Masaż lodem na poprawę jędrności skóry
Co prawda sezon zimowy rozpoczął się już na dobre, a mroźne poranki i chłodne wieczory powodują, że najchętniej spędzalibyśmy całe dnie w saunie, gdzie panują tropikalne upały, dziś przedstawimy inną technikę do poprawy jędrności skóry i schudnięcia.
Masaż lodem to sposób wykorzystania niskich temperatur, który pomoże pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, a jednocześnie widocznie poprawi wygląd naszego ciała. Chcesz dowiedzieć się więcej?
Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wszystkie zalety, jakie daje masaż lodem i wykonaj go samemu w domu.
Masaż lodem na odchudzanie?
Dokładnie tak! Istnieje wiele innych przykładów gdzie wykorzystanie zimnych lub mrożonych produktów może przynieść pozytywne efekty. Na przykład przy uporczywym bólu gardła zdecydowanie lepiej jest zjeść lody niż pić gorącą herbatę.
W ten sposób bolący obszar nie jest dodatkowo podrażniany przez gorący płyn, a łagodzony przez zimny produkt. Jednak o podobnych przykładach opowiemy przy innej okazji.
Teraz skoncentrujemy się na tym, jaki wpływ na odchudzanie ma masaż lodem. Jeżeli próbowałeś już wszystkich sposobów z użyciem ciepła i nie schudłeś ani grama może to czas, aby skusić się na terapie lodem.
Zostało przeprowadzonych wiele badań, które potwierdzają, że zastosowanie lodu na pewnych obszarach ciała znacznie przyśpiesza spalanie tłuszczu.
Zimno ma działanie obkurczające i wzmacnia tkankę skórną. Jeżeli nie wierzysz, przypomnij sobie to uczucie, kiedy wychodzisz z basenu lub z chłodnej kąpieli.
Na czym polega masaż lodem?
Dla wielu może być to dość niezrozumiałe, jak zimno może pomóc zrzucić zbędne kilogramy. Zimny masaż polega na przykładaniu lodu w niektóre części ciała, które są wiotkie i wymagają odchudzenia w celu poprawienia ich sprężystości i przyspieszenia spalania tłuszczu.
Jakie są korzyści z tych zabiegów?
- wspomaga oczyszczanie organizmu
- wzmacnia tkankę skórną
- pomaga w ujędrnieniu skóry
- zmniejsza widoczność cellulitu
- usprawnia krążenie krwi (należy zastosować również zabieg złuszczający)
- redukuje rozmiar już po kilku zabiegach
Masaż lodem został rozpowszechniony w Meksyku na początku roku 2000. Innowacyjne zabiegi należy połączyć z odpowiednimi ćwiczeniami i zrównoważoną, zdrową dietą, co również ma bardzo duży wpływ na odpowiednie funkcjonowanie organizmu.
Pierwsze rezultaty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Lód w połączeniu z roślinami leczniczymi zwiększa absorpcję tłuszczu i pobudza organizm do tworzenia nowych komórek.
Istnieje kilka sposobów na aplikację lodu na skórę i w ten sposób korzystać z jego fantastycznego wpływu na ciało. Można umieścić kostki lodu w worku lub schłodzić żel, który normalnie nakładamy na oczy czy brzuch.
Jeżeli chcesz wypróbować masaż lodem w domu, wystarczy kilka kostek umieścić w woreczku, owinąć materiałem i przez kilka minut przykładać do miejsc, które chcemy odchudzić lub nadać im sprężystości i wzmocnić.
W wielkich miastach Europy i Ameryki znajdziemy specjalizujące się w tego typu zabiegach ośrodki. Na początek stosowane są specjalne maseczki błotne, które mają na celu głębokie oczyszczenie skóry i złuszczenie martwego naskórka.
Z drugiej strony uaktywniają krążenie krwi i przygotowują skórę na kolejny etap zabiegu. Na zakończenie wykonuje się masaż lodem. Do tej pory nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych tej metody.
Terapia lodem jest zalecana wszystkim tym, którzy marzą o zrzuceniu kilku kilogramów, a jednocześnie chcą ujędrnić i wzmocnić swoje tkanki.
Nie jest to technika przeznaczona wyłącznie dla kobiet jednak to 95% osób, które potwierdzają jej stosowanie to właśnie one. Zimny masaż szczególnie zalecany jest kobietom po porodzie i w trakcie karmienia piersią.
