Cynamon z miodem - prawdziwy eliksir zdrowia!
Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Matka Natura obdarowuje nas wspaniałymi sposobami na najróżniejsze dolegliwości. Do najlepszych naturalnych remediów z pewnością należą cynamon i miód.
Zdarza się, że pośpiech i stres zmuszają nas do kupowania gotowych witamin w aptekach. My, z kolei, polecamy odpowiednią, zrównoważoną dietę. W tym artykule zajmiemy się jednym z najstarszych przepisów na zdrowie. Cynamon i miód posiadają szereg zbawiennych właściwości i dzisiaj sobie o nich powiemy.
Cynamon z miodem: sprzymierzeniec Twojego serca
Aby maksymalnie wykorzystać wszystkie właściwości remedium, spożywaj je z samego rana.
W ten sposób zadbasz o zdrowie Twojego serca:
- Miód i cynamon posiadają właściwości przeciwzapalne. Dbają o nasze żyły i tętnice.
- Ponadto wzmacniają mięśnie serca i regulują ciśnienie krwi.
- Zwalczają miażdżycę i równoważą poziom cholesterolu we krwi.
Sposób na lepszą przemianę materii
Jeżeli miewasz problemy z nadkwaśnością i słabą przemianą materii, zastosuj się do poniższych zaleceń:
- Jadaj jedną łyżkę stołową miodu (25 g) wymieszaną z jedną łyżką stołową cynamonu (10 g) na 20 minut przed każdym posiłkiem.
- Dzięki temu będziesz mogła kontrolować poziom kwasów żołądkowych, które są niezbędne do prawidłowego trawienia. Przy okazji unikniesz też stanów zapalnych.
- Cynamon przyspiesza trawienie ciężkich potraw, takich jak mięso.
- Twoje jelita pozbędą się toksyn i grzybów, co sprawi, że lepiej wchłoną składniki odżywcze.
Cynamon z miodem na odchudzanie
Nie chodzi o to, że mają działanie odchudzające. Konieczna jest odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Miód z cynamonem zadziała, jako wsparcie i przyspieszy proces utraty wagi.
- Nasze remedium spożywamy codziennie rano na czczo i popijamy szklanką wody. Czekamy pół godziny i dopiero wtedy jemy śniadanie.
- Proces powtarzamy przed pójściem spać. W ten sposób Twój metabolizm będzie mógł pracować również w godzinach nocnych. Potrzeba jedynie trochę cierpliwości.
Pożegnaj się z trądzikiem i wągrami
Wyskoczył Ci pryszcz i nie wiesz jak temu zaradzić? Nie martw się! Nasze remedium rozwiązuje też problemy natury estetycznej. Warto wiedzieć, że podczas Drugiej Wojny Światowej, kiedy brakowało antybiotyków, pielęgniarki z Czerwonego Krzyża używały miodu do łagodzenia zainfekowanych ran.
Pamiętaj więc, że masz pod ręką naturalny antybiotyk, który rozwiąże problem. Wystarczy przygotować mieszankę z cynamonu i miodu i nałożyć bezpośrednio na skórę. Czekamy pół godziny i zmywamy ciepłą wodą. Rezultaty są niesamowite!
Cynamon z miodem na bóle reumatyczne
Wiele badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Kopenhadze udowodniło, że jest to świetne remedium na bóle reumatyczne. Potrzeba jedynie stałości i cierpliwości. Rezultaty są widoczne mniej więcej po miesiącu. Poniżej znajdziesz podstawowe wskazówki:
Jak przygotować lekarstwo na bóle reumatyczne?
- 1 łyżka stołowa miodu (25 g)
- 1 łyżka stołowa cynamonu w proszku (10 g)
Wystarczy wymieszać ze sobą oba składniki. Pamiętaj, że cynamon i miód zażywamy w proporcjach 1:2. Codziennie rano na czczo, przez co najmniej 30 – 35 dni. Zauważysz, że obrzęk powoli się zmniejsza, a bóle nie są już tak silne. Naprawdę warto spróbować.
Cynamon z miodem do pielęgnacji urody
Jeżeli czujesz się świetnie od wewnątrz, widać to również na zewnątrz. Miód z cynamonem hamuje proces oksydacji komórek, odpowiedzialnej za starzenie się organizmu.
Poniżej znajdziesz wspaniały przepis na młodość. Będziesz zachwycona!
Koniecznie przeczytaj: Spalanie tkanki tłuszczowej – 10 produktów
Składniki
- łyżka stołowa miodu (25 g)
- łyżka stołowa cynamonu (10 g)
- szklanka wody
Sposób przygotowania
- Na początek podgrzewamy szklankę wody. Powinna być ciepła; ani zimna, ani zbyt gorąca.
- Następnie rozpuszczamy w niej miód i cynamon, i pijamy codziennie rano, na pusty żołądek.
- Najpierw zauważysz, że Twój układ trawienny działa dużo lepiej, przestaniesz mieć problemy z zatrzymywaniem płynów i od razu poczujesz się lżejsza. Ta wewnętrzna równowaga będzie potem widoczna na Twojej skórze. Oprzesz się pokusie?
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Accame MEC. Actividad terapéutica de la corteza de canela. Panorama actual del medicamento 2009; 33 (325). Available at: https://botplusweb.portalfarma.com/Documentos/2009/8/31/40074.pdf. Accessed 01/11, 2019.
- Bernardini C. La canela: De reconocidas propiedades digestivas. Integral: Vive mejor en un mundo mejor 2013 (408): 72-73. Available at: https://dialnet.unirioja.es/servlet/articulo?codigo=4512567. Accessed 01/11, 2019.
- Porras JEH, Fonseca Lazcano JA, Cárdenas CMH. Administración de tiamina en el paciente crítico para optimizar el metabolismo de carbohidratos y disminuir los requerimientos de insulina. Medicina Crítica 2013; 27 (3): 132-137. Available at: http://www.medigraphic.com/cgi-bin/new/resumen.cgi?IDARTICULO=43725. Accessed 01/11, 2019.