Napoje na spalanie tłuszczu - 12 przykładów

Jeśli chcesz schudnąć zdrowo i na stałe, stosuj zbilansowaną dietę i uprawiaj ćwiczenia. Pij również napoje na spalanie tłuszczu.
Napoje na spalanie tłuszczu - 12 przykładów

Ostatnia aktualizacja: 19 grudnia, 2018

Istnieją pewne soki i inne napoje, które pomagają spalić tłuszcz w naturalny sposób. Ich częste spożywanie pozwala stracić kilka kilogramów łatwiej i szybciej, ponieważ ich skład idealne nadaje się na spalanie tłuszczu w sposób równomierny – a więc i zdrowy.

Dzisiaj przedstawimy wam listę 12 napojów na spalanie tłuszczu, które najskuteczniej wspomagają redukcję zbędnej tkanki tłuszczowej. Możesz bez cienia zawahania włączyć je do swojej diety.

12 napojów na spalanie tłuszczu

Woda z sokiem z cytryny

Szklanka wody z sokiem z cytryny na pusty żołądek bardzo skutecznie oczyszcza organizm i usuwa toksyny z wątroby.

Sok z warzyw

Sok z warzyw jest jednym z najbardziej zalecanych napojów dla każdego, kto chce schudnąć. Nawet jedna szklanka takiego soku na spalanie tłuszczu pomoże Ci utrzymać uczucie sytości na dłużej, co pozwoli Ci jeść mniej.

Warzywa i owoce na spalanie tłuszczu

(Foto: Davey Gonzalez)

Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Naturalne soki na ból głowy

Biała herbata

Białą herbatę zaleca się ze względu na jej oczyszczające efekty, które pomagają wyeliminować tłuszcz zalegający w niektórych obszarach ciała. Dotyczy to zwłaszcza okolic brzucha. Jest ona także bardzo przydatna w zapobieganiu zgromadzenia się cholesterolu we krwi.

Zielona herbata

Zielona herbata jest napojem, który jest bardzo bogaty w przeciwutleniacze.

Zielona herbata na spalanie tłuszczu

Może też znacznie zmniejszać apetyt, co jest bardzo ważne dla osób, które chcą schudnąć. W ten sposób mogą one jeść mniej, bez pokus i nieznośnej walki z samym sobą i głodem. Zielona herbata pomoże zmniejszyć stres, zachować spokój ciała i ducha tych, którzy ją piją.

Herbata z imbirem

Ta herbata pomaga naturalnie i skuteczne wyeliminowanie tłuszcz, który może być nagromadzony w organizmie. Oprócz tego poprawia ona procesy trawienia. Stanowi także ogromną pomoc w zapobieganiu chorób układu oddechowego.

Koniecznie przeczytaj również ten artykuł: Metabolizm – pobudź go napojem z mięty i imbiru

Mleko o niskiej zawartości tłuszczu

Mleko o niskiej zawartości tłuszczu ma zdolność pozbywania się zalegającej w różnych częściach organizmu tkanki tłuszczowej. Zaleca się picie jednej szklanki chudego mleka dziennie.

Mleko na spalanie tłuszczu

Sok z kiwi, szpinaku i sałaty

Taki sok można przygotować samemu w domu. Wystarczy do tego pół kiwi, dwa liście szpinaku i trzy liście sałaty. Taki sok jest bogaty w przeciwutleniacze, witaminę C i chlorofil.

Sok z tych składników również bardzo skuteczne oczyszcza organizm. Jeśli chcesz jeszcze bardziej ulepszyć jego smak i nadać mu jeszcze więcej właściwości – możesz dodać trochę do niego trochę miodu.

Kompot z karczochów

Możesz samodzielnie uwarzyć taki kompot, gotując karczochy w litrze wody. Kompot możesz pić przez cały dzień. Kompot z karczochów eliminuje toksyny i tłuszcz z wątroby. Zaleca się picie takiego kompotu przez dwadzieścia dni z rzędu.

Kompot z karczochów na spalanie tłuszczu

Sok grejpfrutowy

Sok grejpfrutowy to kolejny, skuteczny przy spalaniu tłuszczu napój. Wystarczy jedna szklanka tego soku na dzień, aby osiągnąć swój upragniony cel – utrata wagi w krótkim czasie.

Przeczytaj także ten ciekawy artykuł: Cytrusy na śniadanie – poznaj płynące z tego korzyści

Sok z papai

Papaję szczególnie polecamy osobom, które chcą schudnąć naturalnie i skutecznie, ponieważ zawiera ona specjalny enzym zwany papainą. Zapobiega on gromadzeniu się tłuszczu w organizmie.

Papaja na spalanie tłuszczu

Sok z hibiskusa

Hibiskus ma właściwości moczopędne, co jest bardzo istotne przy diecie wyszczuplającej. Taki sok możesz zrobić sama, gotując kilka kwiatów w litrze wody. Tak przygotowany kompot możesz pić w ciągu całego dnia.

Woda kokosowa

Woda kokosowa daje Ci dużą zdolność bardzo efektywnego nawadniania organizmu – znacznie bardziej skutecznego niż jakikolwiek inny napój. Przyspiesza również przemianę materii.

Woda kokosowa na spalanie tłuszczu

Pamiętaj…

Napoje naturalne i soki wspomagające utrat wagi są bardzo łatwe w przygotowaniu, a do tego są to owoce i warzywa, które raczej zawsze masz w swoim domu.

Jeśli będziesz pamiętać o właściwościach każdego z nich, możesz bez zawahania włączyć je do swojej diety. Zwróć jednak uwagę, że czasem sama dieta to dla schudnięcia za mało. Bardzo ważne jest też to, żeby do diety dobrać odpowiedni zestaw ćwiczeń. Czasem warto też nieco zmienić swoje nawyki…


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.