Folia aluminiowa i jej zastosowanie w dbałości o włosy

Choć z pewnością większość z nas widziała jak w salonach piękności stosuje się folię aluminiową do robienia kosmyków, to folia aluminiowa znajduje o wiele więcej zastosowań w dbałości o włosy, które można zastosować w domu
Folia aluminiowa i jej zastosowanie w dbałości o włosy
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Folia aluminiowa stała się codzienną oczywistością w naszych kuchniach. Jej zastosowanie jest tak powszechne między innymi ze względu na możliwość zachowywania wysokiej temperatury pakowanych w nią posiłków. Ale to nie wszystko. Folia aluminiowa znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni.

Jak to możliwe? Otóż folia aluminiowa przydatna jest również w kosmetyce. Można skutecznie ją wykorzystywać w pielęgnacji włosów. Jednak z lęku przed spowodowaniem ewentualnych zniszczeń wiele z nas odwleka możliwość wypróbowania folii aluminiowej w pielęgnacji włosów.

Dlatego w tym artykule możesz dowiedzieć się nieco więcej na temat korzyści ze stosowania narzędzia, jakim jest folia aluminiowa. Każda z nas chce się czuć atrakcyjna, ale nie każdą stać na drogie zabiegi kosmetyczne. Przeczytaj więc o tym, jak może Ci pomóc folia aluminiowa.

Folia aluminiowa do włosów – jak?

Włosy to doprawdy delikatna część ludzkiego ciała. Ławo się niszczą i wymagają szczególnej pielęgnacji. Niezależnie od tego odgrywają kluczową rolę w naszym wyglądzie i tym, jak się prezentujemy.

Pielęgnacja włosów - folia aluminiowa

Żeby zaspokoić naszą kokieterię czujemy się zobowiązane stale poświęcać uwagę naszym włosom, tak by zawsze odpowiednio się prezentowały. W tym celu stosujemy całą gamę różnych zabiegów, które mają na celu nadanie naszym włosom doskonałego wyglądu.

Dlatego właśnie w pielęgnacji włosów powinnyśmy uwzględniać to, co daje folia aluminiowa. Jak możemy jej używać? Oto kilka cennych informacji:

  • Przede wszystkim folia aluminiowa stanowi doskonałą izolację. To ważne zwłaszcza, gdy chcemy oddzielić produkty, które nie powinny ulegać połączeniu.
  • Po drugie, folia ta zatrzymuje ciepło, co pozwala uniknąć konieczności stałego podgrzewania włosów, co byłoby niezbędne do ich odpowiedniego ułożenia.
  • Inną korzyścią jest to, że folia aluminiowa jest wytrzymała. To z kolei pomaga nam na dwa sposoby: wytrzymuje kontakt z wszelkiego rodzaju płynami stosowanymi do pielęgnacji włosów, a także pozostaje nietknięta nawet przez długi czas.

Zobaczmy teraz w jakich konkretnie sytuacjach może Ci pomóc folia aluminiowa.

Folia aluminiowa – sposoby zastosowania przy pielęgnacji włosów

1.  Tworzenie pięknych loków

To czego będziesz potrzebować, to lokówka do układania włosów i folia aluminiowa pocięta na kawałki o długości 35 cm. Ilość folii będzie zależeć od ilości włosów i ich grubości. Zazwyczaj wystarczy ich 6, ale czasem może być potrzebnych 8, a nawet 10 kawałków.

Loki

Przeczytaj również podobny artykuł: Olej kokosowy – Twój sprzymierzeniec w odmładzaniu

Folię ułóż jedną na drugiej i przetnij na cztery równe części. Później za pomocą wsuwek pooddzielaj kosmyki, które chcesz podkręcić o d pozostałych. Lakierem do włosów spryskaj kosmyki, które chcesz podkręcić, a następnie zawiń je w folię aluminiową i pozostaw.

Tak przygotowane loki wystarczy teraz zacisnąć lokówką, podgrzać maksymalnie i pozostawić do wystygnięcia. Na koniec możesz nanieść jeszcze jedną warstwę lakieru do włosów, czym znacznie wydłużysz ich trwałość.

2. Przyspiesz rozjaśnianie

Lidiane Silveira tłumaczy, że folia aluminiowa znacznie ułatwia przeprowadzenie zabiegu rozjaśniania włosów. Kiedy kosmyki zawinięte w folię zaczynają się nagrzewać, otwierają się mieszki włosowe, w które z łatwością dostaje się płyn i w ten sposób cały proces przebiega znacznie szybciej.

Zawsze jednak należy pamiętać o dokładnym czytaniu instrukcji dołączonych do stosowanych płynów. Warto też stosować się do rad podawanych przez specjalistów.

3. Maseczka nawilżająca

 

Jeżeli masz suche włosy, z pewnością możesz odnieść wiele pożytku ze stosowania maseczki nawilżającej. Kiedy nałożysz ją na całej długości włosów, nałóż folię na głowę matową stroną do włosów i pozostaw na 30 minut. Następnie usuń folię i umyj głowę szamponem.

Maseczka do włosów

Już po spłukaniu włosów dostrzeżesz zaskakującą różnicę, zwłaszcza jeśli jak dotąd nie stosowałaś tricku z folią aluminiową. Różnica dostrzegalna jest przede wszystkim w połysku i w strukturze włosów, które stają się bardziej miękkie.

W salonach kosmetycznych odkrywa się coraz więcej zastosowań dla narzędzia, jakim jest folia aluminiowa. Nie ma się co dziwić, w końcu narzędzie to posiada wiele praktycznych zastosowań, które można wykorzystać dla naszych celów. 

Przeczytaj również podobny artykuł: Osłabione włosy? – Wzmocnij je maseczką z cebuli

Co o tym sądzisz? Zachęcamy Cię do niezwłocznego wypróbowania właściwości, jakich folia aluminiowa dostarcza dla Twojej korzyści. Zadbaj więc o swoje włosy korzystając z tego prostego udogodnienia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Brzezińska-Wcisło, L., Lis-Świety, A., Wcisło-Dziadecka, D., Rogala-Poborska, I., & Trzmiel, D. (2007). Wrodzone i nabyte zmiany struktury włosów. Postepy Dermatologii i Alergologii.
  • Skrok, A., & Kozłowska, A. (2013). Rola zaburzeń hormonalnych tarczycy w nieprawidłowościach wzrostu włosów. Przegląd Dermatologiczny.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.