Wiotczenie skóry twarzy - zwalcz je marchewką

Najważniejsze jest to, aby używane przez nas składniki były jak najlepszej jakości i pochodzące z ekologicznych źródeł. Dzięki temu zwiększymy korzyści, jakie odniesie nasza skóra.
Wiotczenie skóry twarzy - zwalcz je marchewką
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wiotczenie skóry twarzy to zjawisko będące skutkiem upływu lat, utraty składników odżywczych oraz substancji niezbędnych skórze do utrzymania jędrności i elastyczności.

Proces ten pojawia się zazwyczaj od momentu ukończenia 40 lat. Można go jednak opóźnić i spowolnić – mając na względzie pewne zabiegi stymulujące produkcję kolagenu i elastyny.

Obecnie mamy do czynienia z wieloma czynnikami osłabiającymi skórę i przyśpieszającymi procesy jej starzenia się – często wiotczenie skóry twarzy pojawia się już około 30. roku życia.

Dlatego właśnie już od jakiegoś czasu na rynku dostępnych jest całe mnóstwo produktów mających na celu odbudowanie zniszczonej skóry. Wiele z nich jednak to środki kosztowne i nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Mamy jednak dobre wieści: istnieją alternatywy naturalne. Stanowią doskonałą opcję na odżywienie skóry i wzmocnienie jej bez konieczności inwestowania dużych kwot. Pomagają one zminimalizować negatywny wpływ środowiska na naszą skórę oraz spowolnić wiotczenie skóry twarzy.

W dzisiejszym artykule podzielimy się z Tobą przepisem na naturalną maseczkę z marchewki i pomarańczy. Działa ona jak naturalny środek wzmacniający, dzięki któremu skóra naszej twarzy będzie ujędrniona i będziemy wyglądać młodziej. Koniecznie się dowiedz!

Zwalcz wiotczenie skóry twarzy maseczką z marchwi

Marchew

Produkty zwalczające wiotczenie skóry twarzy są niezwykle cenione, ponieważ pomagają nam odzyskać jędrność i usunąć płytsze zmarszczki, które powstają, gdy nasza skóra się osłabia.

Liczne badania w dziedzinie przemysłu estetycznego dowiodły, że istnieje cała seria składników pochodzenia naturalnego, które są w stanie dostarczyć skórze cennych elementów, dzięki którym ta może się odbudować i na dłużej zachować swoją młodość.

Jednym z najbardziej cenionych składników jest właśnie marchew. Warzywo to jest bogate w beta – karoten oraz składniki przeciwutleniające. Pozytywnie wpływają one na nasz organizm od wewnątrz oraz znacznie poprawiają wygląd naszej skóry.

Aby jednak skorzystać ze wspaniałych właściwości, jakie kryje w sobie marchewka, niekoniecznie musimy sięgać po kosmetyki przygotowane na jej bazie. Wystarczy nakładać ją w naturalnej formie bezpośrednio na skórę, pod warunkiem, że wykażemy się wytrwałością.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj też artykuł: Marchewka – 7 powodów, by ją pokochać

Papka z marchwii

Ta maseczka na wiotczenie skóry twarzy wykonana na bazie marchwi może nam pomóc ujędrnić skórę, zwłaszcza w połączeniu z cennymi właściwościami dodatkowych składników takich jak pomarańcza. Jej właściwości przeciwutleniające i ściągające zmniejszają zmiany skórne nadając jej młody i zdrowy wygląd.

Składniki

  • 1 pomarańcza
  • 1 marchew
  • 1 łyżka miodu (25 g)

Sposób przygotowania

  • Na początek obierz marchewkę. Upewnij się przy tym, że robisz to możliwie jak najcieniej, ponieważ to właśnie pod skórką znajduje się najwięcej cennych właściwości.
  • Następnie umyj marchew odrobiną wody zmieszaną z octem jabłkowym. Wyeliminujesz dzięki temu wszelkie drobnoustroje, bakterie i resztki pestycydów.
  • Pokrój marchew w drobną kostkę i umieść ją w kielichu malaksera aby zmielić ją na pastę.
  • Przetnij pomarańczę na pół i z każdej połówki wyciśnij sok.
  • Wlej tak uzyskany sok do malaksera, dodając łyżkę miodu.
  • Całość zmiksuj.
  • Zrób to na wysokich obrotach przez kilka sekund, żeby uzyskać jednolitą pastę.

Sposób stosowania

Maseczka z marchwi na wiotczenie skóry twarzy
  • Zanim nałożysz produkt na skórę twarzy, dokładnie ją umyj i usuń wszelkie resztki makijażu.
  • Gdy skóra będzie już sucha i czysta, nałóż maseczkę na całą twarz, omijając okolice oczu i usta.
  • Możesz nałożyć maseczkę również na szyję oraz dekolt, ponieważ skóra w tych okolicach wiotczeje zazwyczaj szybciej.
  • Pozostaw maseczkę na około 30 minut, aby skóra dokładnie wchłonęła wszystkie składniki.
  • Po tym czasie zmyj maseczkę dużą ilością wody.
  • Najlepiej byłoby stosować zimną wodę, ponieważ pobudza ona krążenie i wykazuje właściwości dodatkowo zwiększające działanie naszego kremu.
  • Pamiętaj, że jest to produkt naturalny, więc jego użycie należy powtarzać 3 do 4 razy w tygodniu. Pozwoli nam to uzyskać oczekiwane rezultaty.
  • Nie ma limitów jeśli chodzi o czas stosowania. Ta maseczka na wiotczenie skóry twarzy może na stałe zagościć w Twojej rutynie dbania o urodę.

Może zechcesz też przeczytać artykuł: Sucha skóra i jej pielęgnacja w różnych częściach ciała

Kilka wskazówek, o których warto pamiętać

Ten naturalny środek na wiotczenie skóry twarzy nie jest cudowny. Jego efekty mogą pojawić się po dłuższym czasie – może to potrwać tygodnie a nawet miesiące. Warto jednak zdobyć się na cierpliwość i aplikować maseczkę regularnie, aby w pełni wykorzystać właściwości, jakie się w niej kryją.

Oczywiście, wiotczenie skóry twarzy zatrzymamy nie tylko za pomocą maseczek. Konieczna będzie również zmiana nawyków na zdrowsze i bardziej korzystne dla naszego zdrowia i urody. W tym celu postaraj się zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę oraz o utrzymywanie regularnej aktywności fizycznej.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


    • Julie A. Evans, Elizabeth J. Johnson, “The Role of Phytonutrients in Skin Health”, Nutrients. 2010 Aug; 2(8): 903–928.
    • Prince MR, Frisoli JK., “Beta-carotene accumulation in serum and skin”, Am J Clin Nutr. 1993 Feb;57(2):175-81.
    • Ané Orchard, Sandy van Vuuren, “Commercial Essential Oils as Potential Antimicrobials to Treat Skin Diseases”, Evid Based Complement Alternat Med. 2017; 2017: 4517971.
    • Mi-JinLee et al. “Antioxidative activity and antiaging effect of carrot glycoprotein”, Journal of Industrial and Engineering Chemistry, Volume 25, 25 May 2015, Pages 216-221

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.