Duet odchudzający – Ananas i aloes

· Kwiecień 27, 2015

W ostatnim czasie na pewno często słyszałeś o tym, że ananas w połączeniu z aloesem jest coraz chętniej wykorzystywany w dietach jako składnik odchudzający i na ich bazie tworzone są nowe diety odchudzające. Pozytywne efekty w próbach zrzucenia kilogramów to nie jedyna dobroczynna właściwość tych produktów. W duecie działają również antyoksydacyjne, przeciwzapalnie, a oprócz tego usprawniają funkcjonowanie układu pokarmowego. Jak widać warto, by ananas przy akompaniamencie aloesu znalazł się w naszej diecie jako duet odchudzający, ale również, aby zadbać o zdrowie. Dziś wyjaśnimy dokładniej, na czym polega dieta ananasowo-aloesowa.

Ananas i aloes — duet odchudzający i nie tylko!

2#:Ananas i aloes-ananas-odchudzający.jpg

Naukowcy zajmujący się medycyną bioenergetyczną również zainteresowali się tymi produktami i wykonali badania, które zgodnie potwierdzają ogromne korzyści zdrowotne płynące z regularnego spożywania tych dwóch roślin. Dodatkowym ich plusem jest to, że są ekonomicznym i łatwo dostępnym sposobem na dostarczenie organizmowi tego, co mu potrzebne. A oto ich wpływ na nasze ciało:

 • korzystnie wpływają na cały układ pokarmowy. Łagodzą dolegliwości związane z zapaleniem jelita grubego, błony śluzowej żołądka czy zespołem wrażliwego jelita. Działają przeciwzapalnie i oczyszczająco
 • duet ananas-aloes łagodzi bóle brzucha i likwiduje uczucie ciężkości po przejedzeniu
 • doskonały środek na zaparcia
 • mieszanka tych dwóch składników działa jak lek moczopędny i dzięki temu oczyszczają i wspomagają prace nerek, jak i detoksykują samą krew
 • picie koktajli z tych produktów wzmacnia włosy i paznokcie
 • zapobiegają powstawaniu zakrzepicy i problemów z układem krążenia
 • pomagają w redukcji zbyt wysokiego poziomu cholesterolu i kwasu moczowego
 • kombinacja tych dwóch roślin zmniejsza cellulit jednocześnie, oczyszczając nasze ciało z nagromadzonych zbędnych produktów przemiany materii i zapobiegając retencjom wody. Dzięki temu nasze jelita i nerki pracują lepiej. Wszystko to ma wpływ na szybkość procesów spalania tłuszczów.
 • aloes, który jak wiadomo, nie ma zbyt charakterystycznego smaku, ma działanie ściągające i oczyszczające. Eliminuje dzięki temu toksyny z organizmu i zapobiega wzdęciom brzucha

Dieta ananasowo-aloesowa

Skoro już poznaliśmy wszystkie cudowne właściwości tych dwóch produktów, nie pozostaje nic innego, jak zabrać się do dzieła, włączyć je do swojej diety odchudzającej. Jednocześnie oczyścimy i odświeżymy przy tym organizm. Pamiętaj jednak, że jak wszystkie diety i ta powinna być stosowana z rozsądkiem. Dlatego wdrażamy ją na nie więcej niż 10 dni w każdym miesiącu, dbając przy tym o to, aby reszta produktów była uboga w tłuszcze, ale bogata w białka. Zaraz dowiesz sie jak to osiągnąć.

Koktajl z ananasem i aloesem na dobry początek dnia

W pierwszych godzinach po przebudzeniu najlepiej, aby pierwszym posiłkiem był koktajl ananasowo-aloesowy. W ten sposób zaczniesz dzień, dostarczając organizmowi potrzebnej energii, a jednocześnie wspomożesz jego oczyszczanie ze szkodliwych substancji toksycznych i zalegających produktów przemiany materii.

Składniki:

 • 2 plastry ananasa
 • łyżka miąższu aloesowego
 • łyżka siemienia lnianego
 • szklanka wody
3#:Sok z ananasa-odchudzający.jpg

1. Robienie koktajlu rozpoczynamy od przygotowania miąższu z aloesu. Jedną łyżkę miąższu (z części łodygi rośliny), umieszczamy w naczyniu łącznie z resztą produktów i używamy blendera. Szklankę wody dodajemy jako ostatnią, gdy składniki będą już dobrze ze sobą połączone.

2. Stosuj poranny koktajl odchudzający przez 10 dni, dzięki temu zgubisz kilogramy, jednocześnie oczyszczając organizm. Nie zorientujesz się nawet, jak pokochasz ten odświeżający napój.

Dieta ananasowo-aloesowa przez reszte dnia

4#:aloes1-ananas-odchudzający.jpg

Przez kolejnych 10 dni będziesz zaczynał dzień koktajlem z tych produktów, a jak wygląda dieta z ananasem i aloesem przez resztę dnia? Oto zasady, których powinieneś się trzymać:

 • po drugim śniadaniu i kolacji, należy wypić szklankę soku z aloesu, w ten sposób wspomożemy procesy trawienia i oczyszczające organizmu, a jednoczenie przyspieszymy mechanizmy spalania tłuszczów. Ważne jest to, aby w ciągu tych 10 dni wystrzegać się jedzenia smażonych potraw, produktów zawierających tłuszcze i produktów mącznych. Zamiast tego możemy przygotować sałatki, w których możemy umieścić kawałki ananasa. Na przykład: możemy połączyć go ze szpinakiem lub pomarańczą i orzechami razem z pokrojoną w kostkę piersią indyka. W ten sposób dostarczymy potrzebnego białka, minerałów i witamin.
 • jak przygotować sok aloesowy? To bardzo proste. Potrzebujesz nie więcej niż jedną łyżeczkę miąższu z aloesu na szklankę wody. Możesz dla poprawienia smaku dodać łyżkę miodu
 • kolacja powinna być lekka, na przykład pieczone bakłażany lub karczochy w oliwie z oliwek, occie czy cytrynie. Do tego mała sałatka z ananasem papają, a po zjedzeniu kolejna szklanka soku z aloesu. Kolacja nie powinna być później niż dwie godziny przed snem, a przed położeniem się dobrze jest zakończyć dzień szklanką soku z ananasa

Z czasem zaczniesz czuć się lepiej i zauważysz pozytywne rezultaty. Nie zapominaj przy tym o regularnym ćwiczeniu i ruchu na świeżym powietrzu — przynajmniej pół godziny dziennie.

Do dzieła, wypróbuj nasz duet odchudzający!