Wylecz nadkwasotę żołądka w 3 dni!

Wylecz nadkwasotę żołądka w 3 dni!

Ostatnia aktualizacja: 10 października, 2018

Osoby często cierpiące na nadkwasotę żołądka, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to problem nieprzyjemny, a nawet bolesny. Zwykle jest on wywołany zaburzeniami trawienia. Stąd też najlepszym sposobem na jego zwalczanie okazuje się odpowiednia dieta.

Czasem jednak nadkwasota żołądka może być tak silna, że trudno ją szybko złagodzić.

Dziś proponujemy trzydniowe naturalne lekarstwo na nadkwasotę żołądka, oparte na produktach żywnościowych o leczniczych właściwościach. Zwalcza ono nadkwasotę skutecznie i bez działań ubocznych.

Soda oczyszczona na nadkwasotę żołądka?

Zwykle w przypadku nadmiernego wydzielania kwasu solnego w żołądku sięgamy właśnie po sodę oczyszczoną lub inne lekarstwo o podobnym efekcie alkalizującym.

Z sodą oczyszczoną należy jednak bardzo uważać i stosować ją jedynie od czasu do czasu. W przeciwnym wypadku możemy nabawić się poważnych problemów zdrowotnych.

Ze względu na zawartość kwasu solnego, środowisko w naszym żołądku jest z natury kwaśne.

Dawka sody oczyszczonej

Gdy odczuwamy nadkwasotę żołądka, duże ilości roztworów alkalizujących mogą zaburzyć naturalnie kwaśne pH żołądka, które z kolei jest niezbędne do prawidłowego przeprowadzania procesów trawiennych.

Wówczas żołądek stanie się podatny na wiele rozmaitych chorób, do których należy włączyć również i wszelkiego rodzaju nowotwory.

Cudowne lekarstwo na nadkwasotę żołądka

Odstaw więc sodę oczyszczoną i odkryj naturalną alternatywę leczenia nadkwasoty żołądka, która nie niesie ze sobą żadnych skutków ubocznych dla twojego układu pokarmowego.

To naturalne lekarstwo nie tylko zwalcza nadkwasotę żołądka, ale również wzmacnia układ trawienny i zapobiega kolejnym atakom dolegliwości.

Jeśli chcesz złagodzić objawy tego problemu, dosłownie zastosuj się do poniższych wskazówek.

Naturalne lekarstwo stosowane od czasów starożytnych

Pierwszym krokiem prowadzącym do wyleczenia nadkwasoty żołądka jest codzienne spożywanie na pusty żołądek soku z połówki surowego ziemniaka (około 50 ml) zmieszanego z łyżką (15 ml) oliwy z oliwek extra virgen.

To starożytne lekarstwo posiada silne właściwości alkalizujące i przeciwzapalne, które działają szybko i skutecznie. Likwiduje obrzęk i zwalcza nadkwasotę w całym przewodzie pokarmowym.

Poniższą kurację można stosować do dziewięciu dni – po tym czasie przerwij ją, a jeśli to konieczne, powróć do niej po kilku dniach przerwy. Pamiętaj to tym, by ziemniaki dokładnie myć i obierać ze skórki.

Ważne również jest to, by bulwa nie kiełkowała – może wówczas okazać się trująca dla naszego organizmu. Być może znajdziesz gotowy sok w niektórych sklepach ze zdrową i dietetyczną żywnością. Zaoszczędzisz sobie wtedy jego przygotowania.

Świeży sok

Cztery cudowne produkty

Wybraliśmy cztery produkty żywnościowe, które ze względy na swe lecznicze właściwości najbardziej nadają się do trzydniowej kuracji leczącej nadkwasotę żołądka. Jest to dobry sposób na zdrową dietę.

Taka kuracja pomoże nam wyrównać poziom pH żołądka, zlikwidować nadkwasotę oraz poprawić funkcje trawienne organizmu. Dodatkowo pozwoli oczyścić organizm – gorąco zalecamy przeprowadzać ją przynajmniej raz w roku.

O jakich produktach mowa?

 • Ziemniak: Jak już wspomnieliśmy, ziemniak jest naturalnym lekiem zobojętniającym kwas solny.
 • Kapusta: Warzywo to pomaga w leczeniu wrzodów żołądka. Kapusta nie jest jednak dobra dla wszystkich – niektóre organizmy nie trawią jej w surowej postaci. W takim wypadku gotuj ją z dodatkiem kminku, maceruj w occie albo po prostu wybierz kapustę kiszoną.
 • Marchew: Łagodzi nadkwasotę żołądka oraz normalizuje poziom pH, zapobiegając jednocześnie występowaniu wrzodów żołądka.
 • Jabłko: Owoc ten doskonale wpływa na ogólny stan zdrowia naszego organizmu. Co więcej, bez obaw można go łączyć z innymi produktami – jabłko jest bowiem uważane za produkt neutralny. Idealnie nadaje się do leczenie wszelkiego rodzaju zaburzeń układu trawiennego.
Mieszanka owoców i warzyw

Jak należy przeprowadzać kurację?

W ciągu trzech dni wybranych na kurację należy unikać silnego wysiłku fizycznego. Codziennie należy wypijać na czczo sok z ziemniaka z dodatkiem oliwy z oliwek, a następnie w ciągu dnia należy spożywać cztery wyżej wspomniane produkty.

Ziemniaki, kapustę, marchew i jabłko możemy gotować na wiele sposobów – w zależności od upodobań kulinarnych. Pamiętaj, by przez te trzy dni odżywiać się wyłącznie na bazie tych czterech składników.

Możemy podawać je gotowane, gotowane na parze, zapiekane lub surowe w postaci sałatki albo soku.

Po trzech dniach stopniowo zaczynaj włączać do swojego jadłospisu produkty, które zwykle spożywasz na co dzień.

Staraj się jednak unikać produktów, które w znaczący sposób prowadzą do zaburzeń trawienia:

 • Mleka i produktów mlecznych
 • Smażonych produktów
 • Produktów z białej mąki
 • Cukru
 • Alkoholu
 • Kawy
 • Czerwonego mięsa i wędlin.

Z całą pewnością już niedługo poczujesz ulgę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Visvanathan R, Jayathilake C, Chaminda Jayawardana B, Liyanage R. Health-beneficial properties of potato and compounds of interest. Journal of the Science of Food and Agriculture. 2016.
 • Carvalho CA de, Fernandes KM, Matta SLP, Silva MB da, Oliveira LL de, Fonseca CC. Evaluation of antiulcerogenic activity of aqueous extract of Brassica oleracea var. capitata (cabbage) on Wistar rat gastric ulceration. Arq Gastroenterol. 2011;
 • Schultz AK, Barrett DM, Dungan SR. Effect of acidification on carrot (Daucus carota) juice cloud stability. J Agric Food Chem. 2014;
 • Hyson DA. A Comprehensive Review of Apples and Apple Components and Their Relationship to Human Health. Adv Nutr. 2011;

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.