Smoothies na płaski i zgrabny brzuch
Lato zbliża się wielkimi krokami, wiele z nas zamarzyło więc o idealnej sylwetce i płaskim brzuchu. Może właśnie obiecałaś sobie, że nigdy więcej nie założysz jednoczęściowego stroju kąpielowego na plażę? Niezależnie od powodu odchudzania, smoothies pomogą Ci osiągnąć Twój cel.
W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci kilka smacznych i zdrowych przepisów, a Ty sama zdecyduj, które smoothies staną się Twoimi sojusznikami w walce ze zbędnymi kilogramami.
Skąd bierze się tkanka tłuszczowa na brzuchu?
Brzuch to część ciała wyjątkowo podatna na akumulację tkanki tłuszczowej i toksyn. Otyłość brzuszna to jednak nie tylko przyczyna kompleksów wielu osób, ale także objaw poważnych problemów zdrowotnych. Odkładający się na brzuchu tłuszcz to sygnał, że nie kontrolujesz tego, co i w jakich ilościach jesz.
Jest to także konsekwencja niewystarczającej aktywności fizycznej. Czas więc zmienić nawyki, wziąć się za siebie i cieszyć się nie tylko nienaganną sylwetką, ale też zdrowym i udanym życiem.
Smoothies i soki na płaski brzuch
Pamiętaj, że wciąż masz jeszcze czas, by przygotować swoje ciało na sezon bikini. Nie musisz jednak czekać aż zaczną się upały, by przejść do dzieła. Owocowe soki oraz smoothies są bowiem idealne na każdą porę roku.
Smoothies z papają, siemieniem lnianym, owsem i miodem
Papaja to niezwykle smaczny owoc, który pomoże Ci zwalczyć tłuszczyk na brzuchu. W połączeniu z produktami owsianymi i siemieniem lnianym jest idealnym rozwiązaniem dla Twojego zdrowia i sylwetki.
Tego rodzaju smoothies poprawiają trawienie, redukują stan zapalny i pozwalają pozbyć się kilku zbędnych centymetrów w pasie.
Składniki:
- 1 szklanka pokrojonej papai
- 2 szklanki wody
- 1 łyżka stołowa siemienia lnianego
- 2 łyżki stołowe płatków owsianych
- 1 łyżeczka miodu
Jak zrobić pyszne smoothies z papai?
- Pokrój papaję w kostkę i wrzuć owoc do blendera.
- Wsyp do blendera płatki owsiane i len. Dodaj miód i wodę.
- Zmiksuj wszystkie składniki do uzyskania gładkiej konsystencji.
Pij smoothies na pusty żołądek codziennie przez tydzień.
Smoothies z ananasem, imbirem, kokosem i owsem
Te jasnożółte smoothies zapewnią Ci całą gamę korzyści zdrowotnych. Kombinacja smaków poprawi trawienie, zwalczy retencję płynów, wyeliminuje toksyny i wspomoże utratę zbędnych kilogramów. Chcesz dowiedzieć się, jak przygotować ten niesamowity napój?
Składniki:
- 3 plasterki ananasa
- 1/4 łyżeczki mielonego imbiru
- 2 łyżki stołowe wiórków kokosowych
- 2 łyżki stołowe płatków owsianych
- Stewia do smaku
Jak przygotować?
- To bardzo proste! Zmiksuj razem wszystkie składniki aż uzyskasz kremowo gładki napój.
Pij smoothies na pusty żołądek przez tydzień.
Sprawdź też: Olej kokosowy – 10 korzyści dla urodu
Smoothies ananasowo-selerowe
Napój ananasowo-selerowy to niezwykle efektywny napój o działaniu moczopędnym. Pomoże Ci więc uporać się z nadmiarem płynów w organizmie. Dodatkowo ułatwi także usuwanie szkodliwych substancji.
