Idealne mięśnie brzucha w 2 tygodnie!

Idealne mięśnie brzucha w 2 tygodnie!

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 25 maja, 2022

Za dwa tygodnie wybierasz się na wakacje? Przypomniałaś sobie, że niebawem bierze ślub Twoja najlepsza przyjaciółka? Chcesz dobrze wyglądać w obcisłych koszulkach? Niektórym może się wydawać, że jest już za późno, żeby zadbać o mięśnie brzucha. Nic bardziej mylnego!

Rzuć okiem na nasz 2-tygodniowy plan, dzięki któremu uda Ci się wyrzeźbić na czas idealne mięśnie brzucha.

Idealne mięśnie brzucha w 2 tygodnie: prawda czy mit?

Jeżeli uważasz, że to niemożliwe wypracować mięśnie brzucha w 15 dni, lepiej, żebyś zaczęła ćwiczyć od razu. Twój brzuch może wyglądać tak, jakbyś przez ostatnie 6 miesięcy nie wychodziła z siłowni (to nie taki zły pomysł, ale nigdy nie masz na to czasu). Wystarczą dwa tygodnie ostrego treningu!

Płaski brzuch

Musisz, przede wszystkim, być zdecydowana i zdeterminowana. Koniecznie dostosuj się do wszystkich poniższych wskazówek. Rezultaty będą widoczne już po kilku dniach.

Dieta + ćwiczenia + postawa = Idealne mięśnie brzucha

To właśnie ta formuła gwarantuje podobne efekty, jak w przypadku tych, którzy spędzają na siłowni całe godziny.

Krok 1: Dieta

Zacznijmy od zasad żywienia. Odgrywają istotną rolę nie tylko jeżeli chodzi o mięśnie brzucha, ale również w przypadku Twojego ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia.

Dieta śródziemnomorska

Oczywiście, okolice pasa są najbardziej podatne na gromadzenie się tłuszczu, dlatego też konieczna jest odpowiednia dieta. Poniżej przykład:

  • Na czczo: Szklanka soku z jagód, albo filiżanka zielonej herbaty lub wyciśnięty sok z jednej cytryny.
  • Śniadanie: Odczekaj pół godziny i zjedz śniadanie. Może to być solidna porcja papai lub płatki owsiane. Świetnie spisuje się też ananas i musli (bez czekolady).
  • Drugie śniadanie: Banan, pomarańcza lub jabłko. Jeżeli dysponujesz czasem, przygotuj sobie koktajl z marchewki i selera.
  • Obiad: Pora na ciepły posiłek, np. bulion. Do tego surówka z warzyw. Na koniec, filiżanka zielonej lub czerwonej herbaty.
  • Podwieczorek: Sok ze świeżych owoców (wybierz te, które lubisz). Jeżeli odczuwasz głód, zjedz trochę musli lub jabłko.
  • Kolacja: Porcja zupy albo bulionu, ziemniak pieczony z dodatkiem oliwy z oliwek i płatki owsiane z mlekiem migdałowym.
  • Przed snem: Dwa jabłka, które pomogą Ci oczyścić organizm i unikną uczucia głodu przez całą noc.

Krok 2: Aktywność fizyczna

Pora poruszać szkieletem (a przede wszystkim brzuchem). Zacznij od rozciągnięć, od 5 do 10 minut, potem szybki, 15-minutowy spacer, a na koniec brzuszki.

Bieganie

Pierwsze 2 – 3 dni staraj się nie przesadzać z ich ilością.

  • Pierwsza seria: Połóż się na plecach, zegnij nogi w kolanach, połóż stopy na podłodze, a dłonie na karku. Podnoś się powoli, aż dosięgniesz kolan. Wróć do pozycji wyjściowej. To jest jedno powtórzenie. Do piątego dnia wykonuj 10 powtórzeń, do dziesiątego dnia 20 powtórzeń, a potem 30.
  • Druga seria: Wyprostuj nogi i połóż dłonie na pośladkach. Podnoś nogi tak, jakbyś zamierzała dotknąć sufitu czubkami palców – bez uginania kolan – aż do uzyskania kąta 90 stopni względem reszty ciała. Staraj się wykonywać to ćwiczenie powoli. Wróć do pozycji wyjściowej. Tak jak poprzednio, zacznij od 10, potem 20, a ostatnie pięć dni 30 powtórzeń.
  • Trzecia seria: Połóż się na boku. Możesz lekko ugiąć nogi w kolanach. Ręką, która znajduje się przy podłodze, złap się za przeciwne biodro, a drugą za głowę. Podnieś górną część ciała tyle ile możesz. Zrób 10 powtórzeń na każdym boku.
  • Czwarta seria: Zacznij tak samo jak w przypadku drugiej serii. Powoli podnoś nogi, ale nie tak wysoko jak poprzednio. Gdy będą już około 10 cm od podłogi, przytrzymaj je w tej pozycji, uciskając mięśnie brzucha. Podnieś o kolejne 5 cm i znowu przytrzymaj. Potem jeszcze wyżej, aż do osiągnięcia kąta 90 stopni. Opuść nogi powoli.

Krok 3: Postawa

Pozycja, którą przyjmujesz podczas siedzenia, również wpływa na mięśnie brzucha. Plecy zawsze wyprostowane, a brzuch zaciśnięty.

Odpowiednia postawa

Jeżeli zapominasz o odpowiedniej postawie, na przykład w pracy, przyklej sobie notatkę na monitorze komputera lub ustaw przypomnienie w telefonie. W końcu się przyzwyczaisz.

Dodatkowy krok: Pij duże ilości wody

Jeżeli nie przepadasz za wodą, możesz pijać herbaty albo napary (bez cukru), świeżo wyciśnięte soki lub jadać produkty, takie jak pomidory, jabłka czy pomarańcze.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.