Leczniczy napój na eliminację toksyn - szpinak, marchew, cytryna
Leczniczy napój na eliminację toksyn to doskonały sposób na dodatkową porcję energii dla organizmu. Gdy bowiem zaczyna nam doskwierać zmęczenie, zniechęcenie, jesteśmy poddenerwowani i pojawiają się dolegliwości fizyczne, jest to wyraźna oznaka konieczności usunięcia z organizmu zatruwających go toksyn.
Oczyszczaniu organizmu powinniśmy poświęcić kilka dni co najmniej dwa razy w roku. Doskonale wspomogą nas w tym naturalne produkty.
W dzisiejszym artykule zaproponujemy Ci leczniczy napój na eliminację toksyn na bazie szpinaku, marchewki i cytryny. Łącząc ze sobą te produkty otrzymasz zdrowy, zielony napój, który doskonale oczyści wątrobę, nerki i jelita.
Koniecznie wypróbuj ten leczniczy napój na eliminację toksyn a już niebawem dostrzeżesz pozytywne rezultaty!
Dlaczego należy eliminować toksyny z organizmu?
Istnieje wiele czynników powodujących, że nasz organizm cierpi na nadmiar skumulowanych toksyn. Oto niektóre z nich:
- Zaburzenia trawienia lub wchłaniania substancji odżywczych.
- Spożywanie środków chemicznych takich jak pestycydy, konserwanty, środki barwiące itp.
- Obecność metali ciężkich takich jak rtęć, arszenik, ołów i inne.
- Używanie wyrobów tytoniowych i nadużywanie alkoholu.
- Zanieczyszczenie środowiska.
- Środki chemiczne obecne w detergentach, kosmetykach itp.
- Stres i negatywne emocje.
Aby zachować dobre zdrowie i cieszyć się jakością życia ważne jest eliminowanie toksyn. Cel ten możemy osiągnąć dbając o odpowiednie odżywianie, sięgając po lecznicze naturalne remedia oraz suplementy diety.
Jeżeli jednak zależy nam na rozwiązaniu prostym i szybkim, możemy przygotować sobie leczniczy napój na eliminację toksyn. W dzisiejszym artykule zaproponujemy Ci kilka opcji. Są zdrowe i pyszne!
Koniecznie przeczytaj też artykuł: Szpinak każdego dnia – 5 smacznych przepisów
Oczyszczająca żywność – sięgaj po nią na zdrowie
Nasz leczniczy napój na eliminację toksyn składa się z trzech składników. Są one zdrowe i mają właściwości oczyszczające. Poniżej omówimy ich cenne właściwości lecznicze:
- Szpinak. Wszystkie warzywa zielonolistne są doskonałe dla zdrowia. Detoksykują i wspomagają pracę wątroby – a wszystko to dzięki barwnikom, którym zawdzięczają swój kolor.
- Marchew. Jest to warzywo bogate w beta-karoten, kwas foliowy i cenne minerały takie jak fosfor i wapń. Doskonale rewitalizują i odbudowują tkanki ciała. Dzięki zasadowemu odczynowi marchew pomaga zwalczyć zakwaszenie organizmu. Korzystnie wpływa też na wzrok, skórę, włosy i paznokcie.
- Cytryna. Cytryna stanowi jeden z najbardziej oczyszczających produktów dostępnych człowiekowi. Służy do mycia i dezynfekowania domu, ale z powodzeniem pomoże Ci też oczyścić Twój organizm. Działa detoksykująco na wątrobę, nerki i jelita. Nic zatem dziwnego, że nasz leczniczy napój na eliminację toksyn będzie ją zawierał.
Leczniczy napój na eliminację toksyn – sposób przygotowania
Proponowany przez nas leczniczy napój na eliminację toksyn zawdzięcza swoje działanie trzem głównym składnikom, które wymieniliśmy wcześniej. Doskonale wpłyną one na procesy oczyszczania organów w naszym ciele. Poprawią pracę wątroby, nerek i jelit.
Napój ten pozwala nam również uzupełnić niedobory żywieniowe, ponieważ jest bogaty w witaminy i minerały łatwo przyswajalne dla naszego organizmu. Dzięki temu poprawi się nie tylko nasze zdrowie ale też nasz wygląd zewnętrzny.
Składniki
Aby przygotować leczniczy napój na eliminację toksyn należy przygotować:
- 2 garści świeżego szpinaku (50 g)
- 2 marchewki
- Sok z 1 cytryny razem ze skórką
- 1 szklankę wody (200 ml)
- 1 łyżka miodu pszczelego (25 g)
Pamiętaj, że aby napój spełnił swoją rolę, musi być przygotowany na bazie ekologicznych składników wolnych od środków chemicznych i konserwantów. W przeciwnym wypadku zwiększymy ryzyko kumulacji zanieczyszczeń jakie dostają się do naszego organizmu.
Może zainteresuje Cię jeszcze artykuł: Nerki: 8 złych nawyków prowadzących do ich upośledzenia
Co należy zrobić?
- Najpierw wyciśnij sok z cytryny i zachowaj go. Jeżeli cytryna jest wolna od środków chemicznych, możesz też wykorzystać skórkę. Wystarczy, że ją zetrzesz i dodasz do napoju.
- Następnie zmiksuj sok z cytryny z resztą produktów: szpinakiem, marchwią, wodą i miodem pszczelim.
- Jeżeli wolisz napoje o kremowej konsystencji, możesz dodać nieco mleka. Dzięki temu napój będzie bardziej sycący.
- Jeżeli z kolei wolisz napój miksowany jedynie z wodą, będzie lżejszy. Obie opcje wykazują oczyszczające działanie. Dlatego właśnie warto sięgać po ten napój.
Sposób spożycia:
- Przede wszystkim należy pamiętać, że najlepszym momentem na spożywanie tego napoju jest poranek. Jeżeli pijesz go na czczo, przynajmniej na pół godziny przed śniadaniem, doskonale wpłynie na pracę Twojego organizmu.
- Dlaczego tak jest? Otóż w pierwszych godzinach dnia, nasz organizm znacznie łatwiej przyswaja sobie składniki odżywcze jakie mu dostarczamy. Dzięki temu efekt jest silniejszy.
- Możemy również zdecydować się na picie napoju przed snem. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji być może przyjdzie nam korzystać z toalety w nocy.
- Aby leczniczy napój na eliminację toksyn spełnił swoją rolę, należy pić go przynajmniej przez tydzień. Dzięki temu dostarczanie składników odżywczych będzie ciągłe. Idealnie byłoby dotrzeć do dwóch tygodni. Aby wyeliminować toksyny z organizmu, należy powtarzać detoks co trzy miesiące, najlepiej przed zmianą pory roku.
Już niedługo przekonasz się, jak pozytywnie wpływa na organizm.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- GARCIA DAMBORENEA, R., SANCHO, J. L. D. E., VILLAR COLSA, F., GOMEZ ULLATE, P., LAMPREABE, I., OROFINO, L., & MU�IZ MARTIN, R. (1977). LOS DIURETICOS. Gaceta Médica de Bilbao.
- González-Molina, E., Domínguez-Perles, R., Moreno, D. A., & García-Viguera, C. (2010). Natural bioactive compounds of Citrus limon for food and health. Journal of Pharmaceutical and Biomedical Analysis. https://doi.org/10.1016/j.jpba.2009.07.027
- Peñuela, J. M. (1994). Influencia de los procesos de cocción y conservación sobre el contenido de nitratos y nitritos en espinacas (spinacia oleracea l.). Universidad Complutense de Madrid, Servicio de Publicaciones. https://doi.org/10.1179/1476830511Y.0000000011