Torbiel na jajniku – remedium z buraka i melasy
Torbiel na jajniku dotyczy coraz większej grupy kobiet. Nie należy jednak utożsamiać tego schorzenia z najgorszym scenariuszem. Niezbędna jest jednak kontrola swojego organizmu i leczenie powstałych schorzeń.
Ważne jest aby szybko je wyeliminować, bowiem mogą prowadzić do poważniejszych dolegliwości takich jak:
- bezpłodność,
- krwawienie,
- zaburzenia miesiączkowania czy nawet do nowotworu.
W rym artykule odkryjesz proste w przygotowaniu remedium przygotowane na bazie buraka i melasy, niezwykle skuteczne w walce z problemem jakim jest torbiel na jajniku.
Zadbasz o zdrowie i zapewnisz sobie ochronę przed poważniejszymi chorobami.
Torbiel na jajniku – czym właściwie jest?
Schorzenie może dotknąć, zarówno młodych dziewcząt, jak i dojrzałych kobiet (tak samo bywa w przypadku mięśniaków). W niektórych przypadkach torbiele na szczęście nie powodują żadnych zaburzeń, ale musimy pamiętać o odpowiedniej kuracji by nie przyczyniły się do poważniejszych komplikacji.
Torbiele mogą pojawiać się pojedynczo i w grupach – wówczas są zlokalizowane w jednym jajniku lub w obu.
Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się występowaniu torbieli, ale w większości przypadków trudno zidentyfikować powód ich powstawania. To co powinnaś wiedzieć, to jakie są tego objawy. Jeśli zauważasz u siebie wymienione poniżej symptomy, skontaktuj się ze specjalistą.
- Nieprawidłowości w cyklu miesiączkowym, szczególnie gdy cykl ten jest zbyt długi.
- Wrażenie ucisku i ciężaru w miednicy.
- Ból w dolnej części brzucha
W niektórych przypadkach głównym objawem mogą być problemy z oddawaniem moczu, przyrost masy ciała lub tkliwość i nadwrażliwość piersi. Naturalnie zaleca się wizytę ginekologiczną.
Odpowiednia żywność a torbiel na jajniku
W tym artykule przedstawiamy Ci zdrowe i potrzebne w diecie produkty, które mogą zapobiegać występowaniu torbieli. Zaproponowane przez nas składniki mają silne właściwości walczące z wolnymi rodnikami, dodatkowo eliminują znacznie stany zapalne.
Ponadto dostarczają niezbędnych składników odżywczych. W ten sposób możemy też uniknąć niedoborów w organizmie i wzmocnić nasz układ odpornościowy, co może zapobiec pojawianiu się cyst na jajnikach.
Burak
Warzywo potocznie nazywane burakiem to bulwa korzeniowa buraka ćwikłowego. Jest ona magazynem substancji odżywczych, z którego roślina korzysta w okresach niesprzyjających wegetacji. Dlatego też to charakterystyczne fioletowe warzywo jest najlepszym sojusznikiem naszego organizmu.
Słodki smak i intensywny kolor skrywają w sobie bogactwo białka, witamin i soli mineralnych. Jest to warzywo o predyspozycjach leczniczych, które w naturalny sposób pozwala nam zwalczyć wiele schorzeń i przywrócić równowagę organizmu.
Szczególnie sprawdzi się przy schorzeniach związanych z krwią, np.: niedokrwistością, wysokim cholesterolem, nadciśnieniem czy słabym krążeniem.
Burak jest bogaty w cukry i witaminy B, C. Cechuje go również bogactwo w kwas foliowy. Niezwykle istotne są też liście rośliny, które zawierają masę białka, minerałów (cynk, magnez, fosfor, wapń i żelazo) a także szereg witamin (A,B,C).
Dlaczego jest tak pomocny w walce z torbielami na jajnikach? Dzieje się to dzięki właściwościom zawartych w nim pigmentów. Mają one właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i chemoprewencyjne.
Burak posiada cały szereg związków, takich jak polifenole, karotenoidy, glikozydy, spośród których szczególnie cenna jest betanina (czerwony barwnik buraka).
Co ciekawe sok z buraka uznawany jest też jako remedium na anemię. Wspomniana zaś betanina jest bardzo silnym antyoksydantem. W połączeniu z innymi fitozwiązkami, których dostarcza sok z buraka, chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.
Przeczytaj też:Zespół policystycznych jajników – naturalne remedia
Melasa a torbiel na jajniku
Przez wiele lat niedoceniana melasa to ciemny, gęsty i słodki płyn, który otrzymuje się z procesu wytwarzania cukru spożywczego. Kiedyś uznawana była nawet za substancję szkodliwą, dziś stosuje się ją jako zamiennik białego cukru.
Jest dużo zdrowsza od tradycyjnego cukru i niezwykle bogata w składniki odżywcze. Ma bardzo intensywny i szczególny smak – podobny do charakterystycznej lukrecji.
Melasa jest bogata w wapń, miedź, żelazo i potas, a także witaminy z grupy B, zwłaszcza B6. Im ciemniejszy kolor, tym więcej składników odżywczych wykazuje. Jest to przydatna informacja, która pozwoli Ci odnaleźć zdrową organiczną formę melasy.
Cechuje ją też wysoka zawartość aminokwasów i kwasu linolowego, które mają właściwości przeciwnowotworowe. To między innymi z tego powodu jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków wykorzystywanych w walce z torbielami na jajnikach. Stanowi przy tym najlepszy zamiennik białego cukru.
Jak wykorzystać ją w domu i stworzyć leczniczy środek na nieprawidłowości w naszym organizmie?
Domowy przepis na sok z buraka i melasy
Składniki
- 7 średnich buraków
- 2 szklanki melasy (480 g)
Przygotowanie
Należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:
- Na początku dobrze umyj buraki a następnie je obierz.
- Zmiksuj je aby wydobyć sok i zawarty w nich błonnik.
- Możesz dodać też kilka liści buraków (3-4 liście).
- Wymieszaj sok z buraka z melasą i przelej do słoika.
- Wszystko dobrze wstrząśnij i wymieszaj przed spożyciem.
- Przechowuj w lodówce.
Jak spożywać przygotowane remedium?
Najlepiej jest spożywać małą filiżankę (100ml) przed każdym posiłkiem i stosując się do poniższych zaleceń:
- Wypij sok na czczo co najmniej pół godziny przed jedzeniem.
- Pół godziny przed obiadem.
- Pół godziny przed kolacją.
Zastanawiasz się pewnie przez jaki okres czasu należy raczyć się tą mieszanką? Zaleca się powtarzać ten proces przez co najmniej 2 miesiące. To bardzo skuteczny środek, ale wymaga cierpliwości i konsekwencji.
Pamiętaj też, aby udać się na kontrolę do specjalisty. Tylko w ten sposób możesz przekonać się czy torbiele zostały wyeliminowane.
Kiedy jesteś już wolna od torbieli na jajnikach – możesz zapobiegawczo spożywać jedną filiżankę napoju raz na kilka dni. Melasa poprawia też koncentrację, zatem wpłynie pozytywnie na wiele aspektów Twojego życia.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Alfredo Entrala Bueno. Vitaminas: aspectos prácticos en medicina. Ediciones Díaz de Santos, 1995.
- Prevention Magazine Health Books. Prevention’s Healing with Vitamins: The Most Effective Vitamin and Mineral Treatments for Everyday Health Problems and Serious Disease. Rodale, 1999.
- Mario R. Garcia Palmieri. Lo Que Debes Saber Sobre Tu Salud. La Editorial, UPR, 2000.