Domowe sposoby na cellulit - proste i tanie
Jeżeli cellulit jest Twoim koszmarem, dziś poznasz kilka domowych sposobów na to, jak z nim walczyć. Są one bardzo proste i co najważniejsze, nie będziesz musiała wydawać fortuny na drogie kosmetyki i zabiegi. Istnieje wiele naturalnych środków, które poprawią Twój wygląd i sprawią, że poczujesz się piękniejsza i atrakcyjniejsza.
Dziś dowiesz się wszystkiego na temat tych prostych metod, które sprawią, że cellulit stanie się znacznie mniej widoczny. Najważniejsze, aby pamiętać o tym, by dokładnie złuszczyć skórę miejsc, gdzie wystąpił cellulit przed zastosowaniem naturalnych kosmetyków.
Złuszczający masaż przeprowadzony w strefach ciała dotkniętych cellulitem spowoduje przemieszczanie się tłuszczu, a wraz z nim zgromadzonych toksyn i zbędnych substancji. Dzięki temu zostaną one sprawniej przetransportowane do krwi, a to umożliwi ich usunięcie.
Uwaga: Przed zastosowaniem naturalnych środków zwalczających cellulit zawsze należy wykonać masaż złuszczający.
Jak zwalczyć cellulit?
Krok pierwszy: Złuszczanie
To bardzo proste. Użyj odrobiny oliwy z oliwek lub oleju słonecznikowego i rozprowadź na całym ciele . Po upływie 15 minut weź gorący prysznic (jeżeli masz problemy z żylakami wystarczy, jeżeli woda będzie ciepła).
Następnie przy użyciu mydła i naturalnej gąbki lub szczotki z naturalnym włosiem dokładnie umyj części ciała, które dotknął cellulit.
Dzięki temu zabiegowi usunięte zostaną martwe komórki naskórka, co dodatkowo oczyści pory skóry. W ten sposób nałożone później kosmetyki będą mogły lepiej i efektywniej działać. Pamiętaj, że po zakończeniu złuszczania zawsze dobrze jest nawilżyć skórę.
Można zastosować do tego naturalne olejki lub oliwę z oliwek.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Naturalne mydło owsiane i jego moc złuszczająca
Krok drugi
Sposób pierwszy – oliwa z oliwek i cytryna na cellulit
Należy obrać kilka cytryn, umieścić skórki w słoiku i zalać oliwą z oliwek tak, aby płyn przykrył skórki. Zamknąć naczynie i pozostawić w ciemnym, chłodnym miejscu na tydzień. Naczynie przed użyciem powinno zostać wysterylizowane, aby uniknąć obecności innych substancji.
Po upływie tygodnia mieszankę należy przelać przez sitko i uzupełnić oliwą z oliwek.
Pamiętaj, że cytrynę należy rozcieńczyć, ponieważ ma silne właściwości ściągające, a kwaśny odczyn może wywrzeć niepożądany wpływ na skórę.
Ponadto, lepiej stosować miksturę na noc, ponieważ olejki cytrusowe są światłoczułe i przy kontakcie z promieniami słonecznymi mogą powodować oparzenia.
Sposób drugi – pestki awokado na cellulit
Innym produktem używanym na cellulit jest awokado. Cztery duże pestki awokado należy rozdrobnić na małe kawałki. Im mniejsze, tym lepiej. Pamiętaj, że ta część owocu jest twarda, dlatego w rozdrobnieniu możesz posłużyć się tarką.
Następnie rozgniecione nasiona należy umieścić w słoiku i zalać oliwą z oliwek, olejem lnianym lub ze słonecznika. Tak przygotowaną mieszankę odstawić w ciemne miejsce na trzy dni. Po upływie tego czasu naczynie należy umieścić w lodówce w celu uniknięcia pojawienia się pleśni.
Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Pestka awokado i jej genialne zastosowania
Krok trzeci
Ostatnim krokiem jest zastosowanie tych preparatów na części ciała, gdzie wystąpił cellulit. Należy je nakładać na kilka minut i powtarzać ten zabieg przynajmniej raz w tygodniu.
Dwie powyższe naturalne mieszanki stosowane regularnie znacznie poprawią wygląd Twojego ciała. Nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś zrób pierwszy krok i zmniejsz widoczny cellulit w zaciszu domowym.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Jiménez, I. V. D. (2012). Celulitis: definición, etiología y manifestaciones clínicas. Revista de Enfermedades Infecciosas en Pediatría, 25(100), 130-131. https://www.medigraphic.com/cgi-bin/new/resumen.cgi?IDARTICULO=43185
- De Peña, J., & Hernández-Pérez, M. (2005). Lipodistrofia ginecoide (celulitis). Rev Cent Dermatol Pascua, 14(3), 132-135. https://pdfs.semanticscholar.org/1d9c/3d1c565b41409cf5c55c15a6360d39398f72.pdf
- Jarrassier, A., Rouquie, D., Libert, N., Masson, Y., Constantin, P., & de Rudnicki, S. (2016). Celulitis, fascitis, miositis y gangrena gaseosa. EMC-Anestesia-Reanimación, 42(4), 1-15. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1280470316807252
- Dabas, D. (2019). Anti-Inflammatory Properties of a Colored Avocado Seed Extract. https://www.researchgate.net/profile/Deepti_Dabas/publication/330259908_Anti-Inflammatory_Properties_of_a_Colored_Avocado_Seed_Extract/links/5c361cc4a6fdccd6b59f01a4/Anti-Inflammatory-Properties-of-a-Colored-Avocado-Seed-Extract.pdf