Płuca i oskrzela — jak je oczyścić w naturalny sposób?
Często słyszymy o konieczności regularnego oczyszczania wątroby, jelit czy nerek. Dlaczego by zatem nie usprawnić również działania układu oddechowego? Czy trzeba oczyszczać płuca i oskrzela?
Narządy te codziennie są narażone na działa wielu zanieczyszczeń, które dostają się z zewnątrz, jednak to nie wszystko! Również wewnętrzne gromadzenie się toksyn ma negatywny wpływ na ich funkcjonowanie.
W dzisiejszym artykule dowiesz się, jak skutecznie możesz oczyścić swoje płuca i oskrzela, i w ten sposób poprawić ogólny stan zdrowia całego organizmu.
Oczyszczone płuca i oskrzela – na czym właściwie to polega?
Oczyszczanie płuc i oskrzeli różni się nieco od detoksykacji innych narządów naszego ciała. Wymaga to wprowadzenia wielu radykalnych zmian, ale i na pierwsze efekty trzeba czekać znacznie dłużej.
W związku z tym, zamiast wprowadzenia pewnych modyfikacji w stylu życia na dwa tygodnie lub miesiąc, proponujemy wprowadzanie nowych nawyków stopniowo i w miarę indywidualnych możliwości na dłużej.
Według starej chińskiej prawdy stan płuc odzwierciedla się w wyglądzie naszej skóry. Narząd ten najefektywniej regeneruje się między 3-ecią a 5-ątą godziną nad ranem i jest bardzo wrażliwy na aktualny stan emocjonalny człowieka. Smutek bardzo negatywnie na nie wpływa.
W dalszej części artykułu znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą w naturalny i właściwy sposób oczyścić płuca i oskrzela.
Zacznij się ruszać i pocić!
Sportów, ćwiczeń czy jakiejkolwiek innej aktywności fizycznej nigdy nie powinno zabraknąć przy próbach oczyszczania nie tylko płuc, ale i każdego innego narządu.
W tym wypadku ważne jest, by wykonywać intensywne ćwiczenia od dwóch do trzech razy w tygodniu. Nie muszą być one długotrwałe. 20-30 minut w zupełności wystarczy, jeżeli uda nam się w tym czasie dostatecznie spocić.
Jednak są osoby, które nie pocą się tak łatwo! Jeżeli do nich należysz, koniecznie powinieneś włączyć do diety imbir. Można umieszczać go w naparach, herbatach, sokach, koktajlach czy potrawach.
Utrzymuj kontakt z naturą!
Osoby żyjące w bliższym kontakcie z naturą mają zdecydowaną przewagę nad tymi mieszkającymi w wielkich miastach. Zanieczyszczenia unoszące się w tamtejszym powietrzu szkodzą zdrowiu płuc i oskrzeli.
Tak czy inaczej trzeba starać się jak najczęściej uciekać od wielkomiejskiego zgiełku, i gdy tylko to możliwe spędzać czas w górach czy nad morzem. To w tych miejscach będziesz mógł pooddychać świeżym, niezanieczyszczonym powietrzem. Podobne zakątki również sprzyjają wykonywaniu ćwiczeń, które usprawnią działanie tych narządów.
Pieprz cayennne sposobem na gromadzący się śluz
Ostra papryczka cayenne słynie z wielu zdrowotnych właściwości. Cayenne poprawia krążenie krwi, podnosi temperaturę ciała i pomaga w usunięciu nagromadzonego śluzu w płucach i oskrzelach. Dzięki tej ostatniej zdolności doskonale nadaje się do ich oczyszczania.
Wprowadzenie jej do diety należy rozpocząć stopniowo. Najpierw najlepiej dodawać jej niewielkie ilości do potraw. Wraz z upływem czasu możliwe będzie zwiększenie dawek.
Wiele osób po regularnym stosowaniu zorientuje się, że ciało samo o nią prosi. Szczególnie w miejscach o ekstremalnych temperaturach zarówno tych wysokich jak i niskich.
Potus (Epipremnum aureum), a płuca
Jeżeli żyjesz w mieście i nie możesz poświęcić wiele czasu na kontakt z naturą – na to też jest rozwiązanie. Możesz dokonać pewnych zmian, aby wdychać czyste powietrze. Wystarczy, że w mieszkaniu umieścisz Potus, roślinę doniczkową, która oczyszcza powietrze z substancji toksycznych.
Roślinę można z powodzeniem umieścić nawet w sypialni. Potus usunie ona resztki formaldehydu, które unoszą się w powietrzu oraz ksylenu i benzenu, które gromadzą się w mieszkaniach.
Wdychanie tych substancji może być przyczyną pogorszenia samopoczucia i powodować znaczny dyskomfort. Jest to roślina, która nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Mniej na uwadze, że jest toksyczna dla domowych zwierząt!
Naucz się oddychać!
Wydawałoby się, że każdy z nas potrafi to robić, jednak bardzo ważnym aspektem jest nauczenie się poprawnego oddychania. Co to tak właściwie oznacza? Nie tylko żyjesz w zanieczyszczonym środowisku, ale i najprawdopodobniej używasz tylko części swoich zdolności oddechowych.
Z tego powodu nie tylko płuca powinny być oczyszczanie, ale cały układ oddechowy. Osiągnąć to można poprzez naukę odpowiedniego oddychania.
Dokładniej mówiąc chodzi o bycie świadomym tego jak to robimy, o czym często wielu z nas zapomina. Tylko w niektórych momentach odczuwasz tą nieodpartą konieczność wzięcia głębokiego oddechu. Oprócz tego w wielu sytuacjach związanych ze stresem, lękiem, niepokojem spłycamy oddech.
Konsekwencją tego jest późniejsza konieczność wzięcia głębokiego oddechu. Teraz gdy już o tym wiesz każdego dnia przed położeniem się spać przez kilka minut postaraj się pooddychać spokojnie i głęboki. Od razu zauważysz różnicę!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- David, A., & Wagner, G. R. (2001). Aparato respiratorio. Enciclopedia de salud y seguridad en el trabajo (3rd ed., p. 10.37). OIT. https://doi.org/10.1
- López, V. (2013). Prescripción De Ejercicio Físico Para El Acondicionamiento Cardio-Respiratorio. Universidad de Murcia. Retrieved from http://ocw.um.es/gat/contenidos/palopez/contenidos/Resistencia_Cardio_Ferrer.pdf