Pasożyty - zwalcz je tymi dwoma produktami
Wielu ludzi żywi całkiem błędne przekonanie, że zamieszkujące w nas na gapę pasożyty jelitowe występują tylko u zwierząt albo w filmach o istotach pozaziemskich.
Okazuje się tymczasem, że nic bardziej mylnego. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), pasożyty dotykają ponad trzy miliardy ludzi. To nie jest żart.
W rzeczywistości okazuje się, że jest to jeden z głównych powodów, dla których ludzie zgłaszają się do lekarza. Zwykle są oni nieświadomi swojego lokatora, gdyż brakuje jasnych i oczywistych objawów.
Prawdziwe problemy zaczynają się, gdy pasożyty znajdą się w idealnym środowisku, pozwalającym im się namnażać, a do tego zostaną im dostarczone potrzebne substancje i składniki odżywcze.
W dzisiejszym artykule chcemy podzielić się z Tobą większą ilością szczegółów na temat prostego sposobu, dzięki któremu – wykorzystując zaledwie dwa proste składniki – pozbędziesz się pasożytów.
Pasożyty jelitowe – co to takiego?
Pasożyty to mikroorganizmy żyjące na obcym organizmie lub wewnątrz niego. Jak sama nazwa wskazuje, pasożyty jelitowe żyją w układzie pokarmowym – dotyczy to zarówno ludzi, jak i innych ssaków.
Pasożyty ogólnie rzecz ujmując są pierwotniakami (na przykład Giardia) lub mają formę glist (a także płazińców i obleńców). Do organizmu dostają się one za pośrednictwem skażonej wody oraz żywności.
Najbardziej narażoną na pasożyty jelitowe grupą są dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że praktycznie każdy może się znaleźć w grupie ryzyka. Wystarczy znaleźć się w otoczeniu o niskich warunkach sanitarnych, a już ryzyko zakażenia się wzrasta wielokrotnie.
Może zainteresuje Cię też artykuł: Pasożyty jelitowe – Domowe lekarstwa
Infekcja pasożytowa – jakie są jej objawy?
Bardzo często bywa, że objawy zakażenia pasożytami umykają naszej uwagi, bądź są trudne do zdiagnozowania. Dlaczego? Ponieważ bardzo łatwo pomylić je z innymi chorobami.
Stąd też znaczenie poznania ich. Dzięki temu, gdy się pojawią, będziesz mieć pewność, że należy zająć się problemem pasożytów.
Najczęstsze objawy to:
- Brak apetytu, lub wręcz przeciwnie, jego znaczne wzmożenie;
- Wahania wagi;
- Zaburzeniu snu i uczucie znużenia;
- Niepokój i stany lękowe;
- Opuchnięte oczy;
- Alergie pokarmowe i nietolerowanie pewnych pokarmów w połączeniu z zaparciami bądź biegunkami;
- Niestrawność;
- Nawracający, silny ból brzucha i syndrom wrażliwego jelita;
- Uczucie kłucia na czubku nosa, w oczach lub w okolicach odbytu;
- Ciągłe bóle głowy;
- Nagłe wysypy trądziku i krost;
- Skurcze mięśni, uczucie zdrętwienia w nogach i w rękach;
Jak usunąć pasożyty jelitowe używając zaledwie dwóch składników?
Jeżeli zauważysz u siebie objawy zatrucia pasożytami, najlepiej byłoby skonsultować się ze swoim lekarzem. Zagwarantuje Ci to odpowiednie leczenie.
Jeżeli Twoje obawy się potwierdzą i zostaną u Ciebie zdiagnozowane pasożyty jelitowe, najważniejsze, co musisz zrobić to zmodyfikować swoją dietę tak, aby spożywać możliwie jak najmniej cukru i produktów przetworzonych.
Jako dodatkowe wsparcie, możesz przygotować lecznicze roztwory, które wspomogą trawienie, oszczędzając Ci przy tym przykrych skutków ubocznych.
W przypadku kuracji, którą opisujemy w tym artykule, będziemy mówić o naturalnym remedium stworzonym z goździków i nasion lnu. Ten prosty lecz silny lek, dzięki swojej skuteczności, staje się coraz popularniejszy na całym świecie.
