Woda imbirowa na czczo - jakie dobrodziejstwa przyniesie Twojemu ciału

Woda imbirowa pita na czczo to doskonały sposób na odpowiednie zadbanie o Twój organizm oraz dostarczenie mu cennych składników. Nie jest to środek korzystny dla jednego organu, działa ogólnie na całe ciało.
Woda imbirowa na czczo - jakie dobrodziejstwa przyniesie Twojemu ciału

Napisany przez Ángela Aragón

Ostatnia aktualizacja: 23 sierpnia, 2022

Woda imbirowa na czczo to doskonały pomysł na zadbanie o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Jak zapewne wiesz, śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Z całą pewnością słyszałeś to już wiele razy.

Rzadko kiedy jednak tłumaczy się nam,  dlaczego tak jest. Otóż okazuje się, że gdy mamy pusty żołądek, jest on znacznie bardziej skłonny do wchłaniania wszystkiego, co się mu podaje. Lepiej wykorzystuje też wszystkie składniki odżywcze.

Dlatego właśnie, jeśli chcemy dobrze wykorzystać jakiś produkt spożywczy, idealnie byłoby sięgnąć po niego w pierwszych godzinach dnia. Dlatego właśnie woda imbirowa na czczo to sposób na pełne skorzystanie z właściwości leczniczych tej rośliny korzennej.

Czy masz ochotę poznać wynikające z tego korzyści? Koniecznie więc przeczytaj ten artykuł. Z całą pewnością Cię zaskoczy, jaki wiele dobrego może dla Ciebie zrobić woda imbirowa na czczo.

Woda imbirowa na czczo i jej niezwykłe właściwości

Gdy pojawiają się problemy żołądkowe, zazwyczaj sięgamy po herbatę rumiankową bądź miętową. Łagodzą one ból i uczucie pieczenia.

Pomaga zapobiegać problemom żołądkowym

Choć te naturalne remedia mogą być skuteczne, woda imbirowa na czczo wpłynie na Twój żołądek jeszcze lepiej. Dzięki temu efektywniej strawisz wszystko, co dostanie się do Twojego żołądka w ciągu dnia.

Korzeń imbiru

 

Dzięki temu nie będzie konieczne sięganie po inne remedia zwalczające objawy wywołane ciężkostrawnym pożywieniem.

Doskonale wpływa na skórę

Aby mieć piękną skórę, niekoniecznie musisz kąpać się w mleku jak Kleopatra. Istnieją znacznie prostsze rozwiązania, które są znacznie tańsze i równie skuteczne. Woda imbirowa na czczo jest wspaniałym sposobem na piękną i zdrową skórę.

 

Zawarte w niej przeciwutleniacze, minerały i witaminy sprawiają, że stanowi idealny środek odżywczy dla naszej skóry. A wszystko to przy zaledwie kilku minutach przygotowania dziennie.

Kobieta - piękna skóra

Co więcej, woda imbirowa na czczo nie przynosi skutków ubocznych jakie czasami powodują kremy i balsamy pełne środków chemicznych. Fakt, że widocznie zmniejszają one zmarszczki wynika jedynie z tego, że “napompowują” one skórę. Nie poprawiają jednak mikrokrążenia w naszej skórze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zobacz też artykuł: Gładka skóra po 40. roku życia – 8 kluczowych wskazówek

Stanowi skuteczny środek przeciwzapalny

Możliwe, że jest to jedna z najbardziej interesujących nas właściwości. Bóle stawów i mięśni są w dzisiejszych czasach coraz bardziej powszechne. Często wynika to z siedzącego trybu życia, korzystania z urządzeń elektronicznych i pracy przy komputerze.

Z drugiej strony, nie bez znaczenia jest również stres. Zaostrza on wszelkie objawy stanów zapalnych i wywołuje pojawianie się dolegliwości takich jak na przykład migreny. Nie musisz od razu sięgać po środki przeciwbólowe, wykorzystaj najpierw domowe sposoby.

