Ocet jabłkowy na utratę wagi - czy to naprawdę działa?

Ocet jabłkowy może być naszym wielkim sprzymierzeńcem w zwalczaniu głodu i pokusy do podjadania. To z kolei bezpośrednio przekłada się na naszą zdrową utratę wagi.
Ocet jabłkowy na utratę wagi - czy to naprawdę działa?

Ostatnia aktualizacja: 04 grudnia, 2017

Ocet jabłkowy na utratę wagi – czy obiło Ci się to kiedyś o uszy? Ten łatwo dostępny i niedrogi środek dostarcza nam wielu cennych dla zdrowia substancji. Ostatnimi czasy wielu specjalistów poleca ocet jabłkowy na utratę wagi. Jest to bowiem silne, naturalne remedium, które może się stać naszym wielkim sprzymierzeńcem w odchudzaniu.

Niezwykłe właściwości octu jabłkowego

Dzięki zawartości kwasu octowego, ocet jabłkowy doskonale oczyszcza jelita, pomagając nam zwalczyć zaparcia. Bakterie, które czasami wywołują u nas wzdęcia i inne formy zaburzeń nie są w stanie przeżyć kontaktu z octem jabłkowym.

Na stosowaniu tego remedium korzystają więc osoby o spowolnionym trawieniu, tendencji do opuchlizny brzucha oraz uciążliwych wzdęć. Dzięki niemu zmniejszy się objętość naszego brzucha i raz na zawsze zniknie uczucie ciężkości.

Inną ważną korzyścią wynikającą z picia octu jabłkowego jest fakt, że zawiera on dużo potasu, który pomaga nam kontrolować poziom pH w organizmie.

Będzie to dla nas stanowić wielką pomoc w obliczu dolegliwości takich jak zmęczenie, zawroty głowy, skurcze i inne. Środek ten oczyści Twój organizm i dostarczy mu cennych minerałów. Dzięki temu poczujesz się lżej i zdrowiej.

Koniecznie przeczytaj również artykuł: Zaparcia – możesz sobie z nimi poradzić za pomocą ananasa

Ocet jabłkowy – w jaki sposób go pić?

Składniki

  • 1 łyżeczka octu jabłkowego (5 ml)
  • 1/2 szklanki wody (100 ml)
Ocet jabłkowy na utratę wagi

Sposób przygotowania

  • Wystarczy tylko umieścić łyżeczkę octu jabłkowego w połowie szklanki wody i dokładnie wymieszać. Jeżeli czujesz, że smak jest nieco zbyt intensywny, możesz dosłodzić odrobiną cukru lub miodu.
  • Pamiętaj, że ocet ma być jabłkowy, nie winny. Ten drugi bowiem wykazuje inne właściwości i nie zawiera tych samych składników.

Ocet jabłkowy – niebezpieczeństwa

Jeżeli chcesz zacząć stosować ocet jabłkowy jako remedium, pamiętaj, że wymaga to nieco ostrożności. Warto poznać kilka kwestii, o których warto pamiętać.

Może on na przykład wchodzić w reakcję z niektórymi lekarstwami, co może się okazać bardzo niebezpieczne w przypadku osób chorych, na przykład na cukrzycę.

  • Jeżeli zdecydujesz się stosować ocet jabłkowy, koniecznie rozcieńcz go wodą, aby nie był zbyt żrący dla organizmu. Okazuje się bowiem, że kwas octowy zawarty w tym remedium, może być potencjalnie niebezpieczny i działać drażniąco.
  • Ocet jabłkowy może również niszczyć szkliwo zębów, powodować poparzenia jamy ustnej oraz żołądka.
  • Jeżeli będziemy wdychać jego opary i dostanie się do płuc, może wywołać poważne uszkodzenia.

Koniecznie przeczytaj też artykuł: Wtórne utonięcie u Dzieci

Ocet jabłkowy i jego właściwości

  • To cudowne domowe remedium, które każda pani domu posiada w swojej kuchni, doskonale się sprawdza jako uzupełnienie naszej diety. Należy jednak pamiętać, że nie można przesadzać z ilością. Ocet jabłkowy na utratę wagi nie ma sobie równych.
  • Jedną z jego właściwości jest to, że skutecznie syci i pomaga nam uniknąć zdradliwego podjadania. Już zaledwie łyżka octu przed jedzeniem pomoże nam zwalczyć wilczy apetyt, dzięki czemu nie przesadzimy z ilościami.
  • Jest to również produkt wręcz idealny, by zadbać o skórę. Skutecznie ją nawilża i pomaga odzyskać jej elastyczność.
  • Dzięki zawartości witaminy A, ocet jabłkowy doskonale się sprawdza w przynoszeniu ulgi przy przesuszonej skórze. Nawilża również błony śluzowe organizmu – również oczy.
  • Osoby będące na diecie i narzekające na przesuszoną skórę znajdą w tym produkcie swojego wielkiego sprzymierzeńca.

Ocet jabłkowy na utratę wagi – dlaczego warto pić go na czczo?

Po całej nocy przespanej bez sięgania po jakąkolwiek żywność, nasz organizm znacznie szybciej wchłania to, co podamy mu z rana – zwłaszcza pożywienie i napoje, jakie przyjmujemy na czczo.

Dlatego właśnie ocet jabłkowy na utratę wagi warto pić z rana na czczo. Należy jednak przy tym zaznaczyć, że musimy to robić z umiarem.

Ocet jabłkowy na utratę wagi

Oto kilka korzyści, jakie przyniesie Ci sięganie po to remedium naturalne z rana:

  • Wspomaga naturalny detoks jelita grubego.
  • Pomaga utrzymywać równowagę w naszym układzie limfatycznym, wspomagając jednocześnie przepływ krwi bez przeszkód.
  • Obniża ciśnienie tętnicze, obniża poziom złego cholesterolu (LDL) i poziom trójglicerydów.
  • Ocet jabłkowy na czczo zapobiega też kurczeniu się żył, ponieważ zwiększa poziom tlenku azotu w naszym organizmie.
  • Co więcej, doskonale równoważy poziom kwasowo – zasadowy w naszym organizmie. Jest on niezbędny aby zapobiegać zakwaszaniu organizmu spowodowanemu między innymi naszymi złymi nawykami żywieniowymi.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.