskać sok grejpfrutowy wystarczy rozgnieść miąższ grejpfruta za pomocą łyżeczki do herbaty, a następnie zmiksować go w blenderze wraz z łyżeczką miodu. Banalnie proste!
Wypij sok na około 20 minut przed zjedzeniem swojego głównego posiłku, a pomoże Ci on spalić nadmiar kalorii znajdujący się w spożywanych potrawach.
Zaleca się również picie soku grejpfrutowego podczas leczenia nadciśnienia tętniczego i różnych chorób serca.
W jakich przypadkach spożycie grejpfrutów nie jest wskazane?
Niestety grejpfruty nie jest wskazane jeśli pacjent przyjmuje niektóre określone rodzaje leków. Wśród nich znajdują się między innymi lekarstwa przeciwhistaminowe, leki przeciwbólowe, immunosupresyjne i środki na impotencję.
Grejpfruty mogą hamować działanie leków lub wręcz przeciwnie – mogą spotęgować ich działanie i wywołać wręcz szkodliwy efekt dla zdrowia. Z tego też powodu bardzo ważne jest skonsultowanie się z lekarzem przed rozpoczęciem diety opartej o te owoce.
Poza tym, grejpfruty mogą stymulować produkcję kwasów wydzielanych przez żołądek, więc każdy, kto jest podatny na tego typu problemy zdrowotne powinien unikać jedzenia tych owoców.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Fernandez, M., García, J. A. L., Iglesias, B. B., & Sevillano, E. (1993). Fibra dietetica de toronja: producto natural sin aditivos. Alimentaria: Revista de tecnología e higiene de los alimentos, (247), 81-83.
- Gómez Ugarte, M., Peralta Mamani, L. E., Martinez Ayala, A. A., Paredes Fernandez, D. L., & Conde Camacho, Y. (2015). Propiedades medicinales del pomelo, beneficios nutricionales y su aplicación en la estética. Revista de Investigación e Información en Salud, 10, 49.
- Mesa, M. G., Herrera, D. M. A., Vilas, M. M., Alfonso, C. C., Carretero, J. H., Batista, A. D., & Montequiní, J. F. (2002). Plantas cítricas en el tratamiento de enfermedades vasculares. Rev Cubana Angiol y Cir Vasc, 3(2), 39-46.