Chlorek magnezu? – niezwykłe korzyści zdrowotne
Jeśli zastanawiasz się, na co pomaga chlorek magnezu, świetnie trafiłeś! W tym artykule znajdziesz, aż 18 korzyści, jakich pierwiastek ten dostarcza naszemu organizmowi.
Sól magnezowa znakomicie sprawdza się jako suplement codziennej diety, przynosząc wiele pożytku naszemu zdrowiu. Zatem na co pomaga chlorek magnezu? Ma on zbawienny wpływ między innymi na stan skóry, samopoczucie, sprawność, koi nerwy, poprawia zdolności ruchowe, zapobiega infekcjom itp.
Krótko mówiąc – uodparnia, odmładza, relaksuje i uszczęśliwia! Magnez, nazywany “pierwiastkiem życia”, może ci pomóc zachować, doskonały wygląd oraz dobre samopoczucie, zapewniając nieustające wrażenie bycia wciąż młodym i energicznym.
Na co pomaga chlorek magnezu?
Oprócz wymienionych we wstępie zalet chlorek magnezu korzystnie wpływa także na procesy zwalczania i zapobiegania różnego rodzaju infekcjom.
Chociaż chlorek magnezu jest bardzo wartościowym suplementem diety, a jego przyjmowanie może mieć korzystny wpływ na zdrowie ludzi w każdym wieku, należy pamiętać, że istnieje również kilka istotnych przeciwwskazań jego przyjmowania.
Chlorek magnezu jest związkiem nieorganicznym, składającym się – jak łatwo się domyślić – z chloru i magnezu. Jego wzór chemiczny to MgCl2. Ponieważ sól magnezowa charakteryzuje się bardzo łatwą wchłanialnością przez ludzki organizm, oferuje mu mnóstwo korzyści dla zdrowia i urody.
W rzeczy samej jest ona stosowana zarówno do celów przemysłowych, jak i leczniczych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, na co pomaga chlorek magnezu, przeczytaj pozostałą częścią tego artykułu!
Dowiedz się, na co pomaga chlorek magnezu:
- Służy jako doskonały środek oczyszczający krew, przyczyniając się do regulacji poziomu pH w organizmie (stopnia zakwaszenia). Dzięki tej cesze chlorek magnezu może pomóc zwalczyć wiele chorób i infekcji.
- Chlorek magnezu pomaga pozbyć się nagromadzonego w nerkach kwasu, usprawniając tym samym prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego.
- Stymuluje funkcjonowanie mózgu i przekazywanie impulsów nerwowych, co przyczynia się do poprawy ogólnego stanu psychicznego.
- Jest idealnym składnikiem dla sportowców i ludzi wykonujących intensywną pracę fizyczną, ponieważ pomaga zapobiegać kontuzjom mięśni, ich skurczom, zmęczeniu i/lub nadwyrężeniu mięśni.
- Chlorek magnezu stymuluje prawidłowe funkcjonowanie układu krążenia i jednocześnie pomaga zapobiegać chorobom serca.
- Składnik ten pomaga eliminować „zły” cholesterol poprzez stymulowanie prawidłowego poziomu krążenia krwi i szybkie zwalczanie różnych infekcji i chorób.
- Jest to potężny środek o działaniu antystresowym, który także pomaga w zwalczaniu depresji, zawrotów głowy i zmęczenia.
- Chlorek magnezu odgrywa bardzo ważną rolę w regulacji temperatury ciała.
- Pomaga uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak hemoroidy, poprawia ogólną kondycję jelit, a także okazuje się przydatny w przypadku innych schorzeń, takich jak zapalenie jelita grubego, zaparcia itp.
Przeczytaj koniecznie artykuł: Niedobór 6 substancji odżywczych a depresja
- Zapobiega problemom z prostatą i pomaga złagodzić dolegliwości.
- Badania kliniczne wykazały, że chlorek magnezu może mieć korzystny wpływ na profilaktykę rozwoju guzów nowotworowych.
- Wzmacnia układ odpornościowy, pomaga zapobiegać i zwalczać przeziębienie, katar i inne popularne infekcje.
- Zapobiega przedwczesnemu starzeniu, dzięki czemu organizm ma więcej energii i skuteczniej regeneruje swoje komórki.
- Chlorek magnezu to klucz do zapobiegania osteoporozie, ponieważ sprawia, że wapń skuteczniej wnika do kości.
- Zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych, co oznacza zarazem ograniczenie odkładania się szczawianów wapnia w nerkach.
- Korzystnie wpływa na zdrowie kobiet, zmniejszając objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego i regulując gospodarkę hormonalną.
- Zwalcza wolne rodniki, zapobiegając w ten sposób rozwojowi nowotworów i brodawek.
- Chlorek magnezu stymuluje także oczyszczanie tętnic ze złogów, co zapobiega rozwojowi miażdżycy.
Przeciwwskazania wobec chlorku magnezu
Wprawdzie chlorek magnezu oferuje mnóstwo korzyści dla zdrowia, to jednak należy mieć na uwadze, że w niektórych przypadkach jego zażywanie nie jest zalecane. Oznacza to, że niektóre osoby powinny uprzednio skonsultować się z lekarzem i uzyskać niezbędne informacje na ten temat.
W jakich przypadkach przyjmowanie chlorku magnezu może zaszkodzić?
- Chlorek magnezu nie jest zalecany dla osób cierpiących z powodu biegunki, ponieważ ma on działanie przeczyszczające.
- Nie należy podawać go osobom z zaburzeniami czynności nerek, szczególnie chorym ciepiącym na ostrą niewydolność nerek.
- Nie powinien być zażywany przez osoby chorujące na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, ponieważ może on znacznie pogorszyć objawy i wywołać silną biegunkę.
- Jeśli pacjent przyjmuje antybiotyki, chlorek magnezu może uczynić ich działanie mniej skutecznym, co oznacza, że w takim przypadku należy zażyć chlorek na około trzy lub cztery godziny przed połknięciem antybiotyku.
Jak mogę samodzielnie przygotować chlorek magnezu?
Kiedy już wiesz, na co pomaga chlorek magnezu, czas rozpocząć kurację! Wprawdzie można kupić ten pierwiastek w formie tabletek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przygotować go samodzielnie w domu. Będziesz potrzebować w tym celu:
- 1 litra wody
- 30 g skrystalizowanego chlorku magnezu
- Drewnianą łyżkę
I co dalej?
Zagotuj wodę i pozostaw ją do ostygnięcia. Następnie przelej wodę do szklanego słoja i rozpuść w niej 30 gramów skrystalizowanego chlorku magnezu. Wymieszaj roztwór drewnianą łyżką, przykryj szczelnie i odstaw na półkę.
Jaką ilość mogę wypijać i jak często?
Dawka chlorku magnezu, jaką należy zażywać, uzależniona jest od konkretnego schorzenia oraz Twojego wieku. Najlepiej skonsultować się z lekarzem i dowiedzieć się od niego dokładnie, jaka ilość tego związku będzie dla Ciebie optymalna.
Jednak ogólnie rzecz biorąc, zalecana dawka wynosi od jednej do dwóch łyżek chlorku magnezu dziennie, natomiast dla osób powyżej 35. roku życia wynosi ona tylko około pół łyżki.