Makijaż-4 sposoby, by był naprawdę długotrwały

Makijaż-4 sposoby, by był naprawdę długotrwały

Ostatnia aktualizacja: 20 lipca, 2015

Używaj pudru talkowego przed pomalowaniem rzęs, aby tusz wytrzymał dłużej i nie rozmazywał się ani nie zostawiał czarnych, źle wyglądających plam.

Na pewno spotkało cię to niejeden raz: mieć doskonały makijaż wychodząc z domu i zobaczyć, że ten zniknął jednak po dwóch godzinach. Po tak krótkim czasie, nie zostało już ani śladu po twoich cieniach do powiek, podkładzie, różu do policzków i oczywiście pomadce do ust. Chciałabyś poznać kilka prostych sposobów, aby twój makijaż utrzymał się w dobrym stanie nawet przez osiem godzin? W tym artykule wytłumaczymy Ci jak tego dokonać.

Często zdarza się, że poświęcamy dużo czasu na staranne przygotowanie makijażu. Niemniej jednak, po kilku godzinach, upał, pot i inne czynniki sprawiają, że makijaż rozmywa się powoli, aż w końcu definitywnie znika, często zostawiając jeszcze dużo gorszy efekt (która z nas nie zna problemu rozmazanych oczu?). To naprawdę dokuczliwy problem, ale na szczęście możliwy do rozwiązania jeśli będziesz trzymać się wskazówek, które podamy Ci w tym artykule. Na pewno okażą się bardzo przydatne.

Makijaż: proste porady, aby był trwalszy i utrzymywał się dłużej

1. Staranne oczyszczenie twarzy przed makijażem

2#:makijaż.jpg

Przed przygotowaniem makijażu jest niezwykle ważne, aby dokładnie oczyścić twarz, usuwając możliwe resztki wcześniejszych makijaży. Również bardzo istotne jest, by nasza skóra była odpowiednio nawilżona, gdyż tylko wtedy mogą utrzymać się na niej cienie do powiek, podkłady czy róże do policzków. Jak tego jednak dokonać?  Jednym z najprostszych sposobów, który pomoże nam odpowiednio nawilżyć skórę i przygotować ją do makijażu jest wyciąg z rumianku.  Najlepszym sposobem na jego przygotowanie jest zaparzenie dwóch torebeczek rumianku w pół szklanki wody. Przed użyciem zostaw napar na około 10 minut w  lodówce, aby się ochłodził. Następnie za pomocą wacika zmoczonego w tym wywarze oczyszczamy twarz, reaktywując przy tym krążenie i nawilżając naszą skórę. To naprawdę działa!

2. Podkład – najlepsze sposoby, by go nałożyć

Trik, którego używają profesjonalni makijażyści, polega na tym, by po nałożeniu podkładu i pudru delikatnie spryskać twarz wodą mineralną i aloesem . Przy skropieniu trzeba być ostrożnym, tak aby spryskiwanie twarzy przypominało lekki deszcz. Po tym zabiegu, należy nałożyć jeszcze raz puder. W ten sposób makijaż lepiej przylega do skóry i utrzymuje się duzo dłużej.  Przygotowanie mieszanki spryskującej jest bardzo proste: musisz zagotować tylko szklankę wody z łyżą soku z aloesu, dobrze wymieszać, a następnie odstawić do lodówki, by się ochłodził. Na końcu przelej ją do pulweryzatora i gotowe.  Spróbuj, a zobaczysz, że świetnie ci pójdzie i trik ten okaże się naprawdę przydatny.

3. Tusz do rzęs- sposoby, by utrzymywał się na dużo dłużej

 

3# makijaż.jpg

To bardzo proste i praktyczne. Zanim umalujesz rzęsy tuszem, wcześniej pokryj je delikatnie pudrem talkowym. Użyj go naparawdę niewiele i bardzo ostrożnie, ale tak, by utrzymał się na rzęsach. Następnie nałóż, tak jak zawsze, tusz do rzęs i przekonaj się, że dzięki temu wytrzyma dużo dłużej, nie zostawiając ponadto czarnych plamek, które tak strasznie się prezentują.

Weź również pod uwagę, że żeby tusz naprawdę dobrze się utrzymał, jest niezbędne by na rzęsach nie było pozostałości po poprzednim makijażu i wcześniej użytym tuszu. Niestety, nie zawsze odpowiednio usuwamy resztki tuszu do rzęs. Jeśli zazwyczaj używasz tuszu wodoodpornego, musisz pamiętać,że jest naprawdę ciężki do usunięcia, prawie zawsze pozostawia ślady i może pozostawić nas prawie bez rzęs. Polecamy ci, abyś do usunięcia tego rodzaju tuszu użyła mieszanki dwóch składników: olejku kokosowego i oliwy z oliwek. Dzięki nawet małej ilości tej mikstury możemy dokładnie oczyścić rzęsy, nawilżyć je, a ponadto wspierać ich wzrost. To naprawdę niezwykle proste.

4. Pomadka do ust- metody, by wytrzymała jeszcze dłużej

Z doświadczenia wiemy, że szminka do ust, to pierwsza rzecz, która znika z naszego makijażu. Mówienie, picie, jedzenie…. i od razu znika kolor, który wybrałyśmy dla naszych ust. Na rynku są już dostępne pomadki wodoodporne, ale tak jak w przypadku tuszów, jest je również bardzo ciężko zmyć. Niemniej jednak, najlepszych sposobem na to, by szminka utrzymywała się dłużej to po prostu nawilżone, niespierzchnięte usta. Im w lepszym stanie są nasze usta, tym lepiej utrzymuje się na nich pomadka. Najlepszym sposobem jest więc ciągła pielęgnacja ust. W jaki sposób? Proponujemy ci prosty zabieg, który możesz wykonywać co noc. Na początku na usta nałóż balsam do ust, a potem cukier. Następnie, używając wacika nasączonego naparem z rumianku, delikatnie masuj usta. W ten sposób usuwamy z nich martwe skórki.  Na koniec nałóż, po raz kolejny, balsam do ust i zostaw go już na całą noc. Rano obudzisz się z pięknymi ustami, na które bez problemu będziesz mogła nałożyć twoją ulubioną pomadkę.

Nie zwlekaj! Sięgnij po te proste sposoby, żeby na długo dłużej cieszyć się doskonałym makijażem. 

 
4# makijaż.jpg

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Healthline.com What Does It Mean to Exfoliate? Why You Should and How to Start [Online] Available at: www.healthline.com/health/beauty-skin-care/meaning-of-exfoliating
  • Healthline.com What Causes Tingling Lips? [Online] Available at: www.healthline.com/health/tingling-lips

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.