Wodorowęglan sodu koszmarem dla farmaceutów
Wodorowęglan sodu był stosowany już w starożytności jako środek korzystnie wpływający na zdrowie, urodę, a nawet znalazł swoje zastosowanie przy wykonywaniu niektórych obowiązków domowych. Substancja ta wciąż w wielu laboratoriach świata jest poddawana dalszym badaniom, by jeszcze dokładniej poznać jej właściwości i jeszcze lepiej je wykorzystać.
Dla wielu osób wciąż pozostaje zagadką, jak wodorowęglan sodu może być korzystniejszy i efektywniejszy w działaniu niż wiele środków farmaceutycznych.
Dzisiaj nie ma jeszcze dowodów na to, że wodorowęglan sodu może zapobiegać i pomóc w zwalczaniu wielu chorób przewlekłych takich jak rak czy cukrzyca, jednak wielu specjalistów docenia korzystny wpływ substancji na zdrowie i coraz częściej zaleca jego zastosowanie.
Co kryje wodorowęglan sodu?
Wszyscy powinniśmy zwrócić nieco więcej uwagi na wodorowęglan sodu i uwzględnić jego korzystne właściwości i możliwość wykorzystania w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.
Niejednokrotnie już produkt ten był stosowany przez onkologów, a wszystko dzięki zdolności zmniejszania skutków ubocznych chemioterapii i radioterapii na ważne narządy takie jak wątroba czy nerki.
W wielu częściach świata od jakiegoś czasu stosuje się miksturę alkalizującą przygotowaną z małych dawek węglowodanu sodu i wody, którą leczona jest nadkwasowość i inne problemy zdrowotne z nią związane.
W miarę poznawania właściwości sody oczyszczonej w wielu miejscach ratunkowych zdecydowano się na wprowadzenie jej jako substancji leczniczej mogącej uratować ludzkie życie.
Odkryto, że kombinacja węglowodanu sodu z innymi substancjami jak na przykład jodem czy chlorkiem magnezu tworzy skuteczny środek mogący znaleźć zastosowanie w terapiach leczniczych wielu chorób.
Wodorowęglan sodu, a pH organizmu
Jedną z głównych zalet, jakie stoją za węglowodanem sodu, jest jego zdolność do naturalnej alkalizacji środowiska wewnętrznego organizmu. Gdy w ciele dochodzi do spadku jonów wodorowęglanowych, spada pH krwi, co zaczyna powodować wiele poważnych problemów zdrowotnych w tym chorób związanych z zakwaszeniem organizmu.
Fakt, że komórki organizmu lepiej czują się w środowisku lekko zasadowym, tylko dodatkowo potwierdza skuteczność wodorowęglanu sodu.
Aby utrzymać odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową krwi, należy pamiętać o odpowiedniej diecie, która w tym aspekcie jest fundamentalna. Obecny tryb życia, zaburzenia w odżywianiu oraz zwiększona konsumpcja niezdrowej żywności takiej jak fast food sprzyja powstaniu kwaśnego środowiska w organizmie, co generuje większe prawdopodobieństwo zachorowania.
W momencie spadku naturalnego pH, środowisko w organizmie staje się kwaśne, a to może doprowadzić do zapalenia błony śluzowej żołądka, osteoporozy, chorób serca, cukrzycy między innymi.
Mówiąc o pH organizmu, wodorowęglan sodu jest wielkim sojusznikiem naszego ciała. Wspomaga on transport tlenu poprzez rozszerzone naczynia krwionośne i usprawnia uwalnianie go w komórkach, regulując tym samym poziom pH, a nawet nadaje mu lekko zasadowy odczyn.
Wodorowęglan sodu jako lekarstwo
Zostało udowodnione, że wodorowęglan sodu może pomóc w zapobieganiu występowania zapalenia stawów, dny moczanowej, grypy, cukrzycy i tworzeniu się kamieni nerkowych.
Ze względu na liczne jego zalety i korzystny wpływ na zdrowie, śmiało możemy zacząć używać go jako naturalny środek leczniczy, który w bezpieczny sposób poradzi sobie z różnymi schorzeniami. Kombinację wodorowęglanu sodu i chlorku magnezu w przyszłości można będzie przyjmować doustnie. Oba te składniki skutecznie usuwają nagromadzone toksyny z komórek, tkanek i narządów.
Dzięki właściwościom, które posiada, wodorowęglan sodu stał się prawdziwym koszmarem dla koncernów farmaceutycznych. Stosowanie jego niewielkich i precyzyjnych ilości nie tylko jest bezpiecznym i skutecznym środkiem, ale i bardzo ekonomicznym.
Zanim jednak zaczniemy z niego korzystać, koniecznie przed wprowadzeniem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, który przedstawi ewentualne ryzyko związane z zażywaniem węglowodanu sodu w celach poprawienia zdrowia.
Dziś wiadomo, że u niektórych osób mogą wystąpić niepożądane skutki takie jak nadmierne pragnienie, bóle głowy, obrzęki kończyn dolnych i osłabienie.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Engelking, L. R. (2010). Textbook of Veterinary Physiological Chemistry, Updated 2/e. Academic Press.
- Feher, J. J. (2017). Quantitative human physiology: an introduction. Academic press.
- Feher, J. (2012). 6.5 – Acid–Base Physiology I: The Bicarbonate Buffer System and Respiratory Compensation. In J. Feher (Ed.), Quantitative Human Physiology (pp. 595–601). Boston: Academic Press. https://doi.org/https://doi.org/10.1016/B978-0-12-382163-8.00065-7
- SODIUM BICARBONATE. WebMD. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1470/sodium-bicarbonate
- Gerry K. Schwalfenberg. 2011. Journal of Environmental and Public Health. https://www.hindawi.com/journals/jeph/2012/727630/
- Juel, C. (2008), Regulation of pH in human skeletal muscle: adaptations to physical activity. Acta Physiologica, 193: 17-24. doi:10.1111/j.1748-1716.2008.01840.x
- Acidosis. Medline Plus. https://medlineplus.gov/spanish/ency/article/001181.htm
- Fenton TR, Fenton CJ. Evidence does not support the alkaline diet. Osteoporos Int. 2016;27(7):2387–2388. doi:10.1007/s00198-016-3504-z