Nie jest to metoda tak inwazyjna jak inne nie stwierdzono do tej pory żadnych przeciwwskazań, a dodatkowo można ją stosować mimo posiadania dziecka.
Ponadto zabiegi te mogą być stosowane przez kobiety po 40-stym roku życia, które zaczynają obserwować zwiotczenia w okolicach pośladków, brzucha i piersi. We wszystkich przypadkach lód pomoże je ujędrnić i nadać im nowego młodszego kształtu.
Sprawdza się również w przypadku osób, które są na ścisłych dietach i których skóra narażona jest na uszkodzenia. Lód pomaga w umocnieniu tkanek, ale i przyniesie korzystne rezultaty osobom, które jeszcze do tej pory nie odnalazły efektywnej metody na odchudzanie.
Oprócz tego zalecany jest pacjentom z podkrążonymi oczami, obwisłą skórą ud i brzucha, zwiotczeniami skóry.Dziś na rynku jest dostępnych kilka preparatów i rodzajów lodu, które poprawiają efekty podobnych zabiegów, które możemy wykonać w domu.
Wśród nich można wyróżnić te, które zawierają różne rodzaje olejów, naturalnych ziół i roślin leczniczych używanych w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać.
Rodzaje preparatów:
- lód ściągający
- lód stosowany na brzuch
- lód odchudzający
- lód stosowany na twarz
- lód ujędrniający
- lód stosowany po porodzie
Jak wykonać zabieg lodowy w domu?
Ze względów ekonomicznych lub z braku wolnego czasu nie zawsze mamy możliwość udać się do salonu i poddać podobnemu profesjonalnemu zabiegowi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić sobie salon piękności w zaciszu własnego domu!
Potrzebne składniki:
- 3 łyżki skrzypu polnego
- 1 pęczek liści rozmarynu
- 3 łyżki kawy rozpuszczalnej
- 1 garść bluszczu
- 1 kg herbaty zielonej lub herbaty paragwajskiej
- 0,5 litra wody
Sposób przygotowania:
Należy gotować wszystkie składniki przez około 15 minut. Po upływie zalecanego czasu zdjąć z ognia i odczekać do ostudzenia do temperatury pokojowej. Następnie mieszankę umieść w pojemniku na lód i umieścić w zamrażarce.
Po uzyskaniu zamrożonych kostek lodu można wykonać masaż na pożądanym obszarze ciała, który chcesz odchudzić lub ujędrnić. Ruchy powinny być delikatne i okrężne. Jeżeli jesteśmy właścicielami wrażliwej skóry, pamiętajmy o owinięciu kostki lodu w kawałek materiału lub folię, aby uniknąć spalenia.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Ingargiola, M. J., Motakef, S., Chung, M. T., Vasconez, H. C., & Sasaki, G. H. (2015). Cryolipolysis for fat reduction and body contouring: safety and efficacy of current treatment paradigms. Plastic and reconstructive surgery, 135(6), 1581. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4444424/
- Krueger, N., Mai, S. V., Luebberding, S., & Sadick, N. S. (2014). Cryolipolysis for noninvasive body contouring: clinical efficacy and patient satisfaction. Clinical, cosmetic and investigational dermatology, 7, 201. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4079633/
- Kilmer, S. L., Burns, A. J., & Zelickson, B. D. (2016). Safety and efficacy of cryolipolysis for non‐invasive reduction of submental fat. Lasers in surgery and medicine, 48(1), 3-13. https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/lsm.22440
- Ravussin, Y., Xiao, C., Gavrilova, O., & Reitman, M. L. (2014). Effect of intermittent cold exposure on brown fat activation, obesity, and energy homeostasis in mice. PloS one, 9(1), e85876. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3895006/
- Izquierdo Hernández, A., Armenteros Borrell, M., Lancés Cotilla, L., & Martín González, I. (2004). Alimentación saludable. Revista cubana de enfermería, 20(1), 1-1. http://scielo.sld.cu/scielo.php?script=sci_arttext&pid=S0864-03192004000100012
- Mac Auley, D. C. (2001). Ice therapy: how good is the evidence?. International journal of sports medicine, 22(05), 379-384.