Leczniczy eliksir dla palaczy - wyczyść swoje płuca!
Jeszcze nie udało Ci się rzucić palenia? Przecież doskonale wiesz, że jest to niezdrowe. Zauważ, jak ciężko Ci się wstaje każdego ranka. Przypomnij też sobie, jak niezwykle trudno Ci wyleczyć przeziębienia. Pamiętaj również, że ryzyko zachorowań na poważne choroby jest dużo większe. Dzisiaj przedstawimy Ci leczniczy eliksir stworzony z myślą o palaczach.
Leczniczy eliksir dla palaczy
Zastanawiasz się pewnie, skąd wzięła się nazwa: “leczniczy eliksir”? Oczywiście, nie ma w nim żadnego magicznego sekretu. Wręcz przeciwnie, chodzi o naturalny napój, który przygotowuje się z naturalnych składników poprawiających stan naszych płuc. Poniżej wymienimy i opiszemy każdy z nich.
1. Cebula
Warto wiedzieć, że cebula doskonale wpływa na nasze drogi oddechowe – niezależnie czy ją zjadamy, czy inhalujemy jej esencję.
Świetnie spisuje się zwłaszcza w przypadku palaczy, ponieważ:
- rozszerza oskrzela i działa wykrztuśnie,
- pomaga również złagodzić stany zapalne i eliminuje szkodliwe substancje.
2. Kurkuma
Czy wiesz, że kurkuma jest jednym z najlepszych produktów na usprawnienie układu oddechowego?
Na naszej stronie bardzo często piszemy o wszechstronnych właściwościach kurkumy. Działa fantastycznie, ponieważ:
- ostatnie badania dowodzą, że elementy w niej zawarte doskonale redukują stany zapalne w drogach oddechowych, zwalczając stres oksydacyjny i chroniąc przed wieloma przewlekłymi chorobami,
- łagodzi ona także obrzęki, a zawarte w niej polifenole hamują rozprzestrzenianie się wolnych rodników. Same korzyści!
Przeczytaj także: Kurkuma – 3 pyszne koktajle bogate w przeciwutleniacze
3. Imbir
Właściwości imbiru, jeżeli chodzi o stan naszego układu oddechowego, są powszechnie znane. Jest on wręcz nieporównywalny z niczym innym!
- Imbir efektywnie eliminuje flegmę z naszych płuc, rozszerza oskrzela i ułatwia wykrztuszanie.
- Działa antyseptycznie, antybakteryjnie i przeciwzapalnie – świetnie spisuje się w przypadku wieloletnich palaczy. Leczy kaszel i działa niemal natychmiastowo.
- Jego pikantny smak sprawia, że nasze płuca reagują od razu. Uśmierza on również ból i może nawet przywrócić głos utracony w trakcie choroby gardła!
Leczniczy eliksir na oczyszczanie płuc
Oto przepis na leczniczy eliksir, który dzięki swoim składnikom pomoże oczyścić płuca.
Składniki
- 2 średnie cebule
- ½ litra wody
- 1 łyżeczka kurkumy w proszku (2 g)
- 50 g korzenia imbiru
- 2 łyżki stołowe miodu (50 g)
Sposób przygotowania
- Najpierw zagotuj pół litra wody. Jak już zacznie wrzeć, wrzuć obrane cebule, imbir i miód.
- Gotuj przez 35 – 40 minut, na średnim ogniu. Powinien powstać swego rodzaju syrop. Pamiętaj także, żeby od czasu do czasu zamieszać.
- Jak już zauważysz, że Twój preparat zgęstniał, zdejmij z ognia i odstaw na mniej więcej godzinę. W ten sposób olejki eteryczne i lecznicze właściwości zaczną się unifikować. To bardzo łatwe!
- Jaki jest następny krok? Teraz musisz przecedzić zawartość naszej mikstury. Weź też pod uwagę, że będzie odczuwalny dość silny zapach. Nie bój się, ponieważ smak eliksiru jest bardzo przyjemny.
- Teraz możesz przelać syrop do ciemnej butelki. Przechowuj go w ciemnym miejscu. Ważne jest bowiem, żeby promienie słoneczne nie miały do niego dostępu. Możesz też trzymać go w lodówce, ale najlepsza jest jednak temperatura pokojowa.
Sposób użycia
Nasz eliksir leczniczy należy pić 3 razy dziennie: rano, po południu i przed snem. Za każdym razem wystarczą dwie łyżki stołowe. Pamiętaj również, że poranna dawka powinna być przyjmowana na czczo. Napój jest dość pikantny, ale za to jego działanie jest natychmiastowe. Zobaczysz, że wkrótce Twoje płuca będą drożne i sprawne!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Cummings, K. M., Hyland, A., Giovino, G. A., Hastrup, J. L., Bauer, J. E., & Bansal, M. A. (2004). Are smokers adequately informed about the health risks of smoking and medicinal nicotine? Nicotine and Tobacco Research. https://doi.org/10.1080/14622200412331320734
- Tan, W., Lu, J., Huang, M., Li, Y., Chen, M., Wu, G., … Wang, Y. (2011). Anti-cancer natural products isolated from chinese medicinal herbs. Chinese Medicine. https://doi.org/10.1186/1749-8546-6-27
- Craig, W. J. (1999). Health-promoting properties of common herbs. In American Journal of Clinical Nutrition.
- Chang, J. (2000). Medicinal herbs: Drugs or dietary supplements? Biochemical Pharmacology. https://doi.org/10.1016/S0006-2952(99)00243-9
- Sosa, M., & Julio, M. (2015). Dejar de fumar: un objetivo posible. Rev Argent Cardiol, 83, 101. http://dx.doi.org/10.7775/rac.es.v83.i1.5748
- De Vito Eduardo L., & Rojas Ramón A. (2005). El humo ambiental de tabaco. Medicina (B. Aires), 65(6), 545-549.
- Carretero Accame, M., & Ortega Hernández-Agero, T. (2018). Eucalipto en afecciones respiratorias Panorama actual del medicamento, 42(410), 131-135.
- Arévalo Endara, K. & Ayala Mendoza, A. (2022). Estudio bibliográfico comparativo de los compuestos químicos y del efecto antiinflamatorio presentes en el jengibre (Zingiber officinale R.) y la cúrcuma (Curcuma longa L.) Ecuador: Universidad de Guayaquil.
- Garmendia, J., Morey, P. & Bengoechea, J. (2012). Impact of cigarette smoke exposure on host–bacterial pathogen interactions. European Respiratory Journal, 39, 467-477. DOI: 10.1183/09031936.00061911.