Sok z ziemniaków na porost włosów?

Zarówno miąższ ziemniaka, jak i jego skórka mogą okazać się skutecznym sposobem na wypadanie włosów i stymulować wzrost nowych, jednocześnie nadając im połysku i zdrowszy wygląd.
Sok z ziemniaków na porost włosów?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Zapewne temat dzisiejszego artykułu może Cię nieco zdziwić lub nawet wzbudzić uśmiech politowania. Niemniej jednak fakty są takie, że sok z ziemniaków okazuje się całkiem skutecznym naturalnym środkiem skutecznie zwalczającym problem wypadających włosów.

Wśród licznych problemów związanych z włosami zaprzątających myśli mężczyzn i kobiet na całym świecie, od zawsze utrata włosów jest numerem jeden na tej liście.

Zaburzenie, które może być spowodowane przez różne czynniki, to problem dotyczący zarówno kwestii zdrowotnych, jak i urody. Może on wskazywać na niedobór witamin i minerałów. I właśnie na uzupełnianiu tych brakujących składników odżywczych skupia się sok z ziemniaków.

Wypadanie włosów może być również spowodowane przez czynniki genetyczne. W większości przypadków nauka zna mniej lub bardziej skuteczne rozwiązania tego problemu.

Mogą mu jednak towarzyszyć kłopoty z odrastaniem włosów, które uniemożliwiają uzyskanie odpowiedniej ich długości lub trwałości.

W odpowiedzi na potrzeby zwalczania opisanych powyżej problemów przemysł kosmetyczny opracował setki produktów na bazie różnych związków chemicznych. Mogą one pomóc poprawić wygląd i kondycję włosów.

Tego typu kosmetyki nie zawsze są jednak podstawowym wyborem dokonywanym przez wszystkich, którzy zmagają się z wypadaniem włosów. Dzieje się tak między innymi dlatego, że czasami okazują się one zbyt drogie, aby korzystać z nich w sposób regularny.

Doceń ziemniaki i ich wpływ na oczyszczanie i rozjaśnianie dłoni!

Na szczęście, istnieją znakomite alternatywy na bazie składników naturalnych, takie jak sok z ziemniaków, który jest bardzo ceniony w zastosowaniach typowych dla zabiegów kosmetycznych wykorzystujących wyłącznie naturalne produkty.

W przypadku zastosowania na włosach – sok z ziemniaków stymuluje ich wzrost, co oznacza, że już po kilku dniach zauważysz u siebie wyraźnie silniejsze i zdrowsze włosy.

W jaki sposób sok z ziemniaków stymuluje wzrost włosów?

Sok z ziemniaków jako alternatywne leczenie problemu wypadających włosów to świetny sposób, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych składników odżywczych, takich jak witaminy A, B i C.

Jeśli cierpisz na niedobór któregokolwiek z nich, to efektem tego może być między innymi osłabienie struktury każdego włosa, utrata wody i co się z tym wiąże – łatwiejsze wypadanie.

Sok z ziemniaków zapewnia również szereg niezwykle istotnych dla Twojego organizmu składników mineralnych. Są nimi wapń, mangan, cynk i żelazo, które odgrywają ważną rolę zarówno dla Twojego zdrowia, jak i urody.

Regularne i rozsądne korzystanie z tego warzywa w kuchni jako składnika licznych potraw jest jednym z najlepszych sposobów, aby wykorzystać jego cenne właściwości. Okazuje się jednak, że stosowanie soku z niego bezpośrednio na włosy jest bez wątpienia optymalnym sposobem na ograniczenie ich wypadania i poprawę ich ogólnej kondycji.

Jak przygotować sok z ziemniaków dla Twoich włosów?

Istnieje kilka sposobów wykorzystania ziemniaków do zwalczania niechcianego przez nikogo zjawiska wypadania włosów.

Sok z ziemniaków jest jednym z najlepszych takich metod. W jego składzie bowiem znaleźć można wszystkie witaminy i składniki mineralne występujące naturalnie w tej roślinie. Zapewnia to naprawdę wysoką jego skuteczność działania.

Obrane ziemniaki

Składniki

 • 4 całe ziemniaki
 • Pół szklanki wody (100 ml)

Sposób przygotowania

 • Rozpocznij od dokładnego umycia ziemniaków i pokrojenia ich na duże kawałki.
 • Dodaj je do blendera wraz z połową szklanki wody i miksuj tak długo, dopóki nie zostaną dokładnie rozdrobnione.
 • Po uzyskaniu jednorodnej konsystencji podobnej do purée przeciśnij masę przez gazę kosmetyczną lub podobną tkaninę do osobnego naczynia.
 • Po oddzieleniu soku od miąższu możesz przejść do właściwego zabiegu leczniczego.

Jak zastosować przyrządzony produkt?

