Tłuszcz na brzuchu a retencja wody - sposoby

Ponieważ cudy nie istnieją, aby pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i zwalczyć retencję wody, połączymy naturalne receptury wraz z ćwiczeniami fizycznymi, zdrowym stylem życia, a także spożyciem większej ilości wody.
Tłuszcz na brzuchu a retencja wody - sposoby

Ostatnia aktualizacja: 05 stycznia, 2019

Brzuch należy do tych części ciała, w których tłuszcz i nadmiar wody są szczególnie widoczne. Zwłaszcza po 40. roku życia. Styl życia, sposób odżywiania, aktywność fizyczna – to tylko niektóre czynniki wpływające na wygląd naszej sylwetki.

Większości z nas zależy na tym, żeby mieć wspaniałą figurę. Doskonale wiemy jak ciężko jest spalić tłuszcz właśnie w pasie. Żeby płaski brzuch przestał być czymś nieosiągalnym, podzielimy się z Tobą kilkoma radami na nagromadzony tłuszcz i zatrzymywanie wody w organizmie.

Jak spalić tłuszcz i pozbyć się nadmiaru wody w organizmie

 • Unikaj nadmiaru sodu: to coś, o czym nie możemy zapomnieć. Należy ograniczyć do minimum spożycie soli lub poszukać alternatyw. Zbyt duże ilości soli są podstawową przyczyną zatrzymywania wody w organizmie.
 • Warto zwiększyć ilości spożywanego potasu. To właśnie on reguluje poziom sodu i pomaga zrównoważyć pH organizmu.
 • Zwiększ aktywność fizycznąto najskuteczniejszy sposób na tłuszcz na brzuchu. Najlepszy w tej sytuacji jest aerobik, uzupełniony kilkoma seriami brzuszków.
 • Pij większe ilości wody: szklanka wody na czczo to świetne rozwiązanie. Potwierdzono też, że doskonale wpływa na nasz metabolizm, przez co dużo szybciej spala tłuszcz.
  Woda sposobem na zdrowie
 • Produkty spożywcze działające jak diuretyki: są niezastąpione w pozbyciu się nadmiaru płynów. Przy okazji pomagają wyeliminować toksyny. Do najlepszych naturalnych diuretyków należą ananas, karczochy, arbuz, pomidory i szparagi.
 • Odpowiedni wypoczynek nocny: niby nic skomplikowanego, a jest kluczem do zgrabnej sylwetki. Jeżeli sypiasz mniej niż 6 godzin, stymulujesz produkcję hormonu zwanego kortyzolem, który sprzyja odkładaniu się tkanki tłuszczowej.
 • Zdrowa i zrównoważona dieta: to bardzo ważne, żeby wyeliminować wszystkie te nawyki żywieniowe, które sprawiają, że kumulujemy tłuszcz. Należy, natomiast, zwiększyć spożycie warzyw, owoców i pełnoziarnistych zbóż. Pamiętaj, żeby jeść 5 – 6 razy dziennie, dobrze przeżuwać pokarmy i w żadnym wypadku nie zapominać o śniadaniu.

Domowy sposób na tłuszcz i nadmiar wody w organizmie

Jako, że tłuszcz i nadmiar wody uniemożliwiają nam cieszyć się płaskim brzuchem i szczupłą sylwetką, podzielimy się z Tobą bardzo efektywnym przepisem, dzięki któremu pozbędziesz się toksyn z organizmu, a co za tym idzie, szybciej uzyskasz oczekiwany efekt.

Opuchlizna od nadmiaru płynów

Składniki

 • 1 łyżeczka mniszka lekarskiego w proszku.
 • 1 korzeń imbiru.
 • Nasiona kardamonu.
 • Laska cynamonu.
 • 5 liści świeżej mięty.
 • 1,5 szklanki wody.
 • Miód pszczeli (opcjonalnie).

Sposób przygotowania

Wszystkie składniki – oprócz miodu – wrzucamy do garnka z wodą. Doprowadzamy do wrzenia i gotujemy przez 5 – 10 minut. Na koniec odcedzamy, dodajemy miód i pijamy 2 -4 razy dziennie.

Bardzo ważne! Mniszka lekarskiego nie poleca się osobom, które mają problemy z woreczkiem żółciowym. Najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Pamiętaj!

Powyższy przepis pomoże Ci spalić tłuszcz i pozbyć się nadmiaru wody, ale sam wszystkiego nie zrobi. Koniecznie zastosuj się do rad, które wymieniliśmy. Nie ma produktów, które czynią cuda. Ważna jest dyscyplina i silna wola. Wszystko razem przyniesie wspaniałe rezultaty!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Olszanecka-glinianowicz, M., & Zahorska-markiewicz, B. (2008). Otyłość jako choroba zapalna Obesity as infl ammatory disease. Postepy Hig Med Dosw Online.
 • Mazur, A. ., Derkacz, M. ., Chmiel-Perzyńska, I. ., & Kowal, A. . (2010). Fitness – Health fashion or slimming fashion? [Fitness – Moda na zdrowie czy na odchudzanie się?]. Family Medicine and Primary Care Review.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.