Jeżeli któryś z problemów pojawia się u Ciebie często, koniecznie musisz zacząć szukać alternatyw dla środków farmakologicznych dostępnych w aptekach, bowiem częste ich stosowanie może się negatywnie odbić na Twoim zdrowiu oraz na funkcjonowaniu Twojego organizmu. Ucierpi na tym Twoja wątroba i nerki.

Pomaga wyregulować poziom cukru

Woda imbirowa na czczo stanowi naturalny środek aby zwalczyć cukrzycę. Właściwości imbiru są tak liczne i korzystne, że pozwalają nam zachować glukozę na idealnym poziomie.

Gdy już się tam znajdzie, imbir nie pozwala, by poziom cukru ponownie spadł. Dlatego właśnie warto sięgać po ten napój przed śniadaniem. Jeżeli jednak najdzie Cię ochota na kolejną filiżankę również w ciągu dnia, śmiało – sięgnij po nią. Nie stanie się nic złego.

Przynosi ulgę w dolegliwościach występujących podczas ciąży

Większość ciężarnych kobiet przyznaje, że pierwsze miesiące potrafią być dość uciążliwe.

Poranne mdłości, ciągłe uczucie obrzydzenia w stosunku do konkretnych pokarmów i zapachów oraz inne tego typu objawy, nieco utrudniają cieszenie się tym wyjątkowym momentem w życiu kobiety.

Zmieni się to diametralnie, jeśli w Twoim menu zagości woda imbirowa na czczo każdego poranka. Objawy zmniejszą się lub całkiem znikną, dzięki czemu będziesz w stanie cieszyć się ciążą już od samego jej początku, rozmyślając o małej istotce, która rośnie w Twoim wnętrzu.

Kobieta w ciąży

Koniecznie zobacz też artykuł: Ciąża i stany emocjonalne przyszłej mamy

Woda imbirowa na czczo pomoże Ci przyśpieszyć metabolizm

Jeżeli jesteś na diecie i starasz się uzyskać oraz zachować idealną figurę, woda imbirowa na czczo stanowi doskonałą opcję.

To naturalne remedium ułatwia wchłanianie składników odżywczych obecnych w pożywieniu, po jakie sięgamy. Co więcej, działa jako naturalny diuretyk.

Dzięki temu skutecznie pozbędziesz się wszystkiego tego, co szkodzi Twojemu organizmowi. Zachowasz jednak to, co sprzyja Twojemu zdrowiu i utrzymuje Cię w idealnych wymiarach, pomagając osiągnąć upragnioną masę ciała.

Jak widzisz, woda imbirowa na czczo stanowi remedium o nieocenionej wartości. Mimo tego, że w niektórych miejscach świata roślina ta nie jest tak znana, można znaleźć ją w przystępnych cenach w supermarketach bądź w sklepach ze zdrową żywnością.

Jeżeli zatem chcesz poświęcić swojemu zdrowiu więcej uwagi i zadbać o swoje dobre samopoczucie, niech woda imbirowa na czczo stanie się częścią Twojej regularnej diety. Pozytywne rezultaty pojawią się już wkrótce.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Stoilova, I., Krastanov, A., Stoyanova, A., Denev, P., & Gargova, S. (2007). Antioxidant activity of a ginger extract (Zingiber officinale). Food Chemistry. https://doi.org/10.1016/j.foodchem.2006.06.023
  • Shirin, A. P. R., & Jamuna, P. (2016). Chemical composition and antioxidant properties of ginger root (Zingiber officinale). Journal of Medicinal Plants Research. https://doi.org/10.5897/jmpr09.464
  • Chang, J. S., Wang, K. C., Yeh, C. F., Shieh, D. E., & Chiang, L. C. (2013). Fresh ginger (Zingiber officinale) has anti-viral activity against human respiratory syncytial virus in human respiratory tract cell lines. Journal of Ethnopharmacology. https://doi.org/10.1016/j.jep.2012.10.043

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.