Jak Zwalczyć Chrapanie za Pomocą Naturalnych Środków

Jak Zwalczyć Chrapanie za Pomocą Naturalnych Środków

Napisany przez Ekhiñe Graell

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Chrapanie to przypadłość dotykająca wiele osób w trakcie snu, która może być bardzo irytująca dla drugiej osoby śpiącej w tym samym łóżku, pokoju, a nawet mieszkaniu. Bywa ona związana z chorobą i wtedy może być nieco bardziej niebezpieczna. Dlatego poniżej podajemy Ci kilka wskazówek jak zwalczyć chrapanie przy użyciu naturalnych środków.

Co ma wpływ na chrapanie?

Śpij na większej ilości poduszek

Z uwagi na fakt, że chrapanie spowodowane jest problemami z kanałem gardłowym i kanałem nosogardłowym, które umożliwiają przepływ powietrza, bardzo prostym i praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie kilku dodatkowych poduszek pod głową i szyją . W ten sposób, udrożnisz kanał gardłowy ułatwiając przepływ powietrza i zapobiegając chrapaniu.

Śpij na boku

Kolejnym doskonałym sposobem na to, aby powstrzymać chrapanie lub przynajmniej zmniejszyć jego głośność i intensywność jest spanie na boku. Śpiąc na plecach z głową do góry powodujesz, że język blokuje przepływ powietrza, co może skutkować chrapaniem. Spanie na boku to wykluczy.

Mięta

Mięta jest bardzo skutecznym i całkowicie naturalnym produktem, który może powstrzymać chrapanie, zwłaszcza, gdy jest ono spowodowane problemami układu oddechowego, takimi jak przeziębienie czy grypa. W tym przypadku, po prostu dodaj kroplę mięty do szklanki z zimną wodą i przepłukuj gardło. Dzięki temu odświeżysz kanał gardłowy  i umożliwisz swobodny przepływ powietrza.

Napar z pokrzywy

Pokrzywa to kolejny bardzo skuteczny i naturalny produkt, który szybko powstrzyma chrapanie. Najlepiej przygotuj napar z pokrzywy i odstaw na dziesięć minut. Odcedź i pij.

2#pokrzywa-chrapanie.jpg

Schudnij

Otyłość i nadwaga są jednymi z głównych czynników, które przyczyniają się do chrapania. Stąd też, dobrym rozwiązaniem jest utrata wagi. Schudnąć można na wiele różnych sposobów. Oczywiście, wszystkie te sposoby wymagają nieraz nie lada cierpliwości, a przede wszystkim – kompromisów i wysiłku. Mimo to, dbanie o odpowiednią masę ciała jest bardzo ważne, ponieważ pozwala cieszyć się lepszym zdrowiem, a także – zwalcza chrapanie.

Przestań Palić

Podobnie jak otyłość, palenie stanowi jedną z głównych przyczyn chrapania. Jak wszyscy wiemy, jest ono bardzo szkodliwym nałogiem, ponieważ może prowadzić do wielu poważnych problemów, takich jak rozedma płuc czy rak. Twoje ciało odwdzięczy Ci się stokrotnie kiedy tylko rzucisz palenie. Nie tylko Twój stan zdrowia ulegnie poprawie, ale też przestaniesz mieć problemy z chrapaniem.

3#rzuc-palenie-chrapanie.jpg

Nie spożywaj napojów alkoholowych przed snem

Spożywanie alkoholu również może być przyczyną chrapania. Alkohol rozluźnia język i inne partie ciała, co powoduje utrudniony przepływ powietrza. Dlatego lepiej nie spożywać napojów alkoholowych tuż przed pójściem spać.

Staraj się załagodzić kwasowość żołądka

Niektórzy specjaliści wskazują, aby mieć na uwadze kwasowość żołądka, ponieważ może być ona przyczyną chrapania. Istnieją różne środki zaradcze, a wiele z nich jest naturalnych. Warto również zwrócić uwagę na… sposób chrapania danej osoby, ponieważ idąc tą drogą można wykryć czy nie mamy przypadkiem do czynienia z innym rodzajem choroby, takim jak na przykład bezdech senny.

Mamy nadzieję, że nasza lista pomoże Ci zażegnać problem chrapania raz na zawsze.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.