Wysoka zawartość wody, witamin i minerałów sprawia, że tego rodzaju smoothies możemy szczerze nazwać eliksirem zdrowia. Jakby tego było mało napój ten jest także bardzo sycący, co powstrzyma Cie przed podjadaniem pomiędzy posiłkami.
Składniki:
- 3 plasterki ananasa
- 5 łodyg selera
- 2 szklanki wody
- 1/2 łyżeczki miodu
Jak przygotować?
- Pokrój selera.
- Dodaj wszystkie składniki do blendera i dokładnie zmiksuj.
Pij smoothies 3 razy w tygodniu, najlepiej na pusty żołądek.
Smoothies z ananasem, aloesem i miodem
Ta mieszanka działa kojąco na żołądek i pobudza działanie wątroby oraz okrężnicy – dwóch organów odpowiedzialnych za eliminację toksyn z ciała i spalanie tkanki tłuszczowej. Jest również skuteczna w walce ze zgagą i zaparciami.
Składniki:
- 1 łodyga aloesu
- 1 szklanka soku ananasowego (opcjonalnie – plasterki ananasa)
- 1/2 łyżeczki miodu
Jak przygotować?
- Przetnij łodygę aloesu i wyskrob ze środka żel.
- Wlej do blendera sok ananasowy, dodaj żel aloesowy oraz miód.
- Dokładnie zmiksuj.
Pij codziennie na pusty żołądek.
Smoothies jogurtowo-jagodowe
Wedle uznania możesz wybrać zwykłe jagody lub maliny, owoce te mają bowiem zdolność do usuwania toksyn z organizmu. Dodatkowo zapobiegają podjadaniu pomiędzy posiłkami, warto więc pić to smoothies, gdy dopada nas mały głód w ciągu dnia – na przykład po południu, po powrocie z pracy.
Składniki:
- Garść owoców (malin lub jagód)
- 1 kubek jogurtu (najlepiej naturalnego)
- 1 szklanka chudego mleka
- Kostki lodu
Jak przygotować?
- Umyj dokładnie owoce.
- Dodaj owoce z jogurtem i mlekiem do blendera i dokładnie zmiksuj.
Jeśli jest upalnie, dodaj kostki lodu, aby smoothies było bardziej orzeźwiające.
Zobacz także: Dlaczego warto włączyć jogurt do posiłków?
Smoothies pomarańczowo-ananasowe
Dwa główne składniki sprawiają, że jest to idealny wybór bezpośrednio po wysiłku fizycznym lub gdy dopada Cię atak głodu. Jest to na tyle sycący napój, że można zastąpić nim kolację w upalny dzień. Dlatego właśnie polecamy pić szklankę tego napoju dziennie.
Składniki:
- 3 pomarańcze
- 1 garść truskawek
- 1/2 ananasa
- 1 banan
- 1 łyżka stołowa wanilii
- 1 łyżka stołowa miodu
- 1 szklanka chudego mleka (opcjonalnie mleka migdałowego lub sojowego)
Jak przygotować?
- Wyciśnij sok z pomarańczy i wlej go do blendera.
- Dodaj pokrojonego ananasa, truskawki, banana, a następnie miód, wanilię oraz mleko.
- Wszystko dokładnie zmiksuj.
Smacznego!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Al-Amin, Z. M., Thomson, M., Al-Qattan, K. K., Peltonen-Shalaby, R., & Ali, M. (2006). Anti-diabetic and hypolipidaemic properties of ginger ( Zingiber officinale) in streptozotocin-induced diabetic rats. British Journal of Nutrition. https://doi.org/10.1079/BJN20061849
- Farid Hossain, M. (2015). Nutritional Value and Medicinal Benefits of Pineapple. International Journal of Nutrition and Food Sciences. https://doi.org/10.11648/j.ijnfs.20150401.22
- Tsi, D., Das, N. P., & Tan, B. K. (1995). Effects of aqueous celery (Apium graveolens) extract on lipid parameters of rats fed a high fat diet. Planta Medica. https://doi.org/10.1055/s-2006-957990