 • Aby pobudzić porost włosów i zapewnić pożądany efekt w postaci grubszych i zdrowszych włosów, należy najpierw rozprowadzić sok z ziemniaków na skórze głowy i uzupełnić zabieg za pomocą delikatnego masażu.
 • Następnie zastosuj resztę soku na całej długości włosów i przykryj je czepkiem.
 • Odczekaj 20 do 25 minut, a następnie spłucz włosy letnią lub zimną wodą.
 • Należy powtarzać ten zabieg codziennie tak długo, aż zaczniesz dostrzegać pierwsze jego efekty. Gdy zauważysz wyraźną poprawę kondycji swoich włosów, możesz kontynuować terapię za pomocą tego soku do trzech razy w tygodniu.

Sok z ziemniaków skutecznie stymuluje zdrowy wzrost włosów.  Co więcej, zabieg ten pozwoli nadać im również niesamowitego połysku i wzmocnić całe włókno każdego włosa z osobna.

Koniecznie zobacz też artykuł: Gładkie i lśniące włosy – 5 maseczek

Woda ziemniaczana na wzmocnienie włosów

Miąższ oraz sok z ziemniaków nie jest jedyną częścią tej rośliny, którą możesz wykorzystać na potrzeby odżywienia i wzmocnienia włosów.

Także ze skórki można przygotować nieco inny rodzaj soku, który pozwoli Ci dodatkowo je wzmocnić i uzupełnić opisaną w poprzednim punkcie kurację.

Gotowanie ziemniaków

Składniki

 • Skórki (obierki) z ziemniaków
 • 1 litr wody

Sposób przygotowania

 • Dokładnie umyj obierki z ziemniaków tak, aby usunąć wszelkie ślady ziemi i innych zanieczyszczeń, a następnie doprowadź do wrzenia litr wody i wrzuć do niej obierki.
 • Gotuj je przez kilka minut, następnie zdejmij naczynie z ognia i pozostaw napar do wystygnięcia.

Jak zastosować przyrządzony produkt?

 • Możesz wykorzystać tak przygotowany specyfik jako ostatni etap mycia włosów, do ostatecznego ich spłukania.
 • Powtarzaj tę czynność dwa lub trzy razy w tygodniu, co pozwoli Ci uzyskać najlepsze rezultaty.
 • Najważniejszą cechą tego środka jest to, że nie tylko stymuluje on porost włosów, ale także działa jako naturalna odżywka pozwalająca uzyskać jaśniejsze i mniej zniszczone włosy.

Podsumowując nasz dzisiejszy artykuł, niewątpliwie warto na własną rękę przekonać się, czy sok z ziemniaków będzie w stanie poprawić stan Twoich włosów.

Chociaż efekty jego działania nie będą rzecz jasna natychmiastowe, warto zdobyć się na wysiłek i regularność.

To może Cię zainteresować ...
Sok z surowych ziemniaków: działanie i stosowanie
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Sok z surowych ziemniaków: działanie i stosowanie

Spożywany dwa razy dziennie sok z surowych ziemniaków może zwalczać stan zapalny, dodać energii i wzmocnić system immunologiczny. • Sandoval Vegas, M., Tenorio Mucha, J., Tinco Jayo, A., Loli Ponce, R., & Calderón Pinillos, S. (2015). Efecto antioxidante y citoprotector del tocosh de Solanum tuberosum ‘papa’ en la mucosa gástrica de animales de experimentación. Anales de la Facultad de Medicina, 76(1), 15-20.
 • Mari Suto, Hirofumi Masutomi, Katsuyuki Ishihara, Hitoshi Masaki (2019). A Potato Peel Extract Stimulates Type I Collagen Synthesis via Akt and ERK Signaling in Normal Human Dermal Fibroblasts. Biological and Pharmaceutical Bulletin, 42(9): 1510-1516.
 • Handayani, W. (2015) The aqueous extract of purple potato (Ipomea batatas L.) effect against bacterias causing acne (Propionibacterium acne). International Journal of PharmTech Research, 7(1), 10-15.
 • Rubio, C., González Weller, D., Martín-Izquierdo, R. E., Revert, C., Rodríguez, I., & Hardisson, A.. (2007). El zinc: oligoelemento esencial. Nutrición Hospitalaria, 22(1), 101-107.
 • Pérez Rodríguez, M., Hernández Ledesma, Matallana González, M. Olives Barba, B. (2000). Estudio del contenido de nitratos, nitritos y vitamina C en productos hortícolas de cultivo ecológico (zanahoria, remolacha y patata). Alimentaria: Revista de tecnología e higiene de los alimentos, 316, 111-118.
 • Martín-Aragón, M. (2009). Nutrición y salud de la piel y el cabello. Consejo farmacéutico. Farmacia Profesional, 23(1), 58- 63.
 • Harvey, R. (2011). Vitaminas. In Bioquímica. Países Bajos, Ed. Wolters Kluwer.
 • OMS. (2015). Alimentación sana. http://doi.org/Nota descriptiva No. 394.

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.