Skóra twarzy – zapomnij o tych 8 produktach!

· Czerwiec 12, 2016
Wprawdzie trik z wykorzystaniem pasty do zębów do wysuszenia pryszczy trądzikowych jest całkiem skuteczny, to jednak nie jest to zalecane rozwiązanie. Powód jest prosty, pasta do zębów może zmienić pH skóry Twojej twarzy, a także pozostawić trwałe na niej ślady.

Aby skóra twarzy stała się piękna i promienna, można zastosować kilka różnych sposobów opartych o naturalne składniki. Są one zalecanym rozwiązaniem, bo nie dość, że wykazują całkiem wysoką skuteczność, to jeszcze wiążą się ze stosunkowo niewielkim ryzykiem wystąpienia negatywnych skutków ubocznych.

Problemem może być jednak to, że niektóre z produktów kosmetycznych dostępnych na rynku w ogóle nie nadaje się do tak delikatnych zastosowań, jak na skóra twarzy i tak naprawdę mogą mieć one szkodliwe działanie.


Należy więc pamiętać o tym, aby zawsze zasięgnąć odpowiednich informacji na temat tego, jakie produkty nie powinny być nigdy stosowane bezpośrednio na skórę, w przeciwnym razie ryzykujesz przypominające Ci o popełnionym błędzie permanentne ślady na twarzy!

Aby upewnić się, że wiesz, jak powinnaś postępować i czego nie stosować na skórę, w dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci zestaw ośmiu najgorszych produktów, jakie możesz brać pod uwagę, jeśli martwi Cię skóra twarzy, ale które jednak lepiej jest pozostawić na półce.

1. Skóra twarzy, a lakier do włosów

Jedną z najprostszych sztuczek na przedłużenie trwałości wykonanego makijażu jest pokrycie go jakimś lakierem do włosów. Jest to jednak duży błąd, którego skutki skóra twarzy bardzo mocno odczuje!

Niektóre z opisywanych produktów zawierają w składzie alkohol, który może zmienić naturalne pH łoju pokrywającego powierzchnię Twojej skóry powodując jej wysuszanie i przedwczesne starzenie się.

Oprócz tego, niektóre spraye do włosów zawierają w swoim składzie związki hydrofobowe, które mogą powodować swędzenie, zaczerwienienie i podrażnienie wrażliwych miejsc, takich, jak skóra twarzy.

2. Masło

Masło

Masło i margaryna są często zalecane jako dobre środki alternatywne do nawilżenia skóry z uwagi na wysoką zawartość przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych.

Jednak w momencie zastosowania tych produktów do twarzy mogą pojawić się problemy skórne, jako że zarówno masło, jak i margaryna mogą zablokować pory i spowodować pojawienie się niepożądanych wyprysków i zaskórników, czyli czegoś, czego skóra twarzy mieć nie powinna.

3. Alkohol

Nacieranie alkoholem znajduje się na przykład na czele listy czynności oferowanych przez zestawy pierwszej pomocy, jako że jest to silny środek dezynfekcyjny, idealny do oczyszczania drobnych ran i eliminowania różnych problemów skórnych.

Skóra twarzy po zastosowaniu na nią alkoholu będzie początkowo sprawiać wrażenie świeżej i jędrnej, ale po kilku minutach może produkt ten może spowodować wystąpienie podrażnienia, suchości i innego rodzaju problemów lub dolegliwości.

Sprawdź więc używane przez siebie produkty do pielęgnacji skóry, aby upewnić się, że nie zawierają one składników na bazie alkoholu.

4. Antyperspirant

Antyperspirant

Dezodoranty oraz antyperspiranty są zazwyczaj stosowane pod pachami w celu zatrzymania nadmiernego pocenia się. Nie oznacza to jednak, że można tak po prostu wykorzystać je na dowolnej części ciała.

Niektóre kobiety nie przestrzegają tego ostrzeżenia i decydują się na stosowanie antyperspirantów na swojej twarzy jeszcze przed nałożeniem makijażu, aby zapobiec późniejszemu rozmywaniu makijażu przez pot. Ale pamiętaj, że skóra twarzy nie lubi tego rodzaju zabiegów, bądź więc ostrożna!

Produkty te mają skłonności do zatykania porów i uniemożliwiają komórkom skóry dostęp do tlenu – który jest niezbędny do usuwania toksyn i innych efektów przemiany materii wewnątrz tkanek.

5. Lakier lub zmywacz do paznokci

Niektórzy artyści zajmujący się makijażem, zwłaszcza twórcy kostiumów sugerują użycie zmywacza do paznokci lub lakieru w celu osiągnięcia określonych efektów wizualnych.

Oczywiście nigdy nie należy postępować w taki sposób, ponieważ niektóre z tych produktów zawierają w swoim składzie akryl, który znany jest ze swoich właściwości wysuszających skórę i na dodatek jest bardzo trudny do usunięcia z powierzchni twarzy po upływie pewnego czasu.

Dlatego też skóra twarzy wymaga stosowania jedynie dedykowanego dla niej makijażu i niczego innego.

6. Ocet winny

Wizażyści zajmujący się makijażem często wymieniają ocet spirytusowy, jabłkowy oraz winny do wykorzystania w roli naturalnego środka tonującego, który pozwala regulować pH skóry i zachować przy tym jej jędrność.

Ale należy pamiętać o tym, że produkty te nie powinny być stosowane w ich naturalnej postaci, a już na pewno nie wtedy, gdy miejscem docelowym jest skóra twarzy. Przyczyna tego stanu rzeczy jest bardzo prosta – ocet zawiera w swoim składzie kwasy, które mogą spowodować poparzenie chemiczne skóry.

Aby wykorzystać korzystne właściwości octu najlepiej jest wymieszać ocet z wodą w stosunku jeden do trzech, a dopiero potem myśleć o użyciu tej mieszaniny na swojej twarzy.

7. Majonez

Majonez

Stary, dobry majonez ma niezwykle cenne właściwości nawilżające, które mogą pomóc w zapewnieniu piękna i połysku Twoim włosom.

Ale nie jest to jednak produkt zalecany do stosowania na skórę, ponieważ zawiera kwasy oraz inne składniki mające skłonność do zatykania porów uniemożliwiając w ten sposób skórze „oddychanie”. A jakie mogą być tego efekty?

Wszystkie te nieestetyczne zaskórniki i pryszcze, które mogą sprawić, że skóra twarzy wygląda na brudną, niezdrową i zaniedbaną.

8. Pasta do zębów

Jedną z bardziej popularnych sztuczek do zwalczania pryszczy i trądziku jest stosowanie pasty do zębów. Wprawdzie może ona skutecznie zadziałać poprzez szybsze wysuszanie powierzchni skóry, ale pociąga to za sobą pewne istotne skutki uboczne.

Przyczyną tego stanu rzeczy jest to, że dostępne na rynku pasty do zębów zazwyczaj zawierają w składzie także inne substancje chemiczne o agresywnym działaniu, czego efektem może być nadmiernie przesuszona i popękana skóra twarzy, a także zaburzenie poziomu jej pH.

Oznacza to, że stosowanie pasty do zębów na twarzy może zaowocować powstaniem nieestetycznych przebarwień i trwałych śladów na skórze.