Zawiera on aktywne składniki przeciwzapalne, antybakteryjne oraz przeciwpasożytnicze. Przynoszą one znaczną ulgę we wszelkiego rodzaju infekcjach oraz zapobiegają poważniejszym konsekwencjom zdrowotnym.
Korzystne właściwości goździków
Goździkom przypisuje się właściwości przeciwbólowe, uspokajające oraz przeciwbakteryjne. Zawierają one substancję znaną jako eugenol, która zapobiega zakrzepom i wspomaga tym samym pracę serca.
Goździki są źródłem wielu cennych składników odżywczych. Zawierają między innymi:
- Witaminę B
- Witaminę K
- Potas
- Wapń
- Magnez
- Kwasy tłuszczowe Omega 3
Goździki doskonale sprawdzają się przy dolegliwościach takich jak:
- Biegunka
- Poważne infekcje takie jak cholera
- Gruźlica
- Malaria
- Grzybice
- Zakażenia bakteryjne
Korzystne właściwości lnu
Nasiona lnu są jednym z produktów zaliczanych do grupy “superżywności”. Zawdzięczają sobie takie miano dzięki ogromowi składników odżywczych, jakich dostarczają naszemu organizmowi.
Te małe, niepozorne nasiona zawierają niezbędne kwasy tłuszczowe, dietetyczny błonnik oraz całą masę antyoksydantów, które wspomagają trawienie.
Co ciekawe, właściwości lnu pozwalają mu skutecznie eliminować toksyny skumulowane w jelitach – len działa na nasze jelita jak naturalna “miotła”.
Nasiona te są też bardzo delikatne na żołądek, tworząc wokół niego warstwę ochronną. Doskonale odżywiają też florę bakteryjną zawartą w jelitach, przyczyniając się do ochrony przed niebezpiecznymi czynnikami.
Naturalne remedium z lnu i goździków – jak je przygotować?
Ten prosty sposób na oczyszczanie z użyciem goździków i lnu, nie tylko eliminuje pasożyty jelitowe, ale też wspomaga zdrową utratę wagi.
Stosuj kurację przez trzy dni z rzędu, jeżeli czujesz, że potrzebujesz więcej, możesz wydłużyć kurację do 7 dni.
Składniki:
- 1 łyżka (12 g) goździków;
- 10 łyżek (100 g) nasion lnu;
Sposób przygotowania:
- Połącz ze sobą składniki w młynku do kawy i zmiel na proszek.
Zobacz też:Utrata wagi – zdrowe nawyki z rana
Jak zażywać?
- Zjedz dwie łyżki proszku z rana;
- Możesz zmieszać produkt z letnią wodą, albo wmieszaj w śniadanie, które jesz;
- Jedz trzy do siedmiu dni pod rząd, za każdym razem, gdy czujesz, że potrzebujesz;
- Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, podczas całej kuracji pij bardzo dużo wody;
Na zakończenie chcielibyśmy podać Ci jeszcze kilka rad. Pamiętaj zawsze o utrzymywaniu możliwie jak najwyższego poziomu higieny. Unikniesz dzięki temu kontaktu z pasożytami.
Jeżeli masz w domu zwierzę domowe, regularnie je odrobaczaj. Stosuj się do zaleceń weterynarza, dzięki czemu ochronisz swojego pupila ale też siebie.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Vicidomini C, Roviello V, Roviello G. N. Molecular basis of the therapeutical potential of clove (Sygyzium aromaticum L) and clues to its anti Covid19 activity. Molecules. Abril 2021. 26 (7): 1880.
-
Love, S. (2003). Treatment and prevention of intestinal parasite-associated disease. Veterinary Clinics of North America – Equine Practice. https://doi.org/10.1016/j.cveq.2003.08.003
-
Nzeako, B. C., Al-Kharousi, Z. S. N., & Al-Mahrooqui, Z. (2006). Antimicrobial activities of clove and thyme extracts. Sultan Qaboos University Medical Journal.
- Mayo Clinic. Infección por tenia. Marzo 2021.
-
Kajla, P., Sharma, A., & Sood, D. R. (2015). Flaxseed—a potential functional food source. Journal of Food Science and Technology. https://doi.org/10.1007/s13197-014-1293-y
- González Escobar R. Eugenol: propiedades farmacológicas y toxicológicas. Ventajas y desventajas de su uso. Revista Cubana de Estomatología. Mayo-agosto 2002. 39 (2).