Włosy - stosuj na nie te trzy składniki

Cynamon pomoże zregenerować zniszczone i suche włosy, jak również pobudzi porost nowych włosów. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym, pomaga wyeliminować inne problemy, takie jak łupież czy grzybica.
Włosy - stosuj na nie te trzy składniki
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Posiadanie zdrowych i pięknych włosów to prawdziwe wyzwanie. Każdego dnia musisz o nie dbać, by stymulować porost nowych włosów, wzmacniać włosy, które już są długie i dbać, by nie były przeciążone przez zbytnie działanie zanieczyszczeń środowiska oraz produktów do pielęgnacji włosów.

Na rynku dostępne są niezliczone produkty i kuracje rzekomo sprawiające, że włosy odzyskują zdrowie, blask, są wzmocnione i pięknie lśnią. Jednak ich skuteczność różni się w zależności od osoby i często się zdarza, że nie zostaje osiągnięty oczekiwany efekt.

Dlatego też wiele osób decyduje się poszukać alternatywnych sposobów na poprawienie kondycji i odżywienie swoich włosów, nie wydając przy tym fortuny na produkty komercyjne.

Dzisiaj podzielimy się z Tobą przepisem na bardzo skuteczną kurację włosów, która wymaga użycia jedynie trzech produktów. Po niej Twoje włosy na pewno polepszą się w wyglądzie i w dotyku.

Co zawiera ta kuracja?

Ten naturalny sposób, aby Twoje włosy były piękne, wykorzystuje właściwości cynamonu i miodu. Te dwa składniki od lat są wykorzystywane w przemyśle zajmującym się produkcją środków do pielęgnacji włosów.

Korzystne właściwości cynamonu

Cynamon swoją sławę zawdzięcza przyjemnemu zapachowi i smakowi. Sprawia to, że ta zdrowa przyprawa stanowi doskonały dodatek do rozmaitych przepisów kulinarnych oraz przepisów na naturalne remedia poprawiające zdrowie i zapobiegające chorobom.

Cynamon sposobem na piękne włosy

Wielu ludzi nie wie jednak, że poza wyżej wymienionymi właściwościami, cynamon działa jako środek pobudzający naczynia włosowate, co pomaga z kolei przyspieszyć porost włosów. Dzieje się tak dzięki wysokiej zawartości enzymów, witamin i antyoksydantów.

Oto niektóre z wielu korzystnych właściwości cynamonu:

 • Działa oczyszczająco na skórę głowy, pomagając utrzymać mieszki włosowe w czystości.
 • Jest antybakteryjny, działa antyseptycznie i ma zdolność zwalczania wirusów. Pomaga to zapobiegać powszechnym problemom atakującym skórę głowy – takim jak łupież czy grzybica.
 • Sprawia, że włosy są lśniące, zwłaszcza w przypadku osób o brązowych włosach.
 • Pomaga zregenerować zniszczone i suche włosy.

Korzystne właściwości miodu

Miód jest jednym z najbardziej znanych na świecie dodatkiem w kuchni. Używa się go do gotowania potraw, jako naturalnego słodzika oraz w medycynie niekonwencjonalnej.

Od lat miód stanowi składnik wielu kuracji związanych z dbaniem o urodę. Odkryto też, że nawilżające i antyseptyczne właściwości miodu, jak również zawarte w nim przeciwutleniacze, mogą korzystnie wpłynąć na zdrowie Twojej skóry oraz włosów.

Miód pomoże Ci zadbać o włosy

Oto niektóre korzyści, jakich miód może dostarczyć Twoim włosom:

 • Miód zawiera witaminy, minerały oraz mikroelementy, które odżywiają, regenerują oraz chronią włosy i skórę głowy.
 • W naturalny sposób pobudza porost włosów.
 • Regeneruje i pomaga zamknąć rozdwojone końcówki.
 • Pomaga zmniejszyć suchość włosów.
 • Zwalcza wypadanie włosów i wzmacnia cebulki.
 • Działa jako naturalna odżywka do włosów.

Piękne włosy – kuracja z użyciem cynamonu, miodu i olejku z drzewa balsamowego

Połączenie tych trzech składników stanowi skuteczną kurację dla Twoich włosów – przyspieszy ich porost, zregeneruje je oraz przywróci im blask.

Jeżeli ostatnio wydaje Ci się, że Twoje włosy są suche, łamliwe i pozbawione blasku, czas najwyższy wypróbować ten wspaniały przepis.

Składniki:

 • 3 łyżki stołowe (24 g) mielonego cynamonu
 • 3 łyżki stołowe (75 ml) miodu
 • 5 lub 6 łyżek stołowych olejku lub balsamu z drzewa balsamowego

Przygotowanie:

 • Wymieszaj w miseczce miód z cynamonem – aż się dobrze połączą.
 • Dodaj zalecaną ilość balsamu lub olejku i ponownie dobrze wymieszaj.

Podane w przepisie ilości użytych składników są obliczone dla osób, które mają długie włosy. Jeśli więc Twoje włosy są krótkie, prawdopodobnie możesz podzielić przepis na dwie porcje.

Jak stosować:

 • Najpierw dokładnie umyj włosy i przy użyciu grzebienia rozdziel je na warstwy.
 • Nałóż mieszankę używając szczotki lub grzebienia. Zwracaj uwagę na to, by dokładnie pokryć nią całe Twoje włosy, ale unikaj nakładania jej bezpośrednio na skórę głowy, gdyż może to powodować podrażnienia.
 • Jeżeli wydaje Ci się to wygodniejsze, nałóż mieszankę na włosy rękami i delikatnie ją w nie wetrzyj, wykonując przy tym delikatny masaż.
 • Dla uzyskania najlepszych rezultatów, przykryj głowę torebką foliową i owiń ręcznikiem.
 • Pozostaw mieszankę na włosach na około pół godziny, potem usuń ręcznik i pozostaw na głowie samą torebkę na kolejne trzy do czterech godzin. Na koniec spłucz mieszankę.

Kuracja, którą opisaliśmy jest całkowicie naturalna. Aby zacząć widzieć jej rezultaty, musisz więc powtórzyć zabieg kilka razy. Możesz go stosować raz lub dwa razy w tygodniu.

Przepis jest skuteczny przy wszystkich rodzajach włosów – zwłaszcza w przypadku włosów normalnych i przetłuszczających się. Jeżeli Twoje włosy są bardzo suche, możesz zechcieć dodać do przepisu łyżkę stołową oliwy z oliwek.

 • Uwaga: Podczas stosowania tej kuracji, niektórzy mogą odczuwać lekkie mrowienie. Jest to normalny objaw. 

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Brzezińska-Wcisło, L., Lis-Świety, A., Wcisło-Dziadecka, D., Rogala-Poborska, I., & Trzmiel, D. (2007). Wrodzone i nabyte zmiany struktury włosów. Postepy Dermatologii i Alergologii.
 • Wdowiak, L. (2017). Piększydła propagowane w polskich herbarzach wydanych w XVI wieku. Pomeranian Journal of Life Sciences. https://doi.org/10.21164/pomjlifesci.288
 • Iza Rudak. (2005). Kobiece piękno widziane oczami Polek. Media i Marketing.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.