Soda oczyszczona – poznaj jej 7 zalet

3 kwietnia, 2019
Jednym z zastosowań sody oczyszczonej może być pomoc w usunięciu drzazgi z palca lub pomoc w zachowaniu czystych i zdrowych zębów. Jednak te dwie rzeczy, to tylko początek z długiej listy właściwości jakie ma soda oczyszczona.

Soda oczyszczona jest produktem powszechnie używanym w większości gospodarstw domowych. Mogło się jednak zdarzyć tak, że soda oczyszczona znalazła się w naszych rękach kilkakrotnie, jednak nie wiedzieliśmy do końca jak i do czego możemy jej użyć.

Tak naprawdę być może w dalszym ciągu nie znamy jej cudownych właściwości. Najwyższa więc pora żeby je poznać!

Soda oczyszczona i jej szerokie spektrum zastosowań

W dalszej części wspomnimy o właściwościach leczniczych, jakie ma soda oczyszczona. Warto te właściwości poznać, aby w sytuacjach kryzysowych móc je zastosować.

Złuszczanie naskórka

Jednym z najlepszych zastosowań sody oczyszczonej jest złuszczanie naskórka. Bardzo często stosuje się ten sposób, ponieważ przynosi on niesamowite efekty.

Soda oczyszczona złuszcza naskóek

Aby uzyskać odpowiednie połączenie, mieszamy sodę z połową szklanki wody do momentu uzyskania gęstej pasty. Kiedy już pasta jest gotowa, możemy używać jej do złuszczania naskórka zarówno na twarzy, jak i całego ciała. Najlepsze jest to, że produkt ten jest naturalny, ekonomiczny i nie ma żadnych przeciwwskazań do stosowania.

Kąpiel oczyszczająca

Jeżeli zmieszamy ocet jabłkowy z sodą oczyszczoną, otrzymamy najlepszy produkt oczyszczający, jaki istnieje. Z dodatkiem tych dwóch produktów możemy więc przygotować wspaniałą kąpiel. Pozbędziemy się wówczas świądu, bóli i odtrujemy nasz organizm.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj także: Kąpiel – najczęściej popełniane błędy

Stres

Kolejną zaletą sody oczyszczonej jest jej działanie antystresowe.

Zestresowana kobieta

Przygotowujemy ciepłą kąpiel, do której wsypujemy trzy łyżki sody oczyszczonej. Odczekajmy pięć minut, aby soda oczyszczona połączyła się z wodą. Po tym czasie wchodzimy do wanny. Ta przyjemna kąpiel pomoże nam obniżyć poziom stresu i zredukuje obrzęk stóp.

Ukąszenia owadów

Jakby tego było mało, soda oczyszczona sprawdza się również rewelacyjnie w leczeniu ukąszeń owadów, zwłaszcza tych bardziej skomplikowanych.

Soda oczyszczona na ukąszenia owadów

Do przygotowania pasty leczniczej potrzebne są trzy łyżki sody oczyszczonej zmieszane z połową szklanki wody. Tak przygotowaną pastę wcieramy w miejsce ukąszenia kilka razy dziennie. Szybko zauważysz, że zmiany powstałe na skórze znikają.

Przeczytaj również ten artykuł: Jak odstraszyć komary naturalnymi sposobami?

Dezodorant

Soda oczyszczona jest również fantastyczną alternatywą dla osób, które są uczulone na składniki dezodorantów i antyperspirantów.

Pozwoli ona bowiem na przygotowanie swojego własnego, naturalnego dezodorantu. Aby go przygotować, mieszamy troszeczkę sody oczyszczonej z odrobiną wody i tak przygotowaną mieszankę aplikujemy w miejsce przeznaczenia. Rezultaty działania tej mieszanki będą zaskakujące.

Drzazgi

Dzięki sodzie oczyszczonej możemy również sprawić, że drzazgi, które zadomowiły się w naszym palcu znikną na zawsze.

Soda oczyszczona na drzazgi

Do przygotowania roztworu potrzebujemy pół szklanki wody i szczyptę sody oczyszczonej. Oba składniki dokładnie mieszamy i tak przygotowanym roztworem polewamy zainfekowane miejsce. Sprawi to, że w niedługim czasie ten mały dyskomfort całkowicie zniknie.

Wrzody

A teraz coś, co zainteresuje osoby, które cierpią na chorobę wrzodową. Pomocny w tym wypadku okaże się roztwór przygotowany z jednej, maksymalnie dwóch łyżeczek sody oczyszczonej oraz szklanki czystej wody. Całość dokładnie mieszamy i spożywamy codziennie (jedna szklanka dziennie). Należy jednak być konsekwentnym w tym sposobie leczenia i wprowadzić je do dziennej rutyny. Soda oczyszczona działa w ten sposób, że natychmiastowo blokuje wydzielanie kwasu żołądkowego.

Mamy nadzieję, że artykuł ten okazał się pomocny. Wszyscy, którzy byli nieświadomi tych cudownych właściwości sody oczyszczonej powinni przekonać się do jej regularnego zastosowania – także jako środek leczniczy. Korzyści są gwarantowane.