Usuń kurzajki nie pozostawiając blizn
Kurzajki są małymi, bezbolesnymi naroślami na skórze, które mogą pojawiać się w każdym miejscu na ciele i łatwo się rozprzestrzeniać.
To schorzenie jest spowodowane przez jeden w wielu rodzajów wirusa papiloma, który składa się z około 70 podtypów. Gdy jesteś zakażony tym wirusem, w ciągu kilku dni lub nawet tygodni na Twoim ciele może pojawić się kurzajka.
W większości przypadków, kurzajki są łagodne dla ciała i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Jednakże, niektóre z nich są bolesne i mogą przybrać duże rozmiary, powodując nieestetyczny wygląd skóry.
Usunięcie kurzajki jest procesem, który wymaga dużo cierpliwości. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sprawdzonych, domowych sposobów na ich pozbycie się bez pozostawiania blizn.
Wyeliminuj kurzajki raz na zawsze
Ziemniaki
Sok z ziemniaków przyspiesza gojenie się skóry i usuwanie kurzajek w krótkim czasie.
Wskazówki
- Ukrój plaster ziemniaka i wcieraj w kurzajkę kilka razy dzienne. Powtarzaj czynność każdego dnia, do momentu osiągnięcia pożądanego rezultatu.
- Możesz także zrobić pastę z ziemniaka. Stosuj ją wieczorem przed pójściem spać – zaaplikuj pastę na kurzajkę i przykryj bandażem. Usuń rano, dzięki czemu pasta będzie mogła działać przez noc, kiedy ty odpoczywasz.
Sprawdź ten artykuł: Sok z ziemniaków na porost włosów?
Ocet jabłkowy
Kwas zawarty w occie jabłkowym jest aktywnym składnikiem przyspieszającym usuwanie kurzajek.
Dodatkowo, ocet jabłkowy jest powszechnie znany jako domowy antybiotyk, który zabija wirusy powodujące zmiany na skórze.
Wskazówki
- Umyj zainfekowaną skórę wodą i antybakteryjnym mydłem.
- Zamocz wacik w occie jabłkowym i wcieraj w kurzajkę, następnie przyklej wacik taśmą do kurzajki.
- Pozostaw na skórze przez godzinę.
- Powtarzaj czynność każdego dnia.
Skórka z banana
Skórka z banana, którą tak często bezmyślnie wyrzucamy do kosza, zawiera wiele substancji odżywczych, które mogą być pomocne przy leczeniu kurzajek. Potas i kwas salicylowy w niej zawarty sprzyja gojeniu się skóry i eliminowaniu kurzajek.
Wskazówki
- Pokrój skórkę z banana na małe kawałki i przyłóż jeden z nich do kurzajki, tak aby biała część dotykała skóry.
- Pozostaw na skórze przez kilka godzin.
- Powtarzaj ten proces codziennie, kilka razy w ciągu dnia.
Cebula
Cebula posiada antywirusowe i antybiotyczne właściwości, które pomagają w pozbyciu się wirusa tworzącego kurzajki.
Wskazówki
- Odkrój kawałek cebuli i wcieraj ją w skórę przez kilka minut. Powtarzaj tą czynność minimum trzy razy dziennie dla lepszych rezultatów.
- Możesz także wycisnąć sok z cebuli i przykładać go na waciku do skóry przez noc.
- Najlepiej przetestuj ten sposób wcześniej na skórze, gdyż może wywoływać podrażnienia.
Olejek z drzewa herbacianego
Olejek z drzewa herbacianego jest znanym silnym antybiotykiem, który zabija różnego rodzaju wirusy i zapobiega infekcjom.
Badania wskazują na jego antywirusowe, antybiotyczne i przeciwgrzybiczne właściwości, które wpływają korzystnie na leczenie problemów skórnych.
Wskazówki
- Kup olejek z drzewa herbacianego w dobrym sklepie zielarskim i zaaplikuj 1-3 kropel na wacik, następnie wcieraj go w kurzajkę.
Aloes
Aloes jest rośliną cenioną już w czasach starożytnych ze względu na jej przeciwutleniające i nawilżające właściwości, jak również ze względu na właściwości lecznicze zmian skórnych.
Aloes jest używany od wielu lat jako preparat stosowany do usuwania kurzajek. Przyspiesza on gojenie się skóry i zapobiega powstawaniu blizn.
Wskazówki
- Wyciśnij żel z łodygi aloesu i nakładaj na kurzajkę za pomocą wacika. Przyklej wacik do rany za pomocą plastra i pozostaw na noc.
- Powtarzaj leczenie codziennie przed pójściem spać.
Jeżeli po kilku dniach nie widzisz poprawy lub kurzajka stała się większa, skonsultuj się z lekarzem w celu ustalenia zaawansowanego leczenia.
W nielicznych przypadkach kurzajka może być w rzeczywistości złośliwym nowotworem, dlatego najlepiej szybko to sprawdzić i rozpocząć leczenie.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Carson, C. F., Hammer, K. A., & Riley, T. V. (2006). Melaleuca alternifolia (tea tree) oil: A review of antimicrobial and other medicinal properties. Clinical Microbiology Reviews. https://doi.org/10.1128/CMR.19.1.50-62.2006
- Lanzotti, V. (2006). The analysis of onion and garlic. Journal of Chromatography A. https://doi.org/10.1016/j.chroma.2005.12.016
- Joshi, V. K., & Sharma, S. (2009). Cider vinegar: Microbiology, technology and quality. In Vinegars of the World. https://doi.org/10.1007/978-88-470-0866-3_12
- Revenga Arranz, F., & Paricio Rubio, J. F. (2001). Las verrugas. Medicina Integral, 37(9), 395–403. https://www.elsevier.es/es-revista-medicina-integral-63-articulo-las-verrugas-13013886
- Alsanad, S. M., & Alkhamees, O. A. Tea Tree Oil (Melaleuca alternifolia)-An Efficient Treatment for Warts: Two Case Reports. https://www.researchgate.net/publication/313333903_Tea_Tree_Oil_Melaleuca_alternifolia-An_Efficient_Treatment_for_Warts_Two_Case_Reports
- Kowalczewski, P., Celka, K., Białas, W., & Lewandowicz, G. (2012). Antioxidant activity of potato juice. Acta Scientiarum Polonorum Technologia Alimentaria, 11(2), 175-181. https://www.researchgate.net/publication/223974526_Antioxidant_activity_of_potato_juice
- Pareek, Sunil & Sagar, Narashans & Sharma, Sunil & Yadav, Vinay. (2017). Onion (Allium cepa L.). https://www.researchgate.net/publication/319703260_Onion_Allium_cepa_L
- Ramírez, G. (2003). Sábila (Aloe vera). Natura Medicatrix: Revista médica para el estudio y difusión de las medicinas alternativas, 21(1), 26-33. https://dialnet.unirioja.es/descarga/articulo/4956300.pdf