Zjedz jabłko i bądź zdrowy

Marzec 19, 2015

Każdy z nas wie o tym, że jedzenie owoców i warzyw każdego dnia jest świetnym sposobem na poprawienie zdrowia i usprawnienie funkcjonowania organizmu. Przeprowadzane badania zgodnie potwierdzają, że szczególnie korzystne jest jabłko. Dostarcza one bowiem potrzebnych witamin, minerałów oraz błonnika pokarmowego.

Jedno jabłko dziennie usprawnia działanie układu sercowo-naczyniowego, zmniejsza ryzyko wystąpienia niektórych typów nowotworów, a nawet pomaga schudnąć. Zapoznaj się z resztą korzyści, jakie niesie ze sobą włączenie do codziennego odżywiania tego cudownego owocu.

Jabłko na miażdżycę

Liczne badania wykazały, że osoby jedzące co najmniej jedno jabłko dziennie, mają niższy poziom cholesterolu LDL (złego) i znacznie wyższy poziom cholesterolu HDL (dobrego). Zmniejsza to prawdopodobieństwo powstawania blaszek miażdżycowych odkładających się w ścianach naczyń tętniczych, które są przyczyną miażdżycy, wysokiego ciśnienia i podwyższonego ryzyka zawału serca.

Według niedawno opublikowanych badań w Medical Journal jabłka są tak samo skuteczne w ochronie układu sercowo-naczyniowego jak leczenie zapobiegawcze statynami. Jeżeli już wprowadzone są statyny, nie powinno się z nich rezygnować, a jedynie wzbogacić dietę w owoce takie jak jabłka i w ten sposób dodatkowo poprawić efekty leczenia.

Również osoby nie mające problemów z sercem i poziomem cholesterolu mogą zadbać o swoje naczynia krwionośne i pamiętać o jednym jabłku dziennie.

Chroni przed nowotworem jelita grubego

Badania naukowe przeprowadzone w Niemczech donoszą, że pektyny znajdujące się w skórce jabłka, mogą hamować powstawanie komórek nowotworowych w jelicie grubym.

Pomaga zrzucić wagę

Wpływ spożycia jabłek na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i funkcje jelita grubego może okazać się pomocny przy próbach zrzucenia wagi. Badania donoszą, że ludzie jedzący jabłka regularnie tracą 1,5kg w ciągu kilku miesięcy bez stosowania jakiejkolwiek diety. Oczywiście nie liczmy na cuda, jednak na pewno owoc ten w zdrowy sposób pomoże nam zrzucić kilka zbędnych kilogramów.

#2:"zjedź-jabłko.jpg"

Inne korzyści z jedzenia jabłek

Chociaż jeszcze wiele jego właściwości nie zostało odkrytych, dzisiaj wiemy, że jabłko nie jest specjalnym źródłem witamin. Posiada natomiast kwercetynę, silny przeciwutleniacz, który zapobiega przedwczesnemu starzeniu się wszystkich komórek.

Oprócz tego jest bogate w potas, składnik mineralny, który ma działanie moczopędne, co zmniejsza prawdopodobieństwo wysokiego ciśnienia krwi spowodowane zatrzymywaniem wodą w organizmie.

Finalnie badania przeprowadzone na uniwersytecie w Abeerden dowiodły, że konsumpcja jabłek ma łagodzący wpływ przy zapaleniach górnych dróg oddechowych oraz może łagodzić objawy astmy.

Jak widzisz, z jedzenia tego owocu wynikają same korzyści. Dlatego, jeżeli chcesz pomóc swojemu zdrowiu, sięgnij po jabłko już dzisiaj i nie zapomnij o nim jutro!

WIĘCEJ DLA CIEBIE