Z pomocą natury zgubisz zbędne kilogramy!

· Maj 26, 2015

Zdrowy tryb życia jest absolutnie konieczny, aby utrzymywać odpowiednią wagę. Oznacza to też, że musisz przestrzegać zdrowej diety, unikać nadmiaru tłuszczów, słodyczy i białej mąki. Dobra dieta musi być połączona z regularnym ćwiczeniem. Na szczęście z pomocą natury, przyspieszymy spalanie tłuszczów i zrzucimy kilka kilogramów nieco szybciej. Mogą ci w tym pomóc, niektóre owoce, warzywa i rośliny, a odpowiednia waga będzie miała ogromny wpływ na Twoje zdrowie – a więc i na jakość życia. Z pomocą natury – schudnięcie jest możliwe!

Szlakiem natury – Owoce i zioła

Owoce i zioła, które pomagają schudnąć, nie mogą jednak stać się podstawą Twojej diety, ale tylko jej dodatkiem. Nie powinnaś spożywać ich w dużych ilościach, najlepiej po prostu jedz ich zalecane porcje. Prawdopodobnie większość z nich jesz już dzisiaj, ale nie wiesz jakie zalecane są ich prawidłowe ilości, a jeśli naprawdę chcesz schudnąć, powinnaś ściśle przestrzegać odpowiedniej diety.

Poniżej opiszemy kilka owoców, warzyw i roślin, które skutecznie pozwolą Ci zdrowo schudnąć.

Z pomocą natury schudniesz zdrowo

Karczochy

Działają oczyszczająco i mają zdolność do stymulacji wydzielania żółci. Całkiem skutecznie wspomagają transport pokarmu przez jelita – to dobra informacja dla kobiet, które często cierpią na zaparcia. Oprócz tego, przyspieszają spalanie tłuszczu.

Lucerna

Podobnie jak karczochy, również ma właściwości oczyszczające i pomaga rozwiązać problemy trawienne. Kiełki tej rośliny pomagają regulować apetyt, ponieważ pozostawiają uczucie sytości – dzięki nim nie będziesz odczuwać głodu przez dłużej.

Ananas

2#:natury.jpg

Przy czym nie chodzi o sam owoc ananasa, ale o łodygę, którą można zdobyć w kapsułkach, w sproszkowanej formie. Będzie szczególnie skuteczny, jeśli Twoja nadwaga wynika z zatrzymywania wody w organizmie. Całkiem nieźle radzi sobie z rozpuszczaniem tłuszczów, które następnie wydalane są wraz z moczem. Oprócz tego, jest również bardzo skuteczny w leczeniu zapalenia tkanki łącznej.

Pomarańcza gorzka

Będziemy potrzebować skórki tych cytrusów. Mają one zdolność zwiększenia zużycia kalorii przez organizm. Może być bardzo przydatna, zwłaszcza kiedy w Twojej diecie jest dużo kalorycznych produktów, których nie możesz pominąć.

Morszczyn

Ten glon pomaga zwiększyć metabolizm i daje uczucie sytości, ze względu na wysoką zawartość wody. Jest to też silny środek oczyszczający i działa łagodząco na żołądek.

Guarana

Ma dużą zawartość kofeiny, która pomaga organizmowi przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej, co zwiększa metabolizm komórkowy, jednak powinien być to tylko dodatek specjalny do Twojej diety – jedzenie jej w zbyt dużych ilościach częstokroć może powodować brak energii, osłabienie i wyczerpanie.

Papaja

3#:natury.jpg

Jest bardzo skuteczna przy stymulacji procesów trawiennych. W ten sposób ułatwia wchłanianie wszystkich składników odżywczych, a także przyczynia się do szybkiej eliminacji substancji, których organizm nie potrzebuje. Papaja detoksykuje, pomaga oczyścić organizm i przygotowuje go do rozpoczęcia diety.

Skrzyp

Roślina ta ma silne działanie moczopędne, i jest bardzo przydatna przy redukcji wagi, zwłaszcza jeśli Twoja nadwaga jest spowodowana nadmierną retencją płynów w organizmie.

Nie zapominaj, że wszystkie te produkty natury to jedynie wsparcie i suplementy diety, które mogą być bardzo przydatne, jeśli chcesz schudnąć. Przede wszystkim musisz jednak regularnie ćwiczyć, jeść dużo zdrowej żywności – w tym odpowiednie ilości owoców i warzyw, pić dużo wody, a co najważniejsze, zmienić swoje codziennie nawyki. Korzystajmy z natury!