Oczyszczanie organizmu z toksyn – jak to zrobić?

2 lipca, 2019
Wiedziałeś o tym, że pomarańcza oprócz tego, że jest bogata w witaminę C, ma właściwości oczyszczające i działa ochronnie na organizm? Pomaga w redukcji stresu oksydacyjnego i wyrównuje poziom cholesterolu we krwi.

Dzięki oczyszczającemu sokowi, w którego skład wchodzi pomarańcza, marchew i imbir w końcu będziesz mógł cieszyć się utrzymaniem odpowiedniej równowagi wewnętrznej organizmu.

W dość krótkim czasie zauważysz zewnętrzne pozytywne skutki regularnego stosowania tej mieszanki. Skutecznie usunie nagromadzone substancje toksyczne  z Twojego organizmu.

Powód, dla którego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na naturalne napoje, jest bardzo prosty! Często nasz organizm dochodzi do granic swoich wytrzymałości, czego skutki w końcu zaczynają być odczuwalne.

Czynniki takie jak niewłaściwa dieta i stres prędzej czy później przynoszą niepożądane konsekwencje, które objawiają się poprzez zmęczenie, bóle głowy, zatrzymanie płynów w organizmie czy niestrawność.

Coś tak prostego, jak rozpoczęcie dnia od szklanki naturalnego soku może w nieoczekiwanie skuteczny sposób odwrócić efekty nieodpowiedniego trybu życia. Chcesz dowiedzieć się jak usunąć substancje toksyczne przy pomocy marchewki, pomarańczy i imbiru?

Przeczytaj także: Herbata sprzymierzeńcem detoksykacji

Jak usunąć substancje toksyczne z organizmu ?

Konieczność oczyszczania

Nasze ciało w jakimkolwiek momencie może stać się prawdziwym magazynem toksyn. Nie jest to niczyim wymysł, a informację tę potwierdza Instytut Badań Medycznych znajdujący się na Uniwersytecie w Katalonii (Hiszpania).

Dzięki analitycznym badaniom przeprowadzonym na kilku pacjentach i ochotnikach udało się zidentyfikować najbardziej powszechne toksyczne środki przemysłowe występujące w ciele człowieka.

Fabryki

Odkryto zanieczyszczenia chemiczne, które pochodziły ze środowiska zewnętrznego, a nawet substancje pochodzące z odpadów przemysłowych, pestycydy stosowanie w rolnictwie czy produkty pokarmowe, którymi karmi się zwierzęta.

 • półprodukty, produkty konserwowane lub te z dużą ilością konserwantów również powodują nagromadzenie substancji toksycznych w organizmie
 • kosmetyki do makijażu, kosmetyki do ciała oraz mydła również sprzyjają nagromadzeniu zanieczyszczeń w ciele
 • innym ważnym aspektem jest fakt, że nasze ciało także produkuje odpady z martwych komórek, które wątroba ciągle musi przetwarzać i usuwać

Substancje toksyczne i ich podział

Wszystko to powoduje, że w ciele zaczynają gromadzić się substancje toksyczne, na które organizm jest szczególnie wrażliwy i czuły. Oprócz tego eksperci ze swojej strony podają nam kilka informacji i uświadamiają o klasyfikacji toksyn:

 • substancje toksyczne duszące – wpływają na tkanki i powodują, że nie dociera do nich tlen. Powodują uszkodzenia płuc
 • substancje toksyczne mutagenne – to te, które zmieniają strukturę RNA (kwas rybonukleinowy) i DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy)
 • substancje toksyczne drażniące – to te, które powodują powstawanie stanów zapalnych w tkankach. Dochodzi do tego po ich wniknięciu poprzez drogi oddechowe, połknięcie czy też dotknięcie. Wywołują podrażnienia błon śluzowych i skóry
 • substancje toksyczne ogólnoustrojowe – niektóre substancje mogą działaś na wszystkie organy lub na określone obszary

Choć na pierwszy rzut oka na podstawie tych informacji wydawać by się mogło, że zagraża nam naprawdę duże niebezpieczeństwo, biorąc pod uwagę nasze ciało, gromadzi ono stosunkowo niewielkie ilości tych wszystkich zanieczyszczeń.

