Soda oczyszczona i cytryna – przepis na kurację

Poznaj niezwykłe remedium przyrządzone na bazie sody oczyszczonej i cytryny. Podamy Ci jego właściwości oraz przeciwwskazania.
Soda oczyszczona i cytryna – przepis na kurację

Ostatnia aktualizacja: 10 października, 2018

Być może słyszałeś kiedyś o tym, że soda oczyszczona w połączeniu z sokiem cytrynowym ma właściwości lecznicze. Powstało wiele prac naukowych mówiących o tym, że sok cytrynowy i soda oczyszczona mają bardzo dobry wpływ na zdrowie. Jest to proste remedium o cennych właściwościach. Dlatego zapraszamy Cię do poznania szczegółów na ten temat.

Soda oczyszczona i sok z cytryny – zalety dla naszego zdrowia

Ta mieszanka doprowadza do wielu kontrowersji. Powodem dyskusji jest to, czy soda oczyszczona w połączeniu z sokiem cytrynowym jest w stanie ochronić nas przed zachorowaniem na raka. Cóż, musimy wziąć tę informację z dystansem.

Należy zauważyć, ze istnieje mnóstwo produktów, które uważane są za “środki przeciwrakowe”. Nie są to tylko produkty naturalne o szerokich właściwościach antyoksydacyjnych i alkalizujących. Wykazywanie tych właściwości nie oznacza wcale, że możemy uniknąć zachorowania na raka. Tym bardziej nie pomogą one w leczeniu tej choroby.

Soda oczyszczona

Pamiętaj, że cytryna, soda oczyszczona i inne produkty, takie jak pomidory, truskawki, winogrona i brzoskwinie, oferują nam witaminy, minerały i korzystne enzymy. Mogą pomóc nam one w zapobieganiu chorób tylko w niewielkim procencie. Nie są lekarstwem, tylko małą pomocą. Nie stanowią bezpośredniego i niezawodnego rozwiązania.

Powinniśmy je zatem w ogóle spożywać? Oczywiście, że tak! Służą naszemu zdrowiu i dostarczają składników odżywczych. Dobra dieta jest bardzo wskazana, aby utrzymać nas przy zdrowiu, ale nigdy nie zapewni nam stu procentowego uniknięcia wszelkich chorób. Podsumowując, szklanka wody z sokiem z cytryny i sodą oczyszczoną posiada bardzo dużo właściwości i możemy ją pić aby o siebie zadbać. Należy jednak pamiętać, że nie ma remedia cud na poważne schorzenia.

1. Właściwości alkalizujące

Mieszanka cytryny i sody oczyszczonej ma właściwości alkalizujące (odkwaszające). Dzięki temu możesz uchronić się na przykład przed kwasicą organizmu. Powstaje ona kiedy organizm produkuje nadmierną ilość kwasów, a nerki nie są w stanie ich usunąć. Zatem mieszanka ta jest idealnym sposobem na dbanie o nerki, usprawniając ich działanie. Co więcej, pomaga w detoksykacji organizmu i spalaniu tłuszczu.

nerki

2. Usprawnienie układu pokarmowego

Na pewno już znasz wiele zalet cytryny, na przykład to, że usprawnia proces trawienia. Jeżeli połączymy ją z odrobiną sody oczyszczonej, uzyskamy świetny duet poprawiający działanie naszego układu trawiennego. Niweluje również kwasy i zwalcza wzdęcia.

Inną zaletą, o której warto pamiętać, jest to, że mieszanka ta może pomóc nam w zwalczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego spowodowanego kwasem, który przechodzi z żołądka do przełyku. Zwłaszcza dzięki sodzie oczyszczonej, która przekształci kwas, doznamy wyczekiwanego ukojenia. Bardzo polecamy ten duet w tym właśnie wypadku.

3. Oczyszczanie wątroby

Rozpoczęcie dnia od tego naturalnego lekarstwa to świetny pomysł. Pomaga nam oczyścić wątrobę i daje nam sporą dawkę witaminy C, potasu i przeciwutleniaczy, dzięki czemu możemy odpowiednio funkcjonować cały dzień. Pomaga też zachować odporność. Nie zapominaj o tym!

4. Regulacja organizmu

Co oznacza, że soda oczyszczona i cytryna regulują organizm? Picie wody z dodatkiem sody oczyszczonej pozwoli nam regulować poziom złego cholesterolu LDL. Dzięki temu poprawi się działanie układu krążenia.

cytryna

 Jak stosować to remedium? Dla kogo zażywanie go jest niekorzystne?

Przygotowanie tego remedium jest bardzo łatwe. Wystarczy, że przygotujemy szklankę wody mineralnej i dodamy do niej łyżeczkę sody oczyszczonej oraz sok z połowy cytryny. Następnie należy dokładnie wymieszać, tak aby wszystkie składniki się połączyły. Poleca się pić rano na czczo.

Ważne aby nie pić mieszanki po ciężkich posiłkach. Remedium powinno się pić przez dwa tygodnie, po czym przez następne dwa trzeba zrobić przerwę.  Pamiętaj, że nie należy też stosować tego środka kiedy cierpisz na zapalenie błony śluzowej żołądka.

Osoby cierpiące na nadciśnienie i problemy z sercem również powinny powstrzymać się przed spożywaniem sody oczyszczonej z cytryną. Jest tak ze względu na wysoki poziom sodu. Pytanie więc, czy można pić to remedium? Jak najbardziej. Czy pomoże zapobiec występowaniu nowotworów? Dotychczas nie przeprowadzono badań, aby to potwierdzić. Wybór należy do Ciebie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.