Idealne mięśnie brzucha w 2 tygodnie!
Za dwa tygodnie wybierasz się na wakacje? Przypomniałaś sobie, że niebawem bierze ślub Twoja najlepsza przyjaciółka? Chcesz dobrze wyglądać w obcisłych koszulkach? Niektórym może się wydawać, że jest już za późno, żeby zadbać o mięśnie brzucha. Nic bardziej mylnego!
Rzuć okiem na nasz 2-tygodniowy plan, dzięki któremu uda Ci się wyrzeźbić na czas idealne mięśnie brzucha.
Idealne mięśnie brzucha w 2 tygodnie: prawda czy mit?
Jeżeli uważasz, że to niemożliwe wypracować mięśnie brzucha w 15 dni, lepiej, żebyś zaczęła ćwiczyć od razu. Twój brzuch może wyglądać tak, jakbyś przez ostatnie 6 miesięcy nie wychodziła z siłowni (to nie taki zły pomysł, ale nigdy nie masz na to czasu). Wystarczą dwa tygodnie ostrego treningu!
Musisz, przede wszystkim, być zdecydowana i zdeterminowana. Koniecznie dostosuj się do wszystkich poniższych wskazówek. Rezultaty będą widoczne już po kilku dniach.
Dieta + ćwiczenia + postawa = Idealne mięśnie brzucha
To właśnie ta formuła gwarantuje podobne efekty, jak w przypadku tych, którzy spędzają na siłowni całe godziny.
Krok 1: Dieta
Zacznijmy od zasad żywienia. Odgrywają istotną rolę nie tylko jeżeli chodzi o mięśnie brzucha, ale również w przypadku Twojego ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.
Oczywiście, okolice pasa są najbardziej podatne na gromadzenie się tłuszczu, dlatego też konieczna jest odpowiednia dieta. Poniżej przykład:
- Na czczo: Szklanka soku z jagód, albo filiżanka zielonej herbaty lub wyciśnięty sok z jednej cytryny.
- Śniadanie: Odczekaj pół godziny i zjedz śniadanie. Może to być solidna porcja papai lub płatki owsiane. Świetnie spisuje się też ananas i musli (bez czekolady).
- Drugie śniadanie: Banan, pomarańcza lub jabłko. Jeżeli dysponujesz czasem, przygotuj sobie koktajl z marchewki i selera.
- Obiad: Pora na ciepły posiłek, np. bulion. Do tego surówka z warzyw. Na koniec, filiżanka zielonej lub czerwonej herbaty.
- Podwieczorek: Sok ze świeżych owoców (wybierz te, które lubisz). Jeżeli odczuwasz głód, zjedz trochę musli lub jabłko.
- Kolacja: Porcja zupy albo bulionu, ziemniak pieczony z dodatkiem oliwy z oliwek i płatki owsiane z mlekiem migdałowym.
- Przed snem: Dwa jabłka, które pomogą Ci oczyścić organizm i unikną uczucia głodu przez całą noc.
Przeczytaj koniecznie: Idealna dieta odchudzająca – czyli stracić kilogramy
Krok 2: Aktywność fizyczna
Pora poruszać szkieletem (a przede wszystkim brzuchem). Zacznij od rozciągnięć, od 5 do 10 minut, potem szybki, 15-minutowy spacer, a na koniec brzuszki.
Pierwsze 2 – 3 dni staraj się nie przesadzać z ich ilością.
- Pierwsza seria: Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach, połóż stopy na podłodze, a dłonie na karku. Podnoś się powoli, aż dosięgniesz kolan. Wróć do pozycji wyjściowej. To jest jedno powtórzenie. Do piątego dnia wykonuj 10 powtórzeń, do dziesiątego dnia 20 powtórzeń, a potem 30.
- Druga seria: Wyprostuj nogi i połóż dłonie na pośladkach. Podnoś nogi tak, jakbyś zamierzała dotknąć sufitu czubkami palców – bez uginania kolan – aż do uzyskania kąta 90 stopni względem reszty ciała. Staraj się wykonywać to ćwiczenie powoli. Wróć do pozycji wyjściowej. Tak jak poprzednio, zacznij od 10, potem 20, a ostatnie pięć dni 30 powtórzeń.
- Trzecia seria: Połóż się na boku. Możesz lekko ugiąć nogi w kolanach. Ręką, która znajduje się przy podłodze, złap się za przeciwne biodro, a drugą za głowę. Podnieś górną część ciała tyle ile możesz. Zrób 10 powtórzeń na każdym boku.
- Czwarta seria: Zacznij tak samo jak w przypadku drugiej serii. Powoli podnoś nogi, ale nie tak wysoko jak poprzednio. Gdy będą już około 10 cm od podłogi, przytrzymaj je w tej pozycji, uciskając mięśnie brzucha. Podnieś o kolejne 5 cm i znowu przytrzymaj. Potem jeszcze wyżej, aż do osiągnięcia kąta 90 stopni. Opuść nogi powoli.
Krok 3: Postawa
Pozycja, którą przyjmujesz podczas siedzenia, również wpływa na mięśnie brzucha. Plecy zawsze wyprostowane, a brzuch zaciśnięty.
Jeżeli zapominasz o odpowiedniej postawie, na przykład w pracy, przyklej sobie notatkę na monitorze komputera lub ustaw przypomnienie w telefonie. W końcu się przyzwyczaisz.
Zobacz także: Lepsza postawa – zastosuj tych 8 wskazówek
Dodatkowy krok: Pij duże ilości wody
Jeżeli nie przepadasz za wodą, możesz pijać herbaty albo napary (bez cukru), świeżo wyciśnięte soki lub jadać produkty, takie jak pomidory, jabłka czy pomarańcze.