Problem powstaje, gdy zaczynają się one nadmiernie akumulować i nie są regularnie usuwane.

Jeżeli poprzez stosowanie naturalnych środków nie pomagamy naszemu ciału w pozbyciu się tych wszystkich związków, wtedy właśnie zaczynają się problemy zdrowotne. Może dojść do zachorowań na astmę, cukrzycę lub pojawienia się innych dolegliwości. Z tego względu warto zadbać o codzienną dietę i umieścić w niej dużo płynów.

Pomarańcza, marchew i imbir na oczyszczenie organizmu

Jakiekolwiek naturalne produkty bogate w witaminy to już środek leczniczy zdolny do usprawnienia eliminacji nagromadzonych w ciele substancji toksycznych.

Pomarańcza

Często wspominamy o korzyściach płynących z picia odpowiedniej ilości wody i rozpoczynania dnia od szklanki ciepłej wody z cytryną. Jest to naprawdę wyjątkowy środek do oczyszczania organizmu.

Dziś poznasz inną kombinację, która również jest bardzo pomocna. A oto jej podstawowe składniki:

Pomarańcze

Według przeprowadzanych badań regularne spożywanie soku z pomarańczy usprawnia radzenie sobie ze stresem oksydacyjnym. Wszystkie te cząsteczki, które znajdują się w atmosferze, powodują starzenie się naszych komórek. A także ich rozpad i zwiększenie ryzyka rozwoju różnych chorób.

 • zgodnie  z opinią Kliniki Endokrynologii na Uniwersytecie w Buffalo (Nowy Jork, Stany Zjednoczone), pomarańcze mają interesujące działanie, biorąc pod uwagę oczyszczanie organizmu, a jednocześnie chronią przed skutkami nieodpowiedniej diety
 • witamina C, która się w nich znajduje, ułatwia prawidłowe krążenie krwi, a z drugiej strony dba o zachowanie równowagi cholesterolu we krwi i zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na miażdżycę

Marchew

 • dzięki witaminom, beta-karotenowi i błonnikowi marchew poprawia funkcjonowanie wątroby i tym samym usprawnia oczyszczanie organizmu
 • innym ciekawym faktem jest to, że olej z marchewki jest bogaty w alfa-pinen i świetnie nadaje się do zwalczania opuchnięcia tkanek i wspomaga regenerację wątroby. Szczególnie zalecany jest w przypadkach stłuszczenia wątroby

Imbir na oczyszczanie organizmu

Ten energetyczny, leczniczy korzeń ma również właściwości oczyszczające. Jest składnikiem, który idealnie uzupełnia smak potraw, ale i świetnie nadaje się do soków. Imbir skutecznie zmniejsza stężenie substancji toksycznych nagromadzonych w organizmie.

Oczyszczający sok dla organizmu

 • imbir ma właściwości przeciwzapalne i przeciwdziała retencji płynów w organizmie
 • warto zaznaczyć, że nie jest zalecany w przypadku osób z nadciśnieniem, jako że posiada właściwości pobudzające

Przeczytaj również:    Korzeń imbiru – jak używać go w walce z kaszlem?

Jak przygotować sok do oczyszczenia organizmu?

Składniki:

 • 2 pomarańcze
 • 2 marchewki
 • 1 szklanka wody (200ml)
 • 1 łyżeczka tartego imbiru (5g)

Sposób przygotowania:

 • przygotowanie soku zajmie nie dłużej niż 5 minut. Po uzyskaniu soku z pomarańczy wystarczy dokładnie umyć marchewki, pokroić je na mniejsze kawałki co ułatwi uzyskanie jednolitego płynu
 • zetrzeć korzeń imbiru, dodać go do blendera wraz ze szklanką wody. Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszać, aż utworzą jednolity płyn

To naprawdę pyszne połączenie! Nie wahaj się wypróbować go o poranku!