Napoje na spalanie tłuszczu

· Kwiecień 29, 2015

Istnieją pewne soki i inne napoje, które pomagają spalić tłuszcz w naturalny sposób. Ich częste spożywanie pozwala stracić kilka kilogramów łatwiej i szybciej, ponieważ ich skład idealne nadaje się do spalania tłuszczu w sposób równomierny – a więc i zdrowy. Dzisiaj przedstawimy wam listę 12 napojów, które najskuteczniej wspomagają spalanie tłuszczu. Możesz bez cienia zawahania włączyć je do swojej diety.

12 napojów na spalanie tłuszczu

Woda z sokiem z cytryny

Szklanka wody z sokiem z cytryny na pusty żołądek bardzo skutecznie czyści i usuwa toksyny z wątroby.

Sok z warzyw

2#:tłuszczu.jpg

(Foto: Davey Gonzalez)

Sok z warzyw jest jednym z najbardziej zalecanych napojów dla każdego, kto chce schudnąć. Nawet jedna szklanka takiego soku pomoże Ci utrzymać uczucie najedzenia na dłużej, co pozwoli Ci jeść mniej.

Biała herbata

Białą herbatę zaleca się ze względu na jej oczyszczające efekty, które pomagają wyeliminować tłuszcz zalegający w niektórych obszarach ciała, zwłaszcza w okolicach brzucha, ale także także jest bardzo przydatna w zapobieganiu zgromadzenia się cholesterolu we krwi.

Zielona herbata

3#:tłuszczu.jpg

Zielona herbata jest napojem, który jest bardzo bogaty w przeciwutleniacze. Może też znacznie zmniejszać apetyt, co jest bardzo ważne dla osób, które chcą schudnąć – w ten sposób mogą jeść mniej, bez pokus i nieznośnej walki z samym sobą i głodem. Zielona herbata może zmniejszyć stres, zachować spokój ciała i ducha tych, którzy ją piją.

Herbata z imbirem

Ta herbata pomaga naturalnie i skuteczne wyeliminowanie tłuszcz, który może być nagromadzony w organizmie, a oprócz tego poprawia procesy trawienia. Stanowi także ogromną pomoc w zapobieganiu chorób układu oddechowego.

Mleko o niskiej zawartości tłuszczu

4#:tłuszczu.jpg

Mleko o niskiej zawartości tłuszczu ma zdolność pozbywania się zalegającego w różnych częściach organizmu tłuszczu. Zaleca się picie jednej szklanki chudego mleka dziennie.

Sok z kiwi, szpinaku i sałaty

Taki sok można przygotować samemu w domu, a do tego wystarczy pół kiwi, dwa liście szpinaku i trzy liście sałaty. Taki sok jest bogaty w przeciwutleniacze, witaminę C i chlorofil.

Sok z tych składników również bardzo skuteczne oczyszcza organizm. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ulepszyć jego smak i nadać mu jeszcze więcej właściwości – możesz dodać trochę do niego trochę miodu.

Kompot z karczochów

5#:tłuszczu.jpg

Możesz samodzielnie uwarzyć taki kompot, gotując karczochy w litrze wody. Kompot możesz pić przez cały dzień. Kompot z karczochów eliminuje toksyny i tłuszcz z wątroby. Zaleca się picie takiego kompotu przez dwadzieścia dni z rzędu.

Sok grejpfrutowy

Sok grejpfrutowy to kolejny, skuteczny przy spalaniu tłuszczu napój. Wystarczy jedna szklanka tego soku na dzień, aby osiągnąć swój upragniony cel – utrata wagi w krótkim czasie.

Sok z papai

6#:tłuszczu.jpg

Papaję szczególnie polecamy osobom, które chcą schudnąć naturalnie i skutecznie, ponieważ zawiera ona specjalny enzym zwany papainą, który zapobiega gromadzeniu się tłuszczu w organizmie.

Sok z hibiskusa

Hibiskus ma właściwości moczopędne, co jest bardzo istotne przy diecie wyszczuplającej. Taki sok możesz zrobić sama, gotując kilka kwiatów w litrze wody. Tak przygotowany kompot możesz pić w ciągu całego dnia.

Woda kokosowa

6#:tłuszczu.jpg

Woda kokosowa daje Ci dużą zdolność bardzo efektywnego nawadniania organizmu – znacznie bardziej skuteczneg, niż jakikolwiek inny napój. Przyspiesza również przemianę materii.

Pamiętaj…

Napoje naturalne i sok wspomagające utraty wagi są bardzo łatwe w przygotowaniu, a do tego są to owoce i warzywa, które raczej zawsze masz w swoim domu. Jeśli będziesz pamięć o właściwościach każdego z nich, możesz bez zawahania włączyć je do swojej diety. Pamiętaj jednak, że czasem sama dieta to przy schudnięciu za mało. Bardzo ważne jest też to, żeby do diety dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń i czasem warto też nieco zmienić swoje nawyki…