Stara dusza - 10 szczegółów, by wiedzieć, czy nią jesteś
Stara dusza – chciałbyś dowiedzieć się, czy nią jesteś? Koniecznie przeczytaj więc ten artykuł, a odkryjesz niezwykłe rzeczy na ten temat.
Nie często słyszy się, by ktoś wspomniał termin “stara dusza“, nie jest to bowiem coś szeroko znanego. Dobrze jednak zgłębili ten temat ci, których interesuje świat duchowy i jego zagadki.
Czym jest stara dusza?
Termin “stara dusza” sięga swoimi korzeniami wierzeń taoistów. Odnosi się do pięciu poprzednich żyć, które w ostatnim życiu człowieka kumulują się, aby przekazać całą swoją wiedzę i mądrość.
Uważa się, że po cyklu pięciu reinkarnacji, stara dusza jest ostatnim etapem ziemskiego życia człowieka.
Zdaniem ekspertów i znawców dziedziny duchowej, my ludzie jesteśmy nie tylko ciałem i kośćmi, ale też duszą, duchem i energią.
Gdy stara dusza znajduje się w ostatniej fazie swojej ziemskiej podróży, pojawia się u niej silna potrzeba przekazania swojej wiedzy innym. Dzieję się tak, ponieważ wędrówka po Ziemi się zakończyła, a dusza jest gotowa połączyć się z wszechświatem i przejść w duchowy stan.
Prawdopodobnie całkiem nieświadomie wiele razy zetknąłeś się w Twoim życiu ze starymi duszami, nawet tego nie zauważając. Co więcej, nawet Ty możesz nią być, zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy…
Może zainteresuje Cię również artykuł: Życie bez wyrzutów sumienia – Zrobiłaś, co w Twojej mocy
1. Stara dusza żyje w poczuciu obojętności
Stare dusze nie dbają za bardzo o przyjemności materialne ani seksualne.
Osoby o tego rodzaju duszy czują się w swoim życiu komfortowo – w każdym momencie i na każdym etapie. Nie potrzebują czynników zewnętrznych, aby osiągnąć poczucie szczęścia, gdyż nauczyły się, iż płynie ono z wnętrza człowieka.
Łatwo jest je poznać po tym, że nie poszukują sławy ani uznania. Dla nich nie ma wartości nic, co nie jest żywym stworzeniem samym w sobie.
2. Głęboka satysfakcja rodzi się we wnętrzu
Jeżeli jesteś starą duszą, nie będzie Cię za bardzo interesować zdobycie dużej ilości pieniędzy ani osiągnięcie wysokiego statusu społecznego. Obcy będzie Ci też wyścig szczurów oraz wspinanie się po szczeblach kariery.
Będziesz płynąć pod prąd powszechnym przekonaniom na temat szczęścia, ponieważ odczuwasz głęboką satysfakcję w związku z Twoimi czynami.
Stara dusza szczęścia poszukuje we własnym wnętrzu. Stąd też bardzo często wędruje w kierunku przeciwnym do tego, który wyznacza społeczeństwo.
3. Jesteś filarem i wsparciem dla innych
Jeżeli jesteś starą duszą, bardzo prawdopodobne, że osoby – bez większego powodu – będą się do Ciebie zbliżać, aby zwierzać Ci się ze swoich osobistych problemów.
Dzieje się tak, ponieważ ci, którzy Cię otaczają widzą w Tobie osobę godną zaufania i chcą zwierzyć się Tobie ze swoich trosk, jednocześnie poszukując inspiracji i siły.
4. Jesteś wyjątkowy i różnisz się od innych
Stara dusza patrzy na sprawy zupełnie inaczej niż większość społeczeństwa. Nie lubi na przykład za dużo spać, potrzebuje natomiast sporo czasu sam na sam ze sobą, aby kontemplować swoje wewnętrzne “ja”.
Osoby ze starą duszą lubią samotność. Spędzają sporo czasu w kontakcie z przyrodą i zwykle wykazują znacznie większą dojrzałość, niż wskazywałby na to ich wiek.
