3 soki na poprawę krążenia w nogach
Jak donosi Hiszpańskie Towarzystwo Flebologiczne nawet 30% dorosłych cierpi z powodu przewlekłej niewydolności żył. Może to wywoływać na przykład takie dolegliwości jak zmęczenie i opuchlizna nóg oraz stóp czy żylaki. Nie wiesz jak uporać się z tymi problemami? Nie przejmuj się. Już za chwilę przedstawimy Ci przepisy na 3 soki, które w prosty i naturalny sposób poprawią krążenie w nogach.
Wypróbuj je już dziś. Opisywane przez nas soki są w pełni naturalne i bardzo zdrowe!
3 soki na poprawę krążenia w nogach
1. Arbuz, ananas, wiśnie i imbir
Potrzebne składniki
- 2 plastry ananasa
- 1 kawałek arbuza
- 1 szklanka wody
- 10 wiśni
- 1 łyżka startego imbiru
Sposób przygotowania
- Musisz uwierzyć, że sok ten będzie równie smaczny co zdrowy. Zawiera on tylko naturalne składniki, które są potrzebne do zwalczania stanów zapalnych, nawodnienia organizmu i poprawienia krążenia w nogach.
- Zarówno wiśnie jak i imbir pomagają łagodzić ból. Garść wiśni jedzona codziennie znacznie ogranicza uczucie ciężkich nóg oraz występowanie skurczów.
- Soki tego typu doskonale nadają się na przekąskę po ciężkim dniu. Dlaczego? Są one bowiem bardzo nawilżające i dodają energii, która jest niezbędna do normalnego funkcjonowania.
- Sok ten podawaj schłodzony, a w cudowny sposób poprawi on krążenie w Twoich nogach.
Przeczytaj również: Odchudzający koktajl z ananasa i imbiru – przepis
2. Grejpfrut i borówki
Potrzebne składniki
- 1 grejpfrut
- 1 szklanka wody
- 10 borówek
- 1 łyżka startego imbiru
Sposób przygotowania
Świeże soki z grejpfruta zapewniają całą gamę witamin i minerałów potrzebnych do usprawnienia krążenia w nogach. Grejpfrut zawiera bowiem witaminę C oraz przeciwutleniacze, a składniki te wpływają dobrze na zdrowie Twojego serca.
Nie można zapomnieć też o zaletach borówek, które zawsze warto mieć pod ręką, by móc skorzystać z ich właściwości zdrowotnych. Borówki zawierają antocyjany oraz proantocyjanidyny, pigmenty, które pomagają wzmacniać ściany naczyń krwionośnych.
Soki zawierające imbir mają taką zaletę, że doskonale redukują także stany zapalne i ból.
- Wyciśnij sok z grejpfruta i podgrzej go z wodą i imbirem, aby przygotować herbatę. Gdy się zaparzy, wlej wszystko do blendera i dorzuć borówki. Zmiksuj do uzyskania jednolitej konsystencji. Najlepiej jest podawać ten napój schłodzony.
- Pij ten sok na 1,5 godziny przed obiadem, co najmniej 3 razy w tygodniu.
Zobacz także: Owoc grejpfruta- zapobiegaj cukrzycy i nowotworom
3. Marchew, ananas, seler i pietruszka
Potrzebne składniki
- 1 marchewka
- Plasterek ananasa
- 1 szklanka wody
- 2 łodygi selera
- kilka gałązek pietruszki
Sposób przygotowania
- Soki są naprawdę proste w przygotowaniu, a w dodatku zapewniają całą masę substancji odżywczych, które pomagają oczyścić organizm z toksyn. Soki zapewniają także składniki, które wzmacniają naczynia krwionośne i tym samym poprawiają krążenie krwi.
- W tym przepisie bardzo ważna jest pietruszka, ponieważ roślina ta ma niezwykłe właściwości detoksykacyjne, a w dodatku pomaga zwalczać stany zapalne i problemy z krążeniem.
- Najpierw dokładnie umyj wszystkie składniki, następnie wrzuć je do blendera, dodaj wodę i dokładnie zmiksuj.
- Upewnij się, że wszystko zostało dokładnie zmiksowane i ma jednolitą gładką konsystencję.
- Soki z marchewki doskonale nadają się do picia podczas posiłku, na przykład w porze obiadowej. Są przepyszne i na pewno je pokochasz!
Podsumowując: pij codziennie 2 soki przygotowane na podstawie wyżej opisanych przepisów. Są one bardzo proste do przygotowania, a w dodatku niezwykle smaczne.
Soki te nie tylko poprawią Twoje krążenie, ale dodatkowo dostarczą Ci energii potrzebnej do wykonywania codziennych obowiązków.
Pij naturalne soki, a po relaksującym prysznicu zawsze poświęć kilka sekund na schłodzenie wodą stóp i nóg. Będzie to doskonała terapia poprawiająca krążenie w Twoich nogach.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Skerrett PJ, Willett WC. Essentials of healthy eating: a guide. J Midwifery Womens Health. 2010;55(6):492–501. doi:10.1016/j.jmwh.2010.06.019
- Wijeratnam, S. W. (2015). Pineapple. In Encyclopedia of Food and Health. https://doi.org/10.1016/B978-0-12-384947-2.00547-X
- Vasala, P. A. (2012). Ginger. In Handbook of Herbs and Spices: Second Edition. https://doi.org/10.1533/9780857095671.319
- Ellul, P., Lelivelt, C., Naval, M. M., Noguera, F. J., Sanchez, S., Atarés, A., … Dirks, R. (2007). Watermelon. In Biotechnology in Agriculture and Forestry. https://doi.org/10.1007/978-3-540-49161-3_6
- Jideani, I. A., Takalani, T., Jideani, V. A., & Siddiq, M. (2012). Grapefruit. In Tropical and Subtropical Fruits: Postharvest Physiology, Processing and Packaging. https://doi.org/10.1002/9781118324097.ch19
- Punja, Z. K., Jayaraj, J., & Wally, O. (2007). Carrot. In Biotechnology in Agriculture and Forestry. https://doi.org/10.1007/978-3-540-36752-9_15