Soda oczyszczona i jej 7 zalet

Maj 1, 2015

Soda oczyszczona jest produktem powszechnie używanym w większości gospodarstw domowych. Mogło się jednak zdarzyć tak, że soda oczyszczona znalazła się w naszych rękach kilkakrotnie, jednak nie wiedzieliśmy do końca jak i do czego możemy jej użyć i tak naprawdę w dalszym ciągu nie znamy jej cudownych właściwości. Najwyższa więc pora żeby je poznać!

Soda oczyszczona i jej szerokie spektrum zastosowań

Jednym z zastosowań sody oczyszczonej może być pomoc w usunięciu drzazgi z palca lub pomoc w zachowaniu czystych i zdrowych zębów. Jednak te dwie rzeczy, to tylko początek z długiej listy właściwości jakie ma soda oczyszczona.

W dalszej części wspomnimy o właściwościach leczniczych jakie ma soda oczyszczona. Warto te właściwości poznać, aby w sytuacjach kryzysowych móc je zastosować.

Złuszczanie naskórka

2#:soda-oczyszczona.jpg

Jednym z najlepszych zastosowań sody oczyszczonej jest złuszczanie naskórka, ludzie bardzo często stosują ten sposób ponieważ przynosi on niesamowite efekty. Aby uzyskać odpowiednią mieszankę, mieszamy sodę z połową szklanki wody do momentu uzyskania gęstej pasty, kiedy już pasta jest gotowa możemy używać ją do złuszczania naskórka zarówno na twarzy, jak i na całym ciele. Najlepsze jest to, że produkt ten jest naturalny, ekonomiczny i nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania.

Kąpiel oczyszczająca

Jeżeli zmieszamy ocet jabłkowy z sodą oczyszczoną, otrzymamy najlepszy produkt oczyszczający, jaki istnieje. Z dodatkiem tych dwóch produktów możemy przygotować wspaniałą kąpiel, dzięki nim pozbędziemy się świądu, bóli i odtrujemy nasz organizm.

Stres

3#:soda-oczyszczona.jpg

Kolejną zaletą sody oczyszczonej jest jej działanie antystresowe. Przygotowujemy ciepłą kąpiel, do której wsypujemy trzy łyżki sody oczyszczonej, odczekajmy pięć minut, aby soda oczyszczona połączyła się z wodą i wchodzimy do wanny, ta przyjemna kąpiel pomoże nam obniżyć poziom stresu i zredukuje obrzęk stóp.

Ukąszenia owadów

4#:soda-oczyszczona.jpg

Jakby tego było mało, soda oczyszczona sprawdza się również rewelacyjnie w leczeniu ukąszeń owadów, zwłaszcza tych bardziej skomplikowanych. Do przygotowania pasty leczniczej potrzebne są trzy łyżki sody oczyszczonej zmieszane z połową szklanki wody, tak przygotowaną pastę należy wcierać w miejsce ukąszenia kilka razy dziennie. Szybko będzie można zauważyć, że zmiany powstałe na skórze znikają.

Dezodorant

Soda oczyszczona jest również fantastyczną alternatywą dla osób, które są uczulone na składniki dezodorantów i antyperspirantów, pozwoli ona bowiem na przygotowanie swojego własnego, naturalnego dezodorantu. Aby go przygotować, należy wymieszać troszeczkę sody oczyszczonej z odrobiną wody i tak przygotowaną mieszankę należy aplikować w miejsce przeznaczenia. Rezultaty działania tej mieszanki będą zaskakujące.

Drzazgi

5#:soda-oczyszczona.jpg

Dzięki sodzie oczyszczonej możemy również sprawić, że drzazgi, które zadomowiły się w naszym palcu znikną na zawsze. Do przygotowania roztworu potrzebujemy pół szklanki wody i szczyptę sody oczyszczonej, oba składniki dokładnie mieszamy i tak przygotowanym roztworem polewamy zainfekowane miejsce, sprawi to, że w niedługim czasie ten mały dyskomfort całkowicie zniknie.

Wrzody

A teraz coś co zainteresuje osoby, które cierpią na chorobę wrzodową. Pomocny w tym wypadku okaże się roztwór przygotowany z jednej, maksymalnie dwóch łyżeczek sody oczyszczonej oraz szklanki czystej wody, całość dokładnie wymieszać i spożywać codziennie (jedna szklanka dziennie), należy być konsekwentnym w tym sposobie leczenia i wprowadzić je do dziennej rutyny. Soda oczyszczona działa w ten sposób, że blokuje natychmiast wydzielanie się kwasu żołądkowego.

Mamy nadzieję, że artykuł ten okazał się pomocny i wszyscy, którzy byli nieświadomi tych cudownych właściwości sody oczyszczonej przekonają się do jej regularnego zastosowania także jako środek leczniczy, czerpiąc korzyści.

WIĘCEJ DLA CIEBIE