Idealny partner - czyli czego pragną kobiety?
Czy wiesz, że kobiety są o wiele bardziej wymagające, kiedy w grę wchodzi idealny partner? Przywiązują większą wagę do detali, starają się spojrzeć głębiej na potencjalną relację i nie skupiają się tylko i wyłącznie na wyglądzie zewnętrznym.
Jednocześnie jednak chcą uwodzić i zdobywać. Chcesz poznać tajemnicę i dowiedzieć się czego, a dokładniej kogo pragną kobiety? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się jaki powinien być idealny partner.
Idealny partner dla kobiety – czyli kto to?
1. Dobry kumpel i współpracownik
Partnerzy w związku muszą potrafić ze sobą współpracować. Każdego dnia budujecie bowiem wspólną przyszłość. Nie wystarczy, by Twój partner był najbardziej atrakcyjną osobą na świecie – musi to być jednocześnie ktoś, z kim potrafisz na co dzień funkcjonować i wspierać się nawzajem.
Kobiety potrzebują kogoś, kto potrafi rozśmieszać je do łez, ale gdy jest taka potrzeba – wspiera je i rozumie. Pamiętaj, że odpowiedni partner ma ułatwiać, a nie utrudniać Twoje życie. To, czego na pewno nie potrzebujecie w Waszym związku to ciągłe pretensje, wyrzuty, brak zaufania i zazdrość.
W taki sposób nie funkcjonują ludzie grający w jednej drużynie. Znajdź kogoś, z kim będziesz dzielić swoje marzenia i kto doprowadzi Cię do śmiechu, a nie do płaczu.
Przeczytaj również: Jak osobowość wpływa na nasz związek?
2. Ktoś, kto potrafi Cię wysłuchać
Umiejętność słuchania drugiej osoby i wzajemnej komunikacji jest ważna w każdym związku. Ktoś, z kim żyjesz i planujesz wspólną przyszłość, powinien więc umieć Cię wysłuchać, zrozumieć i w razie potrzeby doradzić.
Kobiety marzą więc o kimś, z kim będą mogły porozmawiać o wszystkim i kto nie będzie bał się stawić czoła ich emocjom czy ranom z przeszłości.
Osoba, która ma problemy z komunikacją i buduje między sobą a otoczeniem mur, nie będzie dobrym kompanem do wspólnego życia. Dojrzała relacja wymaga bowiem otwartości. Kobiety potrzebują kogoś, kto zawsze je wysłucha i zrozumie, nawet jeśli sprawa z pozoru wydaje się być błahostką.
3. Ktoś, kto Cię rozśmiesza i ekscytuje
Na samą myśl o codziennych przejawach troski i czułości rozświetla Cię od wewnątrz…
Zwykły uśmiech o poranku zdaje się być obietnicą udanej wspólnej przyszłości. Już samo spojrzenie sprawia, że czujesz się kochana i bezpieczna, nie mówiąc już o tych chwilach, gdy toniesz w objęciach albo dzielisz z drugą osobą śmiech i radość… Tak właśnie powinien wyglądać idealny związek.
Nad związkiem należy jednak pracować codziennie – nie da się osiągnąć ideału bez wysiłku, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musisz dbać o swojego partnera i pragnąć jego szczęścia niemal tak bardzo jak swojego.
Miłość i szacunek zbudowane na takim fundamencie to klucz do sukcesu. Aby marzenie to stało się rzeczywistością, należy walczyć o nie każdego dnia. Inaczej może Ci się wymknąć, jak dym wypływający przez okno, a bez tego marzenia nawet najsilniejsza miłość może z czasem wyblaknąć.
4. Idealny partner daje poczucie bezpieczeństwa
Z pewnością wiesz już, że niedojrzały i niestabilny partner to źródło frustracji i negatywnych emocji. Bardzo często osoby takie mają niskie poczucie własnej wartości i są nieufne wobec innych, co sprawia, że związek z nimi szybko staje się toksyczny.
Przeczytaj również: Toksyczny związek – rozpoznanie typowych objawów
Niektóre kobiety wpadają w pułapkę takich niezdrowych relacji, a zazdrość i emocjonalna manipulacja sprawiają, że ciężko jest im się z nich wydostać.
Idealny partner musi być dojrzały, pewny siebie i stabilny emocjonalnie. Potrzebujesz kogoś, kto nie chce Cię zranić i nie kieruje się tylko swoimi potrzebami. Tylko z taką osobą zbudujesz szczęśliwą, zdrową i trwałą relację, która przetrwa każdy kryzys.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- García, CR y Zepeda, TMV (nd). La confluencia en la relación de pareja como limitante para el crecimiento personal: una visión gestáltica. Recuperado de https://periodicos.unifor.br/rmes/article/view/4903
- Schilling, E. A., Baucom, D. H., Burnett, C. K., Allen, E. S., & Ragland, L. (2003). Altering the course of marriage: The effect of PREP communication skills acquisition on couples’ risk of becoming maritally distressed. Journal of Family Psychology, 17(1), 41–53. https://doi.org/10.1037/0893-3200.17.1.41
- Bodenmann, G., Bradbury, T. N., & Pihet, S. (2009). Relative contributions of treatment-related changes in communication skills and dyadic coping skills to the longitudinal course of marriage in the framework of marital distress prevention. Journal of Divorce & Remarriage, 50(1), 1–21. https://doi.org/10.1080/10502550802365391
- Fernández, Stefania (2017). Relaciones emocionales tóxicas de pareja, causas y consecuencias: feminicidio. Recuperado de http://repositorio.uees.edu.ec/bitstream/123456789/2102/1/2016210026_1.pdf