Cellulit – wylecz go alkoholem i rozmarynem

Chociaż można zakupić gotowy już produkt o właściwościach leczniczych na bazie alkoholu i rozmarynu, to jednak najlepiej przygotować go samodzielnie - zagwarantuje to jego czystość i najwyższą jakość.
Cellulit – wylecz go alkoholem i rozmarynem

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Cellulit to częsta dolegliwość pojawiająca się w momencie, gdy dochodzi do powstania stanu zapalnego tkanek miękkich. Może być między innymi oznaką problemów z krążeniem krwi lub funkcjonowaniem układu limfatycznego.

Charakteryzuje się powstawaniem niewielkich grudek tłuszczu tuż pod powierzchnią skóry. Grudki te wyglądają jak małe dołeczki lub powierzchnia skórki pomarańczy.

Ponad 90% kobiet uskarża się na cellulit, którego pośrednią przyczyną są nieustanne zmiany poziomu hormonów, nadwaga lub brak aktywności fizycznej. I choć problem dotyka również mężczyzn, to jednak najczęściej pojawia się u kobiet, niezależnie od wagi ciała.

Jak dotąd nie wykryto bezpośredniej przyczyny cellulitu. Wielokrotnie wykazano, że największy wpływ na cellulit oraz jego intensywność mają złe nawyki żywieniowe i styl życia.

Cellulit – leczenie

Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele produktów kosmetycznych i terapii, których celem jest skuteczne zwalczanie cellulitu i zapewnienie jędrności i gładkości skóry.

Największy problem związany z tymi produktami polega jednak na tym, że są bardzo drogie i przez to trudno dostępne dla wszystkich tych kobiet, które chciałyby z nich korzystać.

udo i cellulit

Dobrą wiadomością jest natomiast to, że dostępne są także środki oparte o w 100% naturalne składniki, dzięki czemu są tanie. Co więcej, w przypadku regularnego stosowania są bardzo skuteczne.

Jednym z nich jest popularny środek do stosowania miejscowego wykorzystujący właściwości alkoholu i rozmarynu. Jego użycie może znacznie zmniejszyć problemy związane z cellulitem.

Środek na cellulit? Dlaczego właśnie ten oparty o alkohol i rozmaryn?

Rozmaryn jest rośliną o niezwykle cennych właściwościach leczniczych. Jednym z najlepszych sposobów na ich wykorzystanie jest wchłonięcie ich przez skórę. Efekt ten najłatwiej uzyskać, przygotowując sobie uprzednio nalewkę na bazie alkoholu i rozmarynu.

Produkt przygotowany z tych składników wykazuje między innymi silne właściwości przeciwzapalne, które poprawiają krążenie krwi, zwalczają zjawisko zatrzymania płynów w organizmie i redukują stany zapalne tkanek.

Nalewka z rozmarynu pomaga także utrzymać jędrność skóry i zapobiec powstawaniu zmarszczek oraz zjawisku zwisającej skóry.

Z powodu cennych właściwości rozmarynu kobiety już od bardzo dawna wykorzystywały go do domowych zabiegów kosmetycznych.

rozmaryn na cellulit

Zanim zdecydujesz się posmarować skórę rozmarynem, musisz wiedzieć, że nie daje on stuprocentowej gwarancji zlikwidowania wszystkich miejsc dotkniętych cellulitem.

Oznacza to, że w celu podjęcia skutecznej walki z tym problemem, musisz także zmienić swoją dietę oraz styl życia.Najlepszą decyzją będzie wprowadzenie do codziennej rutyny ćwiczeń fizycznych i nawyków przyspieszających procesy spalania tłuszczu.

Środek na cellulit oparty o alkohol i rozmaryn

Z uwagi na swoje liczne zastosowania o charakterze leczniczym i terapeutycznym nalewka na bazie rozmarynu jest dostępna pod różnymi postaciami w aptekach i sklepach ze zdrową, naturalną żywnością.

My od siebie polecamy domowe rozwiązanie, jednakże w takim przypadku należy upewnić się, że jest ono w 100% ekologiczne i nie zawiera w składzie żadnych niepożądanych związków chemicznych.

Składniki

  • 5 gałązek świeżego rozmarynu, włącznie z liśćmi i kwiatami
  • 3/4 szklanki alkoholu (np. spirytusu) (150 ml)
  • 1 szczelnie zakręcana butelka ze szkła

Sposób przygotowania nalewki

  • Pokrój świeży rozmaryn na małe kawałki i umieść je w szklanej butelce.
  • Dodaj do niej alkoholu etylowego tak, aby całkowicie zakryć kawałki rośliny.
  • Szczelnie zakręć szklaną butelkę i przechowuj ją w ciemnym miejscu przez 15 dni. Co kilka dni możesz wstrząsać jej zawartością.
  • Po upływie wskazanego czasu użyj czystej ściereczki i przecedź nalewkę. W tym momencie rozmaryn możesz już wyrzucić.
rozmaryn i jego wpływ na ciało

Jak używać tak uzyskany specyfik?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przeprowadzić dokładny peeling skóry wokół miejsca, na które chcesz zastosować nalewkę z rozmarynu. W ten sposób zwiększysz zdolność wchłaniania składników nalewki przez powierzchnię skóry.

  • Po wykonaniu tej czynności dokładnie wysusz dane miejsce, a następne zanurz szmatkę bawełnianą w nalewce z rozmarynu i wcieraj ją w skórę, wykonując delikatne, masujące ruchy okrężne.
  • Pamiętaj, aby wykonywać ruchy od dołu w górę. Zacznij od strefy ponad kolanami i przesuwaj się powoli w górę w kierunku ud i bioder.
  • Skoncentruj się na tylnej części każdej z nóg, tuż poniżej pośladków, czyli tam, gdzie najczęściej występuje cellulit.
  • Pozwól nalewce wchłaniać się przez skórę przez około 15 minut, po czym spłucz nogi zimną wodą.
  • Aby uzyskać najlepsze rezultaty, nałóż na skórę krem ujędrniający.
  • Powtarzaj procedurę każdego dnia, skupiając się na miejscach, w których cellulit stał się najbardziej widoczny.

Weź pod uwagę, że efekty stosowania opisywanej w dzisiejszym artykule nalewki z rozmarynu nie są natychmiastowe. Pierwsze oznaki będzie można dostrzec dopiero po jakimś czasie i tylko wtedy, gdy będziesz konsekwentna.

Staraj się zatem zachować cierpliwość i przestrzegaj wszystkich naszych zaleceń, a wkrótce zauważysz, że nalewka zaczyna działać na Twój cellulit.

Kupuj wszystkie składniki w lokalnych sklepach z produktami ekologicznymi i przygotuj nalewkę w domowym zaciszu zgodnie z powyższym przepisem. W ten sposób będziesz w stanie uzyskać jak największe korzyści.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Merino, J., & Noriega, M. (2011). La piel: Estructura y Funciones. Universidad de Cantabria.
  • Llagostera Pagès, M. (2006). Cuidados de la piel. Atencion Primaria. https://doi.org/10.1157/13094777
  • Manuel Moreno, G. (2012). Definición y clasificación de la obesidad. Revista Médica Clínica Las Condes. https://doi.org/10.1016/S0716-8640(12)70288-2
  • Godínez Gutiérrez, S. A., Marmolejo Orozco, G. E., Márquez Rodríguez, E., Siordia Vázquez, J. de J., & Baeza Camacho, R. (2002). La grasa visceral y su importancia en obesidad. Revista de Endocrinología y Nutrición.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.