5. Wykazujesz zdolności artystyczne
Generalnie rzecz biorąc, stare dusze to osoby, które poświęcają się sztuce, kulturze i słowom. Chętnie zajmują się wszystkim, co ma związek ze sztuką. Pomaga im to dać ujście całej swojej kosmicznej energii.
- Dzięki muzyce osiągają wysoki poziom świadomości oraz odprężenie niezbędne, by odkryć to, co najgłębsze w ich duszy.
- Dzięki literaturze natomiast przekazują wiadomości i całą swoją mądrość.
- Malowanie z kolei pomaga im rozwinąć głębię swojego człowieczeństwa.
6. Czasem czujesz się zagubiony w czasie
Jeżeli jesteś starą duszą, prawdopodobnie już nieraz odnosiłeś dziwne wrażenie, że pociąga Cię muzyka, strój, obyczaje i detale pochodzące z innej epoki. Stare dusze bowiem czują, że nie żyją w swojej epoce.
7. Jesteś bardzo dojrzałym człowiekiem
Czy trudno jest Ci nawiązywać relacje i spędzać czas z ludźmi w Twoim wieku? Czujesz, że nie możesz z nimi porozmawiać o niczym interesującym?
A może masz wrażenie, że postrzegają Cię jako dziwaka, ponieważ Twój sposób postrzegania spraw i analizowania ich znacznie odbiega od reszty i zwyczajnie nie pasuje do siebie?
Otóż okazuje się, że dojrzałość emocjonalna to jedna z cech, które charakteryzują osoby będące starą duszą.
8. Analizowanie to jedno z Twoich ulubionych zajęć
Stara dusza nieustannie rozmyśla, analizuje motywy, przyczyny i formy otaczających ją spraw i przedmiotów. Jakikolwiek – nawet najmniejszy szczegół – jest wart przemyśleń i godny pełnej uwagi.
Dzieje się tak, ponieważ ludzie Ci wszystko postrzegają jako część czegoś większego.
Jeżeli jesteś starą duszą, prawdopodobnie zawsze będziesz chciał dowiedzieć się czegoś więcej i rzadko kiedy albo nigdy nie zadowalasz się prostymi, powierzchownymi odpowiedziami.
9. Jedną z Twoich głównych cech jest empatia
Inną oznaką tego, że możliwie, iż jesteś starą duszą jest to, że potrafisz słuchać drugich bez oceniania ich bądź krytykowania.
Osoby o starej duszy są w stanie z łatwością wczuć się w położenie drugich. Pomaga im to dokładnie ich zrozumieć i pojąć, co tak naprawdę się dzieje.
Warto zauważyć, że jest to cecha wrodzona, naturalna, a nie nabyta czy wyuczona.
Może zechcesz również przeczytać artykuł: Wolny Duch – 7 oznak, że nim jesteś
10. Natychmiast rozszyfrowujesz ludzi
Stara dusza doskonale poznaje się na ludziach, na ich sposobie bycia oraz na tym, kim tak naprawdę są. Bardzo rzadko się zdarza, żeby zawiódł Twój wewnętrzny instynkt. Dlatego tak szybko jesteś w stanie ocenić, czy ktoś jest szczery oraz czy warto mu zaufać.
Jeśli jesteś starą duszą, będziesz w stanie podejmować szybkie decyzje, bazując tylko na instynkcie oraz przeczuciu. One bowiem doskonale wskazują Ci, czy idziesz właściwą ścieżką, czy może nie. Dzięki temu rzadko kiedy się mylisz w najważniejszych kwestiach.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Flores Mamani E, Garcia Tejada M, Calsina Ponce W, Yapuchura Sayco A. (2016). Las habilidades sociales y la comunicación interpersonal de los estudiantes de la Universidad Nacional del Altiplano – Puno. Comuni@cción, 7(2): 05-14.
- Toshihiko Izutsu. Sufismo y taoísmo: estudio comparativo de conceptos filosóficos clave. Madrid: Siruela, 2004.
- Yutang L. La filosofía del taoismo. Revista de la Universidad Nacional. 1949;14(14):33-9.
- Tucci G. Apología del taoísmo. Valladolid: Maxtor, 2013.
- Arias Capdet P. La utilidad de la meditación como modalidad terapéutica: Parte I. Rev Cubana Med Gen Integr. 1998; 14(2): 174-179.