Domowe sposoby na zapalenie oskrzeli

Kwiecień 30, 2015

Zapalenie oskrzeli to zapalenie kanalików doprowadzających powietrze do płuc, któremu towarzyszy zwiększone wydzielanie śluzu i jego zastój w świetle oskrzeli. Wydalenie śluzu może złagodzić objawy choroby takie jak duszność, kaszel, brak apetytu. Bronchitis czyli zapalenie oskrzeli to stan zapalny błony śluzowej wyścielającej kanaliki oskrzelowe . Choroba może występować pod dwoma postaciami: ostrą lub przewlekłą – znacznie trudniejszą do wyleczenia. Jeśli chcemy szybko wrócić do zdrowia, proponujemy stosować naturalne zabiegi z użyciem roślin leczniczych.

Domowe sposoby na zapalenie oskrzeli

Zapalenie kanalików oskrzelowych wywołuje wydzielanie dużej ilości śluzu, który jest wydalany w postaci wydzieliny.  Szybkie usunięcie śluzu przynosi ulgę chorym na zapalenie oskrzeli, ponieważ dzięki oczyszczeniu dróg oddechowych, znacznie polepsza się przepływ powietrza. Naturalne metody na zapalenie oskrzeli opierają się przede wszystkim na naturalnych składnikach przeciwzapalnych, które łagodzą objawy choroby.

Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na zapalenie oskrzeli.

Domowy sposób z użyciem kurkumy

2#:zapalenie-oskrzeli.jpg

Kurkuma jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na złagodzenie objawów zapalenia oskrzeli. Roślina ta pochodzi z Indii, gdzie od czasów starożytnych była wykorzystywana do leczenia rozmaitych chorób. Kurkumę możemy nabyć w sproszkowanej postaci a sposób jej przygotowania jest bardzo prosty: należy rozpuścić pół łyżeczki przyprawy w 1/2 szklanki ciepłego mleka. Napój powinno się pić trzy razy dziennie między posiłkami.

Domowy sposób z użyciem imbiru, miodu i cytryny

3#:zapalenie-oskrzeli.jpg
Badania naukowe wykazują, że imbir pomaga w utrzymaniu zdrowej flory jelitowej, wspomaga trawienie tłuszczów oraz przynosi ulgę układowi trawiennemu.

Imbir jest niezwykle skuteczny w naturalnym leczeniu zapalenia oskrzeli. Można przyjmować go w formie herbaty – pół łyżeczki korzenia imbiru wrzucamy do filiżanki z gorącą wodą, osładzamy łyżeczką miodu i dodajemy kilka kropel soku z cytryny. Ten domowy środek należy spożywać trzy razy dziennie między posiłkami.

Domowy sposób z użyciem cebuli

4#:zapalenie-oskrzeli-Cebula-i-czosnek.jpg

Cebula w towarzystwie czosnku od dawien dawna jest wykorzystywana do domowego leczenia rozmaitych chorób. Warzywo to jest naturalnym środkiem wykrztuśnym  – dlatego też pomaga usunąć wydzielinę i zapobiega tworzeniu się nowych złogów, łagodząc zapalenie kanalików oskrzelowych.

Sposób jej spożywania jest bardzo prosty: wystarczy łyżka soku z cebuli każdego dnia na czczo. Możesz pić sok nawet wtedy, gdy nie cierpisz na zapalenie oskrzeli – wzmocnisz w tej sposób organizm przed nadejściem zimy i zapobiegniesz zapaleniu oskrzeli.

Masaż na zapalenie oskrzeli

W leczeniu zapalenia oskrzeli i – przede wszystkim – astmy oskrzelowej zaleca się drenaż limfatyczny.

Technika ta polega na polega na delikatnym ucisku kolistymi lub spiralnymi ruchami dłoni terapeuty. Drenaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych pomagając pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu.

WIĘCEJ DLA CIEBIE