Sok z ziemniaków na porost włosów?

Zarówno miąższ ziemniaka, jak i jego skórka mogą okazać się skutecznym sposobem na wypadanie włosów i stymulować wzrost nowych, jednocześnie nadając im połysku i zdrowszy wygląd.
Sok z ziemniaków na porost włosów?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zapewne temat dzisiejszego artykułu może Cię nieco zdziwić lub nawet wzbudzić uśmiech politowania. Niemniej jednak fakty są takie, że sok z ziemniaków okazuje się całkiem skutecznym naturalnym środkiem skutecznie zwalczającym problem wypadających włosów.

Wśród licznych problemów związanych z włosami zaprzątających myśli mężczyzn i kobiet na całym świecie, od zawsze utrata włosów jest numerem jeden na tej liście.

Zaburzenie, które może być spowodowane przez różne czynniki, to problem dotyczący zarówno kwestii zdrowotnych, jak i urody. Może on wskazywać na niedobór witamin i minerałów. I właśnie na uzupełnianiu tych brakujących składników odżywczych skupia się sok z ziemniaków.

Wypadanie włosów może być również spowodowane przez czynniki genetyczne. W większości przypadków nauka zna mniej lub bardziej skuteczne rozwiązania tego problemu.

Mogą mu jednak towarzyszyć kłopoty z odrastaniem włosów, które uniemożliwiają uzyskanie odpowiedniej ich długości lub trwałości.

W odpowiedzi na potrzeby zwalczania opisanych powyżej problemów przemysł kosmetyczny opracował setki produktów na bazie różnych związków chemicznych. Mogą one pomóc poprawić wygląd i kondycję włosów.

Tego typu kosmetyki nie zawsze są jednak podstawowym wyborem dokonywanym przez wszystkich, którzy zmagają się z wypadaniem włosów. Dzieje się tak między innymi dlatego, że czasami okazują się one zbyt drogie, aby korzystać z nich w sposób regularny.

Doceń ziemniaki i ich wpływ na oczyszczanie i rozjaśnianie dłoni!

Na szczęście, istnieją znakomite alternatywy na bazie składników naturalnych, takie jak sok z ziemniaków, który jest bardzo ceniony w zastosowaniach typowych dla zabiegów kosmetycznych wykorzystujących wyłącznie naturalne produkty.

W przypadku zastosowania na włosach – sok z ziemniaków stymuluje ich wzrost, co oznacza, że już po kilku dniach zauważysz u siebie wyraźnie silniejsze i zdrowsze włosy.

W jaki sposób sok z ziemniaków stymuluje wzrost włosów?

Sok z ziemniaków jako alternatywne leczenie problemu wypadających włosów to świetny sposób, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy A, B i C.

Jeśli cierpisz na niedobór któregokolwiek z nich, to efektem tego może być między innymi osłabienie struktury każdego włosa, utrata wody i co się z tym wiąże – łatwiejsze wypadanie.

Sok z ziemniaków zapewnia również szereg niezwykle istotnych dla Twojego organizmu składników mineralnych. Są nimi wapń, mangan, cynk i żelazo, które odgrywają ważną rolę zarówno dla Twojego zdrowia, jak i urody.

Regularne i rozsądne korzystanie z tego warzywa w kuchni jako składnika licznych potraw jest jednym z najlepszych sposobów, aby wykorzystać jego cenne właściwości. Okazuje się jednak, że stosowanie soku z niego bezpośrednio na włosy jest bez wątpienia optymalnym sposobem na ograniczenie ich wypadania i poprawę ich ogólnej kondycji.

Jak przygotować sok z ziemniaków dla Twoich włosów?

Istnieje kilka sposobów wykorzystania ziemniaków do zwalczania niechcianego przez nikogo zjawiska wypadania włosów.

Sok z ziemniaków jest jednym z najlepszych takich metod. W jego składzie bowiem znaleźć można wszystkie witaminy i składniki mineralne występujące naturalnie w tej roślinie. Zapewnia to naprawdę wysoką jego skuteczność działania.

Obrane ziemniaki

Składniki

 • 4 całe ziemniaki
 • Pół szklanki wody (100 ml)

Sposób przygotowania

 • Rozpocznij od dokładnego umycia ziemniaków i pokrojenia ich na duże kawałki.
 • Dodaj je do blendera wraz z połową szklanki wody i miksuj tak długo, dopóki nie zostaną dokładnie rozdrobnione.
 • Po uzyskaniu jednorodnej konsystencji podobnej do purée przeciśnij masę przez gazę kosmetyczną lub podobną tkaninę do osobnego naczynia.
 • Po oddzieleniu soku od miąższu możesz przejść do właściwego zabiegu leczniczego.

Jak zastosować przyrządzony produkt?

 • Aby pobudzić porost włosów i zapewnić pożądany efekt w postaci grubszych i zdrowszych włosów, należy najpierw rozprowadzić sok z ziemniaków na skórze głowy i uzupełnić zabieg za pomocą delikatnego masażu.
 • Następnie zastosuj resztę soku na całej długości włosów i przykryj je czepkiem.
 • Odczekaj 20 do 25 minut, a następnie spłucz włosy letnią lub zimną wodą.
 • Należy powtarzać ten zabieg codziennie tak długo, aż zaczniesz dostrzegać pierwsze jego efekty. Gdy zauważysz wyraźną poprawę kondycji swoich włosów, możesz kontynuować terapię za pomocą tego soku do trzech razy w tygodniu.

Sok z ziemniaków skutecznie stymuluje zdrowy wzrost włosów.  Co więcej, zabieg ten pozwoli nadać im również niesamowitego połysku i wzmocnić całe włókno każdego włosa z osobna.

Koniecznie zobacz też artykuł: Gładkie i lśniące włosy – 5 maseczek

Woda ziemniaczana na wzmocnienie włosów

Miąższ oraz sok z ziemniaków nie jest jedyną częścią tej rośliny, którą możesz wykorzystać na potrzeby odżywienia i wzmocnienia włosów.

Także ze skórki można przygotować nieco inny rodzaj soku, który pozwoli Ci dodatkowo je wzmocnić i uzupełnić opisaną w poprzednim punkcie kurację.

Gotowanie ziemniaków

Składniki

 • Skórki (obierki) z ziemniaków
 • 1 litr wody

Sposób przygotowania

 • Dokładnie umyj obierki z ziemniaków tak, aby usunąć wszelkie ślady ziemi i innych zanieczyszczeń, a następnie doprowadź do wrzenia litr wody i wrzuć do niej obierki.
 • Gotuj je przez kilka minut, następnie zdejmij naczynie z ognia i pozostaw napar do wystygnięcia.

Jak zastosować przyrządzony produkt?

 • Możesz wykorzystać tak przygotowany specyfik jako ostatni etap mycia włosów, do ostatecznego ich spłukania.
 • Powtarzaj tę czynność dwa lub trzy razy w tygodniu, co pozwoli Ci uzyskać najlepsze rezultaty.
 • Najważniejszą cechą tego środka jest to, że nie tylko stymuluje on porost włosów, ale także działa jako naturalna odżywka pozwalająca uzyskać jaśniejsze i mniej zniszczone włosy.

Podsumowując nasz dzisiejszy artykuł, niewątpliwie warto na własną rękę przekonać się, czy sok z ziemniaków będzie w stanie poprawić stan Twoich włosów.

Chociaż efekty jego działania nie będą rzecz jasna natychmiastowe, warto zdobyć się na wysiłek i regularność.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Camire, M. E., Kubow, S., & Donnelly, D. J. (2009). Potatoes and Human Health. Critical Reviews in Food Science and Nutrition49(10), 823-840. https://doi.org/10.1080/10408390903041996
 • Rodríguez, M. A. P., Ledesma, B. H., González, M. J. G., & Barba, O. (1999). Estudio del contenido de nitratos, nitritos y vitamina C en productos hortícolas de cultivo ecológico (zanahoria, remolacha y patata). Alimentaria316, 111-118. https://dialnet.unirioja.es/servlet/articulo?codigo=133760
 • Suto, M., Masutomi, H., Ishihara, K., & Masaki, H. (2019). A Potato Peel Extract Stimulates Type I Collagen Synthesis via Akt and ERK Signaling in Normal Human Dermal Fibroblasts. Biological & Pharmaceutical Bulletin42(9), 1510-1516. https://doi.org/10.1248/bpb.b19-00193
 • Sweet potato, raw, unprepared (Includes foods for USDA’s Food Distribution Program). (s.f.). FoodData Central. https://fdc.nal.usda.gov/fdc-app.html#/food-details/168482/nutrients
 • Visvanathan, R., Jayathilake, C., Jayawardana, B. C., & Liyanage, R. (2016). Health-beneficial properties of potato and compounds of interest. Journal of the Science of Food and Agriculture96(15), 4850-4860. https://doi.org/10.1002/jsfa.7848

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.