Ciśnienie krwi? Oto domowy środek z imbiru i czosnku!
Wysokie ciśnienie krwi i poziom cholesterolu to dwa typowo spotykane problemy układu sercowo-naczyniowego. Stają się one coraz bardziej powszechne ze względu na tendencję do prowadzenia coraz to bardziej siedzącego trybu życia.
Jeśli obie te choroby zaczną rozwijać się równolegle, to efektem tego będzie stopniowo wzrastające przeciążenie mięśnia sercowego. A wzmożona praca serca przekłada się na wyższe ciśnienie krwi.
Wskutek zwiększonego przepływu przez naczynia krwionośne zwężone dodatkowo zalegającymi w nich złogami cholesterolu. I koło się zamyka. Jest to bardzo poważny problem natury zdrowotnej, którego nie można lekceważyć.
Najbardziej jednak niepokojące w tym wszystkim jest to, że oba te problemy zdrowotne rozwijają się dyskretnie i bardzo powoli. Zazwyczaj zostają wykryte i prawidłowo zdiagnozowane dopiero wtedy, gdy już dotarły do dość zaawansowanego etapu.
W rezultacie takiego stanu rzeczy znacząco zwiększa się ryzyko wystąpienia takich chorób, jak miażdżyca tętnic, zawały serca i udary mózgu. Rzecz jasna należą one do grupy problemów stanowiących istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia osoby chorej.
Ponadto zarówno wysokie ciśnienie krwi, jak i nadmierny poziom cholesterolu mogą również wpływać na funkcjonowanie innych układów i organów Twojego organizmu. Oznacza to, że ogólna jakość i komfort życia chorego zaczyna zauważalnie się pogarszać.
Jak można zwalczyć zbyt wysokie ciśnienie krwi w domu?
Na szczęście w zaciszu domowym można przygotować całkiem skuteczne środki zaradcze. Wykorzystaj do tego w pełni naturalne składniki. Ich połączone właściwości są w stanie skutecznie i szybko zwalczyć oba wspomniane powyżej problemy zdrowotne.
Oczywiście nie są to lekarstwa pozwalające ze stuprocentową skutecznością wyleczyć zarówno wysokie ciśnienie krwi, jak i cholesterol. Spowalniają jednak postęp choroby i osłabiają jej objawy.
W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci znakomity przepis na domowej roboty środek pozwalający zwalczyć podwyższone ciśnienie krwi oraz zbyt wysoki poziom cholesterolu.
Jego bazą są imbir i czosnek. Czyli dwa składniki znane ze swoich doskonałych właściwości leczniczych. I powszechnie wykorzystywane do leczenia różnego rodzaju chorób. Zatem będą one w stanie naprawdę poprawić stan Twojego zdrowia.
Zapraszamy do lektury, mamy nadzieję, że dzięki nam uzyskasz dziś wiele cennych informacji!
Imbir i czosnek jako składniki domowej roboty środka obniżającego ciśnienie krwi i poziom cholesterolu
Ten naturalny środek na bazie imbiru i czosnku jest znanym już w czasach starożytnych skutecznym sposobem pozwalającym obniżyć ciśnienie krwi i pozbyć się zbyt wysokiego poziomu „złego” cholesterolu (LDL).
Oczywiście starożytni nie wiedzieli niczego o ciśnieniu krwi, ani cholesterolu, a jedynie wykryli zbawienne efekty na stan zdrowia tych dwóch składników. Ale odkrycia z dawnych lat sprawdzają się znakomicie nawet dziś.
Oba te składniki wyróżniają się właściwościami przeciwzapalnymi, oczyszczającymi i rozszerzającymi naczynia krwionośne, oczywiście oprócz wielu innych zalet. Zatem po wchłonięciu z układu pokarmowego ułatwiają organizmowi uzyskanie kontroli nad wieloma procesami, do których należą między innymi poziom cholesterolu i ciśnienie krwi.
Ten środek nie jest cudownym lekarstwem lub czymś o podobnej skuteczności. Jest to jednak świetna pomoc dla tych osób, u których zdiagnozowano opisywane powyżej problemy. Nie wyleczy ich, ale złagodzi objawy.
Zobacz także: Imbir lekarski – 6 remediów dla zdrowej skóry
Zalety oferowane przez imbir
Główne zalety imbiru, które zwalczają wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu są związane z obecnością substancji czynnej znanej jako gingerol. To właśnie ona jest odpowiedzialna za pikantny smak imbiru.
Działa również jako naturalny środek przeciwzapalny, który jest idealny w przypadku konieczności złagodzenia problemów z układem krążenia i korzystnie wpływa na ciśnienie krwi oraz cholesterol.
Działanie detoksykujące wspomaga oczyszczanie krwi z pozostałości po procesach metabolicznych, a tym samym redukuje niepożądane zjawisko odkładania się złogów tłuszczu na ścianek tętnic.
Imbir ma również lekkie właściwości moczopędne, co pomaga wyeliminować płyn zatrzymany w tkankach Twojego ciała. Dodatkowo pozwala to wyregulować poziom soli mineralnych w organizmie i kontroluje w ten sposób ciśnienie krwi.
Zalety oferowane przez czosnek
Czosnek już w czasach starożytnych był uważany za jeden z najlepszych produktów spożywczych o właściwościach leczniczych. W czasach dzisiejszych w dalszym ciągu sprawdza się znakomicie w kwestiach zapewniania dobrego stanu zdrowia układu sercowo-naczyniowego.
Jego zalety wiążą się ze względu na wysokie stężenie związku siarczkowego zwanego allicyną.
Ta substancja, która występuje także w dużych ilościach w cebuli, cechuje się silnymi właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwzakrzepowymi i rozszerzającymi naczynia krwionośne. Wszystkie te czynniki wpływają korzystnie na ciśnienie krwi obniżając jego wartość i zapobiegają jednocześnie gromadzeniu się złogów cholesterolu na ściankach naczyń krwionośnych.
Co więcej, działanie detoksykacyjne, jakim cechuje się czosnek stymuluje proces filtracji krwi. Zmniejsza to akumulację toksyn i innych szkodliwych substancji będących efektem przemiany materii, które są transportowane przez krew.
Ponadto czosnek zawiera w sobie spore ilości witamin i minerałów, które wzmacniają mięsień sercowy i ścianki naczyń krwionośnych.
Przeczytaj również: Czosnek: poznaj jego właściwości odchudzające
Jak przygotować ten domowy środek na bazie imbiru i czosnku?
Aby dodatkowo wzmocnić lecznicze właściwości imbiru i czosnku, opisywany przez nas domowej roboty środek wykorzystuje zalety octu jabłkowego, cytryny i miodu.
Wszystkie te składniki w połączeniu tworzą naprawdę skuteczny produkt, który jest w stanie zapobiegać niekończącej się wręcz liczbie chorób. Wystarczy po prostu regularnie go zażywać.
Krótko mówiąc, opisany przez nas poniżej środek nie tylko wpływa na poprawę stanu zdrowia układu sercowo-naczyniowego regulując poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, ale między innymi jeszcze wzmacnia układ odpornościowy i poprawia stan zdrowia Twoich płuc.
Niezbędne składniki
- 1 łyżeczka do herbaty tartego imbiru (5 ml)
- 1 ząbek czosnku
- ½ szklanki soku z cytryny (125 ml)
- 1 łyżeczka miodu (25 g)
- 1 łyżka octu jabłkowego (10 g)
Sposób przygotowania opisywanego środka
- Wlej sok z cytryny do szklanego słoika, a następnie dodaj do niej starty imbir i zmiażdżony ząbek czosnku.
- Wymieszaj wszystko razem w drewnianym naczyniu, następnie dodaj miód i ocet jabłkowy.
- Szczelnie przykryj naczynie i odstaw na bok na 24 godziny.
- Pamiętaj, aby regularnie potrząsnąć jego zawartością tak, aby wszystkie jego składniki dobrze się wymieszały.
- Po 24 godzinach zażyj jedną łyżeczkę do herbaty na pusty żołądek i powtórz to przed każdym posiłkiem w ciągu dnia.
- Sam produkt przechowuj w lodówce i zażywaj go codziennie.
Pamiętaj, że skutki jego działania nie są natychmiastowe, ale już w ciągu kilku dni zobaczysz wyraźną poprawę stanu swojego zdrowia. Możesz także regularnie mierzyć sobie ciśnienie krwi, aby się przekonać o skuteczności opisanego przez nas środka.
W celu osiągnięcia pozytywnych wyników w wyniku takiego leczenia, należy także dodatkowo poprawić swoje nawyki żywieniowe. A także regularnie uprawiać ćwiczenia fizyczne lub inne rodzaje aktywności ruchowej.
Połączenie tych wszystkich czynników jest najskuteczniejszym sposobem radzenia sobie z tymi problemami zdrowotnymi, a także wieloma innymi dolegliwościami.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Absorption, C. (2013). Cholesterol Absorption, Synthesis, Metabolism, and Fate. Marks’ Basic Medical Biochemistry: A Clinical Approach. https://doi.org/10.1038/sj/thj/6200042
- Liu, Q., Liu, J., Guo, H., Sun, S., Wang, S., Zhang, Y., … Qiao, Y. (2013). [6]-Gingerol: A novel AT1 antagonist for the treatment of cardiovascular disease. Planta Medica. https://doi.org/10.1055/s-0032-1328262
- Ali, B. H., Blunden, G., Tanira, M. O., & Nemmar, A. (2008). Some phytochemical, pharmacological and toxicological properties of ginger (Zingiber officinale Roscoe): A review of recent research. Food and Chemical Toxicology. https://doi.org/10.1016/j.fct.2007.09.085
- González-Molina, E., Domínguez-Perles, R., Moreno, D. A., & García-Viguera, C. (2010). Natural bioactive compounds of Citrus limon for food and health. Journal of Pharmaceutical and Biomedical Analysis. https://doi.org/10.1016/j.jpba.2009.07.027
- Gordillo-Paniagua, G., & Valencia-Espinoza, L. C. (1992). HIPERTENSION ARTERIAL. Acta Pediatrica Espanola.
-