Rumianek lekiem na Hemoroidy

· Kwiecień 21, 2015

Dla wielu osób, hemoroidy nadal stanowią temat tabu. Nikt nie lubi rozmawiać o wstydliwych dolegliwościach, zwłaszcza jeżeli dotyczą one intymnych części ciała, jednak w rzeczywistości hemoroidy są bardzo często spotykaną dolegliwością, której towarzyszy zwykle wiele dodatkowych objawów i bardzo silny ból, który z czasem staje się nie do zniesienia. Odpowiednie leczenie może jednak szybko zniwelować dyskomfort, więc warto o nim przeczytać, aby zasięgnąć informacji i poprawić jakość życia.

Rumianek lekiem na Hemoroidy

Rumianek jest rośliną łatwo spotykaną w każdym ogrodzie, która słynie z wielu właściwości leczniczych, w tym także: zmniejszania i eliminowania hemoroidów. Poniżej podajemy 4 naturalne sposoby na pozbycie się hemoroidów, których podstawowym składnikiem jest właśnie rumianek.

Czym są hemoroidy?

W stanie zapalnym żył odbytnicy i odbytu, w obrębie kanału dochodzi do rozszerzenia się warstwy podśluzówkowej, która zawiera naczynia, wywołując hemoroidy lub żylaki odbytu.krwionośne i tętnice. W normalnych warunkach, zaangażowane są trzy warstwy znajdujące się w prawej ścianie bocznej, lewej i środkowej części kanału, dzięki którym możliwy jest mechanizm wypróżnień.

2#:hemoroidy.Jpg

 

Istnieją różne przyczyny powstawania hemoroidów, a kiedy problem już wystąpi, bardzo prawdopodobne jest, że będzie się on powtarzał, jeżeli będziemy stale narażeni na czynniki, które go wywołują.

Czynniki, które mogą powodować hemoroidy

 • Zaparcia: mogą stać się przewlekłą dolegliwością, zapalenie spowodowane jest uciskaniem żył w kanale odbytu.
 • Czynniki dziedziczne: kiedy masz wrodzone predyspozycje do hemoroidów.
 • Ciąża: szczególnie w ostatnich tygodniach i podczas naturalnego porodu, ciśnienie w jamie brzusznej i wysiłek włożony w parcie mogą być przyczyną stanu zapalnego.
 • Podeszły wiek: Osłabienie funkcjonowania zwieracza odbytu.
 • Biegunka: powoduje podrażnienie.
 • Otyłość: wzrost ciśnienia żylnego, wywołany uciskiem macicy na niektóre żyły jamy brzusznej i miednicy
 • Przebywanie w tej samej pozycji przez dłuższy czas: długotrwała pozycja siedząca lub stojąca bez ruchu może przyczyniać się do stanu zapalnego. Jest to typowe dla niektórych zawodów, w których przez większość dnia przyjmuję się pozycję siedzącą.
 • Nadciśnienie wrotne: ze względu na wzrost ciśnienia krwi na poziomie żyły wrotnej.
 • Nadużywanie środków przeczyszczających: powoduje podrażnienie.
 • Spożywanie pikantnych potraw z dużą ilością przypraw lub soli: powoduje zapalenie błony śluzowej jelit i odbytu.

Jak radzić sobie z problemem

Poniżej podajemy objawy hemoroidów, które czynią je tak uciążliwą dolegliwością. Często zabiegi chirurgiczne są jedynym możliwym rozwiązaniem zalecanym przez specjalistów, jednak zwykle objawy te można łagodzić za pomocą naturalnych środków. Istnieją cztery proste sposoby na łagodzenie objawów hemoroidów z wykorzystaniem rumianku, które są łatwe w przygotowaniu i bardzo skuteczne w działaniu. Najpierw jednak warto upewnić się, że dolegliwość, z którą się borykamy to właśnie hemoroidy.

Objawy hemoroidów

 • Silny ból w okolicy odbytu
 • Jasnoczerwone ślady krwi w stolcu, na papierze toaletowym lub w toalecie (istnieje wiele innych przyczyn krwawienia z odbytu, dlatego warto sprawdzić ten objaw w połączeniu z innymi symptomami)
 • Czarny stolec (niektóre leki, takie jak bizmut oraz pokarmy, takie jak szpinak czy kalmary i zawarty w nich atrament, mogą również powodować podobne objawy)
 • Uczucie palenia lub kłucia w odbycie
 • Wzmożona wilgotność odbytu
 • Plamy na bieliźnie
 • Bardzo rzadko może występować również nieprzyjemny zapach, nietrzymanie moczu i gazów oraz w najbardziej ekstremalnych przypadkach, częściowa lub nawet całkowita niezdolność do wypróżniania się.

Znasz już główne objawy żylaków odbytu i hemoroidów, jednak warto mieć na uwadze również to, że bardzo rzadko ustępują one szybciej niż po siedmiu dniach, jednak dyskomfort i ból z nimi związany można łatwo łagodzić – i tu z pomocą przychodzi nam całkowicie naturalny środek do walki z hemoroidami – rumianek.

Rumianek: Naturalny Sposób na Hemoroidy

2#:herbata-z-rumianku-hemoroidy.jpg

Rumianek posiada wiele właściwości leczniczych: jest uważany za lek na ukojenie nerwów, środek przeciwskurczowy, tonik, lek ułatwiający trawienie, lek przeciwreumatyczny i przeciwzapalny. Rumianek jest też bardzo skuteczny w łagodzeniu objawów hemoroidów. W tym celu, skorzystaj z naszych czterech przepisów na lek z wykorzystaniem rumianku, wybierz swój ulubiony sposób i ciesz się pełnią zdrowia!

Sposób 1: Rumianek i róża

Maść ta jest bardzo skuteczna w działaniu. Jej regularne stosowanie prowadzi do zmniejszenia i usunięcia hemoroidów. Przygotuj 250 ml oleju z kiełków pszenicy, 10 gramów sproszkowanego rumianku i płatków z dwóch róż, i gotuj je na wolnym ogniu przez godzinę. Użyj gazy do odcedzenia i wymieszaj powstałą miksturę z 20 g wosku pszczelego i 20 g lanoliny. Przechowuj preparat w sterylnym pojemniku (z ciepłą przegotowaną wodą), aż ostygnie. Kiedy stężeje, stosuj na hemoroidy codziennie, aż ból ustanie.

Sposób 2: Olej rumiankowy

Olej rumiankowy zakup w aptece i stosuj go bezpośrednio na hemoroidy, aż do złagodzenia objawów.

Sposób 3: Roztwór z rumianku

Metoda ta przynosi rewelacyjne efekty w walce z bólem. Łagodzi i koi stany zapalne. Wystarczy wziąć kąpiel na siedząco z roztworem z rumianku. Roztwór ten łatwo przygotujesz dodając garść kwiatów do trzech litrów wrzącej wody i pozostawiając je na 10 minut. Następnie, odcedź i zmieszaj specyfik z ciepłą wodą w wannie. Kąpiel powinna trwać przynajmniej 15 minut. Stosuj codziennie aż poczujesz się lepiej.

Sposób 4: Herbatka rumiankowa

Środek ten zmniejsza stan zapalny odbytu, zatrzymuje niewielkie krwotoki i pomaga w zabliźnieniu ran. W celu przygotowania herbaty, garść liści rumianku gotuj w jednym litrze wody przez 10 minut. Pozostaw do ostygnięcia i przemywaj hemoroidy tak długo, jak to konieczne.

Jak zapobiec pojawieniu się hemoroidów

Chociaż hemoroidy zwykle pojawiają się bez ostrzeżenia, istnieje kilka metod profilaktycznych, dzięki którym uda ci się uniknąć stanów zapalnych odbytu i odbytnicy.

 • Unikaj prowadzenia siedzącego trybu życia. Ćwicz przynajmniej trzy razy w tygodniu przez minimum pół godziny (spaceruj lub biegaj) w celu poprawy krążenia krwi.
 • Wzbogać swoją dietę o owoce, warzywa i potrawy pełnoziarniste, które pomogą ci uniknąć zaparć.
 • Unikaj pikantnych, mocno doprawionych potraw lub żywności z dużą ilością tłuszczu.
 • Powstrzymaj się od spożywania alkoholu.
 • Odchudzaj się.
 • Pij dużo wody: jest to ważne dla odpowiedniego krążenia krwi.

Jeśli zastosujesz się do powyższych zaleceń, gwarantujemy, że będziesz żyć zdrowo i raz na zawsze zażegnasz problem hemoroidów!