Maseczka na wągry, trądzik i niedoskonałości cery
Większość z nas przejmuje się wyglądem swojej skóry oraz dąży do zmniejszenia występowania wągrów, pryszczy i wszelkich innych niedoskonałości. Niestety skóra jest narażona na wiele różnych czynników, które ją osłabiają i są przyczyną między innymi zatkanych porów, przebarwień i chorób skóry. Wówczas pomóc może maseczka na twarz.
Problem polega na tym, że cena wielu dostępnych w sklepach produktów kosmetycznych jest zbyt wysoka. Dodatkowo niektóre z tych produktów są wytwarzane z użyciem agresywnych substancji, które powodują niepożądane reakcje alergiczne u osób z określonymi typami skóry.
Na szczęście istnieją metody naturalne, które za rozsądną cenę pomagają leczyć problemy ze skórą, bez powodowania efektów ubocznych. Maseczka ma również działanie regenerujące.
W tym artykule chcielibyśmy podzielić się z wami przepisem na zieloną maseczkę, której kombinacja składników usuwa nadmiar brudu i zanieczyszczeń. Czy jesteś gotowa, żeby ją wypróbować?
Zielona maseczka do walki z niedoskonałościami skóry
Ta domowa maseczka jest przygotowywana z użyciem zdrowych składników, takich jak zielona glinka, sok z cytryny i miód. Jest to alternatywny produkt o działaniu ściągającym i złuszczającym, który po nałożeniu równoważy pH skóry i ogranicza zmiany w gruczołach łojowych.
Wnikając głęboko w pory, maseczka usuwa zaskórniki i małe zatkane pory, które nadają twarzy nieestetyczny wygląd. Ten produkt ułatwia także usuwanie martwego naskórka i innych lotnych związków, które zwykle gromadzą się na powierzchni skóry.
Ta maseczka zawiera dodatkowo substancje przeciwzapalne i odświeżające, które są odpowiednie do zwalczania trądziku, powierzchniowych zranień skóry oraz niektórych najczęściej występujących schorzeń skóry.
Ułatwia detoks układu limfatycznego, ponieważ usuwa nadmiar toksyn i poprawia natlenienie komórek, co zapobiega pojawianiu się oznak przedwczesnego starzenia. Ponadto, ma właściwości rozjaśniające skórę, które minimalizują nierównowagę melaniny – dzięki temu niedoskonałości są mniej widoczne.
Dzięki zawartości miodu maseczka ma działanie nawilżające, gojące i regenerujące, co zapewnia dodatkowe korzyści zdrowiu skóry.
Jak przygotować tę maseczkę na twarz
Zielona glinka, główny składnik tej maseczki, jest produktem kosmetycznym, który jest łatwo dostępny w sklepach zielarskich lub w aptekach specjalizujących się w sprzedaży produktów naturalnych.
W tym przypadku proponujemy połączenie zielonej glinki z miodem i sokiem z cytryny – dwoma składnikami, które zwiększają regenerujące i ściągające właściwości glinki.
Jeśli masz jednak bardzo suchą skórę, do maseczki warto dodać produkty oleiste, na przykład olej kokosowy lub olej z dzikiej róży. Olej z dzikiej róży może być zastosowany jako zamiennik miodu lub jako jego uzupełnienie.
Składniki
- 5 łyżek zielonej glinki (50 g)
- Sok z jednej cytryny
- 1 łyżka miodu organicznego (25 g)
- 1 łyżeczka oleju kokosowego (5 g) (opcjonalne)
Instrukcje
- Umieść zieloną glinkę w czystej miseczce i dodaj do niej sok z cytryny.
- Dodaj miód organiczny i wymieszaj wszystko używając silikonowego lub drewnianego przyboru.
- Podczas mieszania mikstury możesz również dodać łyżeczkę oleju kokosowego.
- Jeśli produkt jest zbyt suchy, zwilż go ciepłą wodą do uzyskania pożądanej konsystencji.
Przeczytaj ten artykuł: Olej kokosowy – 9 nietypowych zastosowań
Jak stosować
- Wieczorem oczyść twarz i przepłucz ją ciepłą wodą
- Upewnij się, że twarz jest idealnie czysta, a następnie weź niezbędną ilość maseczki i wetrzyj ją w całą powierzchnię twarzy.
- Skup się na obszarach problematycznych, takich jak strefa T i policzki.
- Unikaj okolic oczu, ponieważ ta mieszanka może być odrobinę agresywna dla tego delikatnego obszaru skóry. Opcjonalnie zastosuj maseczkę także na szyję i klatkę piersiową, aby skorzystać z jej właściwości przeciwzmarszczkowych.
- Pozostaw do wyschnięcia na 30-40 minut, a następnie usuń ją dużą ilością ciepłej wody.
- Po tym zabiegu zastosuj tonik nawilżający lub krem na noc.
- Maseczkę należy stosować maksymalnie dwa razy w tygodniu, jako że zbyt częste stosowanie może wywołać niepożądane reakcje.
Pamiętaj, że składniki używane do przygotowania maseczki zazwyczaj nie powodują efektów ubocznych. Jednak najlepiej przetestować ten produkt przed użyciem go na całej powierzchni twarzy.
Jeśli zauważysz jakiekolwiek reakcje alergiczne lub podrażnienie skóry, przestań stosować tę maseczkę.
Włącz ten produkt do swoich rytuałów upiększających. Zauważysz, że jest to doskonałe rozwiązanie w celu zmniejszenia niedoskonałości bez wydawania pieniędzy na drogie produkty.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Ministerio de salud pública del Ecuador. (2015). Diagnóstico y tratamiento del acné. Guía de Práctica Clínica (GPC). Dirección Nacional de Normatización-MSP. https://doi.org/10.2307/3546479
- Villablanca Spinetto, S., & Muñoz Santos, C. (2013). Acné hormonal. Piel. https://doi.org/10.1016/j.piel.2012.06.015
- ESCALANTE-JIBAJA, E., & SAETTONE-LEÓN, A. (2006). ACNÉ Y DIETA. REVISTA DERMATOLOGIA PERUANA.
- NCBI. (2010). Evaluation of the medicinal use of clay minerals as antibacterial agents. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2904249/
- NCBI. (2008). CHEMICAL AND MINERALOGICAL CHARACTERISTICS OF FRENCH GREEN CLAYS USED FOR HEALING. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2600539/