Soda oczyszczona i cytryna – przepis na kurację

Maj 17, 2015

Być może słyszeliście kiedyś o tym, że soda oczyszczona w połączeniu z sokiem cytrynowym ma właściwości lecznicze. Powstało wiele prac naukowych mówiących o tym, że sok cytrynowy i soda oczyszczona mają bardzo dobry wpływ na zdrowie. Jest to proste lekarstwo z wielkimi właściwościami dlatego zapraszamy do poznania szczegółów ich działania.

Soda oczyszczona i sok z cytryny – zalety dla naszego zdrowia

2#:soda-oczyszczona.jpg

Ta mieszanka doprowadza do wielu kontrowersji. Powodem dyskusji jest to, czy soda oczyszczona w połączeniu z sokiem cytrynowym jest w stanie ochronić nas przed zachorowaniem na raka. Cóż, musimy wziąć tę informację z dystansem. Należy zauważyć, ze istnieje mnóstwo produktów, które uważane są za „środki przeciwrakowe” i nie są to tylko produkty naturalne o szerokich właściwościach antyoksydacyjnych i alkalizujących. Posiadanie tych właściwości nie oznacza wcale, że możemy uniknąć zachorowania na raka, a tym bardziej nie pomogą one w leczeniu raka.

Pamiętaj, że cytryna, soda oczyszczona i inne produkty, takie jak pomidory, truskawki, winogrona i brzoskwinie, oferują nam witaminy, minerały i korzystne enzymy, które mogą pomóc nam w zapobieganiu chorób tylko w niewielkim procencie. Nie są one lekarstwem, tylko małą pomocą, a nie bezpośrednim i niezawodnym rozwiązaniem. Zatem powinniśmy je w ogóle spożywać? Oczywiście, że tak, dobra dieta złożona z takich elementów jak cytryna i soda oczyszczona jest bardzo wskazana, aby zachować nas w zdrowiu, ale nigdy nie zapewni nam stu procentowego uniknięcia wszelkich chorób. Podsumowując, szklanka wody z sokiem z cytryny i sodą oczyszczoną posiada bardzo dużo właściwości i powinniśmy ją pić, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zachowania zdrowia.

1. Właściwości alkalizujące

3#:soda-oczyszczona.jpg
Mieszanka cytryny i sody oczyszczonej ma właściwości alkalizujące (odkwaszające). Dzięki temu może uchronić się na przykład przed kwasicą organizmu, która powstaje kiedy organizm produkuje nadmierną ilość kwasów, a nerki nie są w stanie usunąć ich z organizmu. Zatem mieszanka ta jest idealnym sposobem na dbanie o nerki, usprawniając ich działanie, a do tego pomaga w detoksykacji organizmu i spalaniu tłuszczu.

2. Usprawnienie układu pokarmowego

4#:soda-oczyszczona.jpg
Na pewno już znasz wiele zalet cytryny, na przykład to, że usprawnia proces trawienia. Jeżeli połączymy ją z odrobiną sody oczyszczonej, uzyskamy świetny duet poprawiający działanie naszego układu trawiennego. Niweluje również kwasy i zwalcza wzdęcia.

Inną zaletą, o której warto pamiętać, jest to, że mieszanka ta może pomóc nam w zwalczeniu refluksu żołądkowo-przełykowego spowodowanego kwasem, który przechodzi z żołądka do przełyku. Zwłaszcza dzięki sodzie oczyszczonej, która przekształci kwas, doznamy wyczekiwanego ukojenia. Bardzo polecamy ten duet w tym właśnie wypadku.

3. Oczyszczanie wątroby

5#:soda-oczyszczona.jpg
Rozpoczęcie dnia od tego naturalnego lekarstwa to świetny pomysł. Pomaga nam oczyścić wątrobę i daje nam sporą dawkę witaminy C, potasu i przeciwutleniaczy, dzięki czemu możemy odpowiednio funkcjonować cały dzień. Nie zapominaj o tym!

4. Regulacja organizmu

6#:soda-oczyszczona.jpg
Co oznacza, że soda oczyszczona i cytryna regulują organizm? Picie wody z dodatkiem sody oczyszczonej pozwoli nam regulować poziom złego cholesterolu LDL, dzięki czemu poprawi to działanie układu krążenia.

 Jak stosować ten lek? Dla kogo zażywanie tego leku jest niekorzystne?

7#:soda-oczyszczona-i-cytryna.jpg
Przygotowanie tego lekarstwa jest bardzo łatwe. Wystarczy, że przygotujemy szklankę wody mineralnej (nigdy zimnej ani gorącej, ciepłej lub w temperaturze pokojowej) i dodamy do niej łyżeczkę sody oczyszczonej i sok z połowy cytryny. Dokładnie wymieszać, tak aby wszystkie składniki się połączyły i pić rano na czczo.

Bardzo ważne abyś nigdy nie piła tej mikstury z pełnym żołądkiem ponieważ może to być szkodliwe, zawsze rano i przed posiłkiem. Lekarstwo powinno się pić przez dwa tygodnie, po czym przez następne dwa tygodnie zrobić przerwę. Nadmierne spożywanie sody oczyszczonej może doprowadzić do zasadowicy więc najlepiej spożywać ten roztwór przez dwa tygodnie, a następne dwa tygodnie nie. Pamiętaj, że nie należy też stosować tego leku kiedy cierpisz na zapalenie błony śluzowej żołądka.

Osoby cierpiące na nadciśnienie i problemy z sercem również powinny powstrzymać się przed spożywaniem tego lekarstwa, ze względu na swój poziom sodu. Teraz już wszystko jasne, mieszanka ta jest bardzo prosta, ale też bogata w niezwykłe właściwości, poprawia metabolizm oraz kilka innych funkcji życiowych. Pytanie więc, czy powinnaś pić to lekarstwo? Ależ oczywiście. Czy pomoże zapobiec występowaniu nowotworów? Dotychczas nie przeprowadzono badań, aby to potwierdzić, oczywiście jak już wspomnieliśmy, ma bardzo dużo pozytywnych właściwości, ale nie jest cudotwórcą.

WIĘCEJ DLA CIEBIE