Domowe sposoby na zapalenie oskrzeli

Domowe sposoby na zapalenie oskrzeli

Ostatnia aktualizacja: 25 marca, 2019

Zapalenie oskrzeli to zapalenie kanalików doprowadzających powietrze do płuc, któremu towarzyszy zwiększone wydzielanie śluzu i jego zastój w świetle oskrzeli. Wydalenie śluzu może złagodzić objawy choroby takie jak duszność, kaszel, brak apetytu.

Bronchitis czyli zapalenie oskrzeli to stan zapalny błony śluzowej wyścielającej kanaliki oskrzelowe. Choroba może występować pod dwoma postaciami: ostrą lub przewlekłą – znacznie trudniejszą do wyleczenia.

Jeśli chcemy szybko wrócić do zdrowia, proponujemy stosować naturalne zabiegi z zastsowaniem roślin leczniczych.

Domowe sposoby na zapalenie oskrzeli

Zapalenie kanalików oskrzelowych wywołuje wydzielanie dużej ilości śluzu, który jest wydalany w postaci wydzieliny. Szybkie usunięcie śluzu przynosi natychmiastową ulgę chorującym, ponieważ dzięki oczyszczeniu dróg oddechowych, znacznie polepsza się przepływ powietrza.

Naturalne metody lecznicze na zapalenie oskrzeli opierają się przede wszystkim na naturalnych składnikach przeciwzapalnych, które łagodzą objawy choroby.

Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na zapalenie oskrzeli.

Domowy sposób z użyciem kurkumy

Kurkuma jest jednym z najskuteczniejszych domowych sposobów na złagodzenie objawów zapalenia oskrzeli. Roślina ta pochodzi z Indii, gdzie od czasów starożytnych była wykorzystywana do leczenia rozmaitych chorób.

Kurkumę możemy nabyć w sproszkowanej postaci a sposób jej przygotowania jest bardzo prosty: należy rozpuścić pół łyżeczki przyprawy w 1/2 szklanki ciepłego mleka. Napój powinno się pić trzy razy dziennie między posiłkami.

Sposób na zapalenie oskrzeli kurkuma

Domowy sposób z użyciem imbiru, miodu i cytryny

imbir na zapalenie oskrzeli

Imbir jest niezwykle skuteczny w naturalnym leczeniu zapalenia oskrzeli. Można przyjmować go w formie herbaty – pół łyżeczki korzenia imbiru wrzucamy do filiżanki z gorącą wodą, osładzamy łyżeczką miodu i dodajemy kilka kropel soku z cytryny. Ten domowy środek należy spożywać trzy razy dziennie między posiłkami.

Badania naukowe wykazują, że imbir pomaga w utrzymaniu zdrowej flory jelitowej, wspomaga trawienie tłuszczów oraz przynosi ulgę układowi trawiennemu.

Domowy sposób z użyciem cebuli

Cebula w towarzystwie czosnku od dawien dawna jest wykorzystywana do domowego leczenia rozmaitych chorób.

Warzywo to jest naturalnym środkiem wykrztuśnym, dlatego też pomaga usunąć wydzielinę i zapobiega tworzeniu się nowych złogów, łagodząc zapalenie kanalików oskrzelowych.

cebula na zapalenie oskrzeli

Sposób jej spożywania jest bardzo prosty: wystarczy łyżka soku z cebuli każdego dnia na czczo.

Możesz pić sok nawet wtedy, gdy nie cierpisz na zapalenie oskrzeli. W ten sposób wzmocnisz organizm przed nadejściem zimy i zapobiegniesz zapaleniu oskrzeli.

Masaż na zapalenie oskrzeli

W leczeniu zapalenia oskrzeli i – przede wszystkim – astmy oskrzelowej zaleca się drenaż limfatyczny.

Technika ta polega na polega na delikatnym ucisku kolistymi lub spiralnymi ruchami dłoni terapeuty. Drenaż limfatyczny pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych pomagając pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii i toksyn